Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 38 of 38

Thread: YouTube primeste suport pentru 60FPS

  1. #21 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    L-am testat offline cu MPC-HC (Media Player Classic - Home Cinema) - acela e si player-ul meu default pt. filme, etc. Daca-l testez online nu-mi trece de 35/40. Probabil de la browser (folosesc Firefox), probabil de la adobe flash player (am testat si cu HTML 5 si tot asa 35/40)...dracu stie

    Meh, nu ma deranjeaza asa tare, o sa-i dau de cap later. Important e ca au facut chestia asta oficiala restu setarilor (ca din cate vad trebuie facute cateva) le facem noi

  2. #22 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hehe, eu nici nu stiam ca poti sa vezi FPS-urile de la un filmulet cu Fraps. Cum Dzeu ai facut asta?
    Bifezi Monitor Aero Desktop.
    Attached Images Attached Images gaga.jpg

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Bifezi Monitor Aero Desktop.
    Already tried that. Doesn't work for me (in Chrome)

  4. #24 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    ^Ba merge in chrome -testat acum-60fps fara drops

  5. #25 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Merge bine pe chrome fara frame drop dar i5 4440 urca si pana la 60%
    GPU: 9600gt

  6. #26 SP
    Member legokid220's Avatar
    asa este in chrome merfe perfect ... mozila e praf (desi merge mai greu mozila mi se pare mai stabila pe net)

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar

  8. #28 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    S-o lamurim:



    E bine ca exista un asemenea video pt. ca FIX acum vroiam sa fac si eu un tutorial asemanator. M-a scutit de-o treaba

  9. #29 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Uploadat de mine:
    • TITANFALL | XBOX ONE | LGHD Stream Engine Raw File | 60FPS



    No alea nu-s 60 de FPS-uri pana-s io popa. E fisiserul RAW (ne editat ne modificat ne nimic) si e 60FPS insa pe tube...hmmm...


    Ce parere aveti?

    *later edit*

    No am re-downloadat clipul (folosind site-ul: YouTube Video Converter and Download - ClipConverter.cc - cred ca e singurul site care-ti dldeaza clipurile de pe youtube EXACT asa cum sunt) si surpriza...30FPS. No ma! :/

    Asta e poza cu clipul meu dupa ce l-am dld de pe youtube:

    screen-shot-07-21-14-12.55-am.jpg

    Dupa cum se vede 30 fps (fraps) 30 fps folosind...whatever-ul playerului.

    Si asta e poza cu clipul raw:

    screen-shot-07-21-14-12.58-am.jpg

    Dupa cum se vede 60 fps (fraps) 60 fps folosind...whatever-ul playerului.

    No frate...

    Extra info:

    screen-shot-07-21-14-01.04-am.jpg

  10. #30 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Scuze, nu mai pot da edit.

    Am facut un stream de test, click pe link:
    60 fps!


    Aici analiza stream-ului:
    Si aici un print screen in timp ce ma uitam la inregistrare:


    screen-shot-07-21-14-02.08-am.jpg

    Am downloadat inregistratea folosind acest site: Video Download - Twitch Tools (din nou...cel mai bune, etc) si rezultatul:

    screen-shot-07-21-14-02.22-am-001.jpg

    60 peste tot (ma rog, acolo e 58.nush ce...big deal...intelegeti voi).

    Asa ca youtube...da-ne paci
    *p.s.

    ...acum de o uploadez pe youtube...surpriza iar o sa am 30 si daca o re-downloadez de pe youtube...iar 30. Caca maca.


  11. #31 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Mai incerc o "smecherie" sa vedem daca merge asa. Am sa uploadez clipul direct din twtch pe canalul meu de youtube. N-au nicio scuza acuma daca pe twitch e 60 ...si pe youtube ar trebui sa fie 60. Revin.

    ---------- Post added 21-07-2014 at 09:55 ----------



    30.

  12. #32 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    No cum stam? Se mai aude ceva? Au implementat pt. toata lumea? eu tot fac teste si nimic...deja ma plictisesc.

    Eu am tot dat de clip-uri, cu html 5 player, care ruleaza la 6-fps daca le dublezi viteza...si alegi hd si alte prostii din astea, unul din ele este Ryse pt. pc.

  13. #33 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    S-a implementat astazi pentru toti. Am incercat sa uploadez un filmulet facut cu camera la 60fps insa nu-mi trece nici de 20 in browser. Ei au spus ca aceasta functie functioneaza doar in Chrome si doar la 720p sau 1080p. Incerc acum sa uploadez unul si in 50fps.



    Il vedeti la 50fps?

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Teo, apare in 1080p 50 pe YouTube (in embedd doar 1080p)... Insa recomand ca atunci cand urcati astfel de teste, sa puneti si varianta in 30 FPS, ca sa vedem care e de fapt diferenta. Asa, din pacate nu te lasa sa alegi intre 50 si 30...

    ---------- Post added 31-10-2014 at 07:55 ----------

    Aveti aici doua test videos, in 720p:

    30 FPS:


    60 FPS:


    Atentie, in embedd nu cred ca este suportat 60 FPS, deci mergeti sa le vizualizati direct pe YouTub.

  15. #35 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am o mica problema si nu prea stiu unde sa postez, asa ca in loc sa deschid thread nou, am postat aici. Daca exista alt thread, rog un moderator sa-mi mute postarea.

    Ideea este urmatoarea. Am facut pentru prietena mea, un video personal, cu o melodie de fundal (dar putin editata, nu lasata 100% in forma oficiala) si l-am urcat pe youtube ca private (nu are acces decat cine are link de la mine), dar la app 2 zile de la urcare, mi-a fost Muted pe motiv de copyright (logic).

    Intrebarea mea este: Cum pot sa scap de aceasta problema ? Trebuie sa scriu ceva in descriere, cum ca nu detin drepturi si ca nu vreau niciun ban de pe urma video-ului ? Sau sa pun link de itunes catre melodia respectiva ?

    Sau se poate face ceva ?

  16. #36 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Multa birocratie la mijloc. Trebuie sa fii YT partner, sa ai cont de AdSense, sa nu ai monetizare pe clip si doar atunci poti sa faci o cerere sa ii dea unmute, dar nici atunci nu se prea aproba. Depinde si de detinatorul drepturilor asupra melodiei si alte alea.

    Cel mai bine e sa cumperi muzica royalty free sau sa folosesti muzica proprie. Am observat ca muzica romaneasca de exemplu nu e recunoscuta de YT, asa ca foloseste-o pe aia linistit.

  17. #37 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mdea...nicio sansa. E o melodie cu un impact emotional, d-aia am folosit-o. Nu e cazu sa folosesc orice melodie, mai ales ceva random de pe net, sau mizeriile noastre de melodii romanesti.

    Stiu ca inainte puteai linistit sa pui un disclaimer in descriere si era ok

  18. #38 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu era nici atunci, tot iti blocau clipul in diverse tari, pe dispozitive mobile si alte nebunii de genul. Depinde de regulile impuse de detinatorul drepturilor. E acelasi lucru si cu emisiuni, filme si alte materiale cu drept de autor. Iti recomand vimeo, unde desi nu e acelasi numar de clipuri, nu e nebunia asta cu clipuri blocate sau sunet scos, calitatea video e mai bune si stai fara griji. Acolo ai insa limita de cate clipuri poti urca pe saptamana si alte chestii, dar e mai liber serviciul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Channel youtube pentru toti! By DaNNyHE in forum Jocuri PC
    Replies: 0 Last Post: 10-01-2015, 18:59
  2. Suport / stand pentru PS Eye By hamiltonDSi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 01-11-2013, 02:34
  3. YouTube pentru Xbox 360 - de 5 ori mai rapid! By MonkY in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 01-09-2012, 13:52
  4. E3 2010: Forza primeste suport pentru Kinect By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 15-06-2010, 11:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts