Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 2 of 2

Thread: Split-screen multitasking in iOS8

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Split-screen multitasking in iOS8

    Dupa ce competitorii directi a celor de la Apple au venit cu un multitasking care permite afisarea a doua aplicatii in acelasi timp pe ecran, iata ca in sfarsit americanii din Cupertino vor face ceva pentru a tine pasul. Atat Samsung cat si Microsoft ofera astfel de facilitati pe tabletele lor de ceva timp. Reticenta Apple pentru o astfel de miscare a fost scuzata pana acum de ideea principala din spatele unui iPad, anume usurinta de a-l folosi. In ultima vreme insa acesta a fost destul de criticat atat in presa dar si de catre fani ca nu ofera un nivel de productivitate la acelasi nivel cu tabletele rivalilor. Odata cu lansarea iOS8, Apple va aduce mult doritele schimbari in OS-ul mobil aducand astfel iPad-ul in rand cu piata.

    Daca aceasta miscare se adevereste, s-ar putea ca iOS8 sa fie una dintre cele mai mari schimbari suferite pana acum. Nu va intreb daca vreti asa ceva pe iPad sau nu. Nu v-as crede ca nu vreti.
    Attached Images Attached Images ipad-air.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, eu unul m-am jucat cu split-screen pe iPad (au fost deja n solutii in Cydia pana acum), si pot spune ca nu m-a atras ideea absolut deloc. Asta poate si pentru ca sunt genul caruia ii place sa lucreze in "full-screen" si pentru ca de obicei "fug" de PC tocmai pentru a ma relaxa cu simplitatea unei tablete (sau console). Am split-screen si pe Note 3 si la fel, l-am dezactivat total. Mi se pare un ecran prea mic iar principiul acesta nu mi se pare foarte productiv pe o tableta/smartphone.

    Desigur, nu spun ca nu ar fi multi fericiti sa existe o astfel de functie built-in, dar probabil s-ar preta mai mult la un iPad Pro cu o diagonala de 11" sau mai mare.

    In rest, nu cred ca e greu pt. Apple sa integreze o astfel de functie... e suficient sa angajeze developer-ul cu una din aplicatiile din Cydia (ca doar exista precedent pentru asa ceva)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Split-screen ps3 game By knt8 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 40 Last Post: 24-06-2015, 11:42
  2. Ps3 split screen games? By 5uNNy in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 22 Last Post: 18-07-2013, 21:09
  3. Split-screen By energoalex in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 10 Last Post: 14-02-2012, 11:26
  4. 2 monitoare sau 2 lcd in loc de split screen By fylipdan in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 06-08-2010, 23:49
  5. Replies: 0 Last Post: 04-08-2008, 23:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts