Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Vanzari record pentru Nokia Lumia

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Vanzari record pentru Nokia Lumia

    Desi nu a stabilit niciun record pe piata, Nokia se lauda cu cele mai mari vanzari de terminale Lumia de pana acum. In perioada Iulie-Septembrie al acestui an, finlandezii (sau mai nou Microsoft) au anuntat vanzari de aproape opt milioane de dispozitive Lumia. Numarul de vanzari este un record propriu, si este aproape triplu fata de aceasi perioada a anului trecut. Nokia a reusit in perioada iulie-septembrie al acestui an sa vanda mai multe telefoane decat in tot trimestrul trecut. Comparativ cu Apple si Samsung, cifrele sunt modeste, insa platforma Windows este intr-o continuare crestere si isi dobandeste un loc pe piata.

    In plus, pe data de 22 Octombrie, Nokia va avea o conferinta in Abu Dhabi unde va prezenta 6 dispozitive noi. Printre acestea se zvoneste prima tableta a companiei, un phablet dar si un nou flagship.

    Cine si-a cumparat un telefon Nokia in ultima vreme? Si daca nu, de ce nu ati facut-o?
    Attached Images Attached Images nokialumialineup.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    sunt fericitul posesor al unui Lumia 925 si sunt foarte multumit. recunosc insa ca sunt fan WP inca de generatia trecuta.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nici nu stiu ce sa mai zic... Nokia putea sa se salveze de mult. Am fost fan Nokia (nu am fost oare toti?) si acum cand ma gandesc ca de fapt Nokia = Microsoft... Mi se pare ca s-au vandut "ieftin". Si subit, dupa ce s-au declarat "infranti", scot tone de produse si dispozitive noi. Este ca si cand ar fi avut tot ce le trebuia ca sa ramana pe piata... dar cineva nu a vrut asta. Cum s-a efectuat vanzarea, cum "totul este posibil".

    Anyway, sper sa fie precum cazul Google buys Motorola... si sa ramana oarecum independenti. Insa din istoricul Microsoft de achizitii... ma cam indoiesc. Sunt curios daca noile produse vor veni deja cu sigla Microsoft

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La sigla Nokia cica s-ar renunta si s-ar numi Windows Phone xxxx sau Lumia Windows Phone xxxx.

  5. #5 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Cine si-a cumparat un telefon Nokia in ultima vreme? Si daca nu, de ce nu ati facut-o?

    Concurenta. Pentru mine, sa cumpar un Lumia, echivaleaza cu a avea bani de un Mercedes sau de un BMW si a lua un Renault. Adica o alegere buna, dar cu siguranta nu cea mai buna. De fapt, problema mea e sistemul de operare. WP mi se pare una dintre cele mai inconsistente platforme mobile. Daca ar deveni putin mai bogat ecosistemul acela, ar sta altfel lucrurile.

  6. #6 SP
    Junior Member cozonacel's Avatar
    eu am lumia 520 ... sunt multumit , iar cu noul update GDR3 au schimbat si bagat unele chestii + ca la categoria app+games au inceput sa avanseze ... incep sa apara app din ce in ce mai bune si jocurile sunt foarte funny si distractive

  7. #7 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Și eu tot un lumia 520 mi-am luat luna trecută și nu am ce să-i reproșez telefonului deocamdată.

  8. #8 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Yup si eu mandrul posesor de Lumia 625 de care sunt foarte multumit, am achivements Xbox, am Smartglass, am prietenii care sunt pe Xbox live in telefon, se misca foarte bine si am momentan unul dintre cele mai mari ecrane de 4,7". Foarte multumit, sincer soramea se uita interesata la telefonul meu detinand un iPhone 5.

    Anyway Nokia nu a dat gres cu Windows Phone-ul, I-a ajutat mult Microsoft din urma cu bani bineinteles pentru ca avea marea sansa sa dispara .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 01-06-2015, 21:01
  2. Noul Nokia Lumia 920 By FallouT in forum Tech News
    Replies: 4 Last Post: 12-09-2012, 20:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts