+ Reply to Thread
Page 27 of 27 FirstFirst ... 17 25 26 27
Results 521 to 532 of 532

Thread: RCS & RDS lanseaza cel mai rapid internet din Romania la 1Gbps!

1. #521 SP
    Banned
    Eu stiu sigur ca la transfer de voce daca nu mai ai relee RDS in zona si treci pe Vodafone, NU ESTE TAXABIL. Si cred ca e valabil si la transfer de date.

2. #522 SP
    Member Hitman's Avatar
    Vad ca intr-adevar nu este lumea foarte multumita de ei. Ai doar 300mb in roaming ca si date. Cred ca o sa mai astept totusi.

3. #523 SP
    Administrator MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Hitman View Post
    Salutare! Sunt tentat sa renunt la abonamentul meu de la Varzafone si sa trec la RDS in materie de telefonie mobila. Din cate am vazut stau relativ prost cu semnalul, dar am inteles ca oricum intra pe roaming pe vodafone acolo unde nu au ei. Ca si abonamente sunt cu 2 clase peste vodafone.
    Ca preturi or fi cei de la RDS mai OK (cu doua clase cum spui tu), dar ca telefonie sunt cu vreo 30 de clase sub Vodafone si Orange. Au atat de multe probleme si atat de prost semnalul, incat in 9 cazuri din 10 imi dau seama instant ca ma suna cineva de pe RDS (la fel si eu cand sun de pe RDS, am mari sanse sa se auda robotizat, prost, etc.). Deh, cat dai, atata face...

4. #524 SP
    Member Hitman's Avatar
    Ai dreptate...eram foarte incantat de internetul dat...dar degeaba este mult daca nu ai pe unde sa il folosesti.

5. #525 SP
    #$&#%#*$! RonanN1's Avatar
    Mai oameni buni de unde saracia schimb parola la Digi Storage? Am cautat de m-am plictisit...

Scuze de offtopic.

6. #526 SP
    RonanN1: pai daca nu ai gasit in contul tau de Digi (cel principal unde ai toate serviciile), suni la ei.

7. #527 SP
    #$&#%#*$! RonanN1's Avatar
    Am cautat prin digicare si n-am gasit ce-am cautat (decat alte parole). Am crezut ca pot rezolva fara telefon. Bine ca nu-i caz urgent ca stateam toata ziua la telefoane, lol.

Am gasit pana la urma fara tel.

In caz ca mai vrea cineva pe viitor:
    1. Intrati pe contul digicare
    2. Administrare servicii
    3. Digi Storage (sau pe care vreti voi sa-l modificati)
    4. Click utilizator (sub conturile mele)
    5. Schimbare parola

8. #528 SP
    Member MrGad3tGuy's Avatar
    Salut,

ce router folositi pt fibernet 1000 in afara celui de la rds? ptr ca nu-mi place asta de la ei....

mersi

9. #529 SP
    Salut! Eu folosesc Asus RT-AC87U, Asus RT-AC68U (a inlocuit un AC66U) si un Asus RT-AC1200G+ (cel mai slab dintre ele). Cred ca-mi place Asus (mai ales cu Merlin custom firmware).

Btw, in caz ca nu ati observat, RDS a ridicat upload-ul la limita de 500Mbps (cu download de 1Gbps). UPC-ul a ramas la 25Mbps upload. Wow!

10. #530 SP
    Senior Member bicky1310's Avatar
    Tare firma RDS! In noiembrie 2015 am comandat si eu un stick internet 3G. A trecut atunci ceva vreme si nu m-a contactat nimeni, dar nici eu nu am mai zis nimic pt ca nu am mai avut nevoie. Azi am primit mail si sms ca este disponibil si rezervat 7 zile in locația lor din oraș. O fi bine așa? N-a trecut mult timp, zic eu

11. #531 SP
    Holy molly... Asta e pe sistemul: comand si eu un 3G, si pana imi ajunge stick-ul, 4G-ul deja e demodat

De curiozitate, ce explicatie ti-au dat? Au dat de un loop temporal, ceva?

12. #532 SP
    Senior Member bicky1310's Avatar
    Inca nu am fost pe la ei si nici nu i-am sunat, iar in mesaj nu era nici o explicație. Din coincidenta s-ar putea sa am totuși si acum nevoie de el deci tot raul spre bine.

+ Reply to Thread
Page 27 of 27 FirstFirst ... 17 25 26 27