Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 87

Thread: OnePlus One: Nexus eater!

  1. #21 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Ala eu, ala eu... Daca ar fi valabila si in Romania eu m-as baga (GS4)

  2. #22 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu ma gandesc doar sa nu ceara sa le trimiti telefonul distrus sa se prinda ca e o chinezarie si nu originalul. I-am si dat mesaj aluia cu replica de Note 3

    @FlyingPotatoes Aplica si trimitemi-l mie si ti-l distrug eu

  3. #23 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Pana ajunge ala in Olanda se termina concursul

  4. #24 SP
    \ tudyniuz's Avatar


    Please do not smash your phone until you receive an email from our team
    confirming that your application has been chosen.
    Attached Images Attached Images 2.png

  5. #25 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Ce vrei sa spargi?

  6. #26 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Un Note 2, se gaseste sub 200EUR, de replici nu mai vorbesc. Daca ma accepta baietii, dau fuga si il cumpar pe cel mai ieftin si il calc cu masina, i-l dau cainelui sa-l roada, ii dau foc, joc fotbal cu el, il scap in apa clocotita si il termin de tot la sfarsit.

  7. #27 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Sa ai grija sa faci totul in one take ca dupa te trezesti ca zic aia ca nu i-ai convins

  8. #28 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Exact ce ziceam, nu vand telefonul la pretul ala. Cred ca 100 telefoane se vor vinde cu totul.

  9. #29 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu. Primul batch va fi de 100 pe care il vor vinde ei direct, costul fiind telefoanele celor care si le distrug. Apoi fiecare dintre cei 100 mai primesc invitatii suplimentare, al doilea batch ajunge in cazul asta la 3-400 de unitati.

    S-ar putea ca telefonul sa fie vandut in cantitati mai mici, cred si eu ca nu au cine stie ce profit de pe urma lui la banii astia, dar mai mult ca sigur nu vor vinde doar 100 de bucati.

  10. #30 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Come on, fii serios eu daca as primi invite nu as avea cui sa o dau din mai multe motive. Eu un brand neconoscut, inaintea achizitie nu ai unde sa te joci telefonul ca sa vezi daca iti place, iar telefonul tind spre phablet ceea ce il face si mai nisat. Asa ca din toate invitatiile nu stiu cati alti cumparatori vor mai fi. In concluzie, un mare fas.

  11. #31 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai una e sa zici ca nu se va vinde in milioane de exemplare, iar alta e sa zici ca vor vinde cateva sute de bucati si atat. E la fel de rapid precum un S5 sau HTC One M8, dar fata de asta ruleaza Cyanogenmod, asadar se prea poata sa fie cel mai snappy telefon de pe piata. Toti care inca au Nexus 4 sau ceva gen S3 o sa fie tentati de telefonul asta. La 300$ poti avea cel mai rapid telefon din lume.

    Pe langa asta, camera pare sa fie chiar foarte buna. E comparata cu un Nikon D3100 si se tine bine pe langa el.

    OnePlus One takes on Nikon D3100 DSLR in a camera shootout

  12. #32 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  13. #33 SP
    Member theSrN's Avatar
    tudy, daca nu vrea nimeni invitatia aia, o accept eu

  14. #34 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Nu am negat nimic din ceea ce spui tu acolo. Ceea ce am spus eu e ca sistemul de invite-uri e praf in ochi. Daca m-as decide sa imi nenorocesc 5s-ul pt o sansa la One Plus One, nu as avea apoi cui sa dau invitatia. Poate doar sa o vand pe forum.

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pai una e sa zici ca nu se va vinde in milioane de exemplare, iar alta e sa zici ca vor vinde cateva sute de bucati si atat. E la fel de rapid precum un S5 sau HTC One M8, dar fata de asta ruleaza Cyanogenmod, asadar se prea poata sa fie cel mai snappy telefon de pe piata. Toti care inca au Nexus 4 sau ceva gen S3 o sa fie tentati de telefonul asta. La 300$ poti avea cel mai rapid telefon din lume.

    Pe langa asta, camera pare sa fie chiar foarte buna. E comparata cu un Nikon D3100 si se tine bine pe langa el.

    OnePlus One takes on Nikon D3100 DSLR in a camera shootout

  15. #35 SP
    Member theSrN's Avatar
    in actiune:


    si ceva detalii in plus:
    http://phandroid.com/2014/04/29/onep...ands-on-video/

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Imi place ca are butoane "hardware" (chiar daca sunt doar capacitive). Deja nu mai suport "on-screen buttons", care nu fac altceva decat sa manance din ecran most of the time.

  17. #37 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mananca din ecran, dar avandu-le pe ecran, automat tii telefonul altfel in mana si iti e mai usor sa atingi toate colturile ecranului. Asta e motivul pentru care desi Nexus 5 e mai mare decat un S4, mi se pare mai usor de folosit cu o singura mana.

    Ce e la One+ grozav e ca nu se pierde spatiul precum la HTC One M8.

  18. #38 SP
    Member theSrN's Avatar
    update pt release date:
    Our production schedule is as follows:
    • Ready now - 100 for phone smashers
    • Late May to early June - Larger batch 64GB Sandstone Black
    • Later in June - Increased general availability, people who want it should be able to get an invite without much trouble in June
    https://forums.oneplus.net/threads/2...ed-may-6.6854/

  19. #39 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Va puteti inscrie pentru o invitatie:

    It's Raining Invites! - OnePlus.net

  20. #40 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    M am inscris. Il cumpar daca primesc, dar nu cred ca va fi asa usor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 21-11-2012, 11:53
  2. Nexus One By paul in forum GSM
    Replies: 18 Last Post: 19-07-2010, 22:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts