Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Microsoft va anunta tablete noi pe 20 mai

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Microsoft va anunta tablete noi pe 20 mai

    Saptamana viitoare, pe 20 mai, Microsoft va organiza un eveniment pentru presa in care se zvoneste ca doua tableta noi vor fi anuntate. Prima dintre ele este Surface Pro, care poate primi un nou refresh ajungand astfel la a treia generatie. Aceasta va folosi in continuare procesoare din gama Haswell, insa la frecvente mai ridicate dar pastrand aceasi autonomie. Cea de a doua tableta este o varianta Mini a tabletei Surface. Desi se zvoneste ca Microsoft lucreaza la ea de peste doi ani, se pare ca in sfarsit o vor prezenta saptamana viitoare. Aceasta va avea un display de 7.5" si o rezolutie de 1440x1080. Dar stiti ce e ciudat la rezolutia asta? Avem formatul 4:3 pe care doar la Apple l-am vazut pana acum. Personal sunt mare fan al acestui format si sper ca zvonurile sa fie adevarate si sa avem parte in viitor de cat mai multe tablete cu aceste dimensiuni. Pe langa asta, Surface Mini va avea un procesor oferit de Qualcomm, probabil un Snapdragon 800, dar si 2GB RAM.

    Sa nu uitam un lucru, Surface Pro poate rula aplicatii de Windows 8 varianta desktop, in timp ce tabletele Surface practic impart platforma cu Windows 8 pentru smartphones. Cu toate astea, eu mi-as dori sa vad un Surface Mini cu acel aspect ratio, dar care sa aiba marginile subtiri si o autonomie buna.

    Odata cu introducerea unei noi tablete mai portabile, dar si cu noul update la varianta Pro, sunteti tentati de o tableta Microsoft?
    Attached Images Attached Images surface-pro.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si eu sunt curios cum vor reusi sa se descurce cu un Surface Mini. Nu de altceva, dar Pro-ul mi se pare extrem de greu si de mare. Si de gros. E practic un laptop in toata regula.

  3. #3 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Dar de ce nu. Suna tare interesant. Desi as fi vrut sa incerc o tableta Nokia 2520 mai mult decat un Surface.

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hehe, exact ce ne-am dorit cu totii:


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Noi tablete de la Samsung cu super rezolutii By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 6 Last Post: 31-07-2013, 14:50
  2. Replies: 2 Last Post: 16-02-2013, 15:53
  3. Microsoft anunta doua noi Halo-uri By Tudoran in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 09-06-2011, 11:01
  4. Sony anunta primele doua tablete By Ownzy in forum Stories & Other News
    Replies: 5 Last Post: 23-05-2011, 19:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts