Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Project Volta: 36% mai multa baterie pentru Android L

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Project Volta: 36% mai multa baterie pentru Android L

    Desi vorbim doar de o varianta pentru developeri, sunt sigur ca multi dintre voi sunteti interesati de ce aduce interesant noul Android L in afara de o interfata si un framework complet schimbat. Well, iata ca au facut ceva teste cei de la arstehnica si au descoperit marele avantaj: Project Volta (o parte componenta a noului Android L) aduce un plus de 36% extra autonomie pe un Nexus 5. Practic au castigat 2 ore in plus, si au obtinut acest lucru fara ca macar sa activeze functia de "battery saving"! Eu zic ca este un pas mare pentru Android. Voi ce spuneti?

    Gasiti mai multe detalii aici: Examining Project Volta: We put Android L through our battery test | Ars Technica. Iar pentru discutii despre Android L va astept aici: http://www.consolegames.ro/forum/f11...android-5-0-l/.
    Attached Images Attached Images android_l_project_volta.jpg

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Si inca nu este o varianta finala a softului! Din ce am inteles, ART ce exista pe 4.4.x este un alpha, cel de pe L ar fi un beta si cel final va fi si mai bine optimizat.

  3. #3 SP
    Junior Member Luparu's Avatar
    L-am testat pe propriul telefon . Ca si remarci : se misca extraordinar de fluent, grafica eyecatching. Bateria mi se pare ca se consuma mai rapid. Ca detalii la baterie aparea : Mircelaneous... Deci vag. L-am tinut pana a inceput sa clacheze telefonul intrand intr-un bootloop. Deci, pe scurt.. Un proiect interesant si promitator la care mai trebuie lucrat.

  4. #4 SP
    Junior Member zyx1141's Avatar
    Ce nu s-a luat in considerare la android este iesirea audio care este standard, stereo, pentru ca in general ruleaza pe telefoane desi ruleaza pe tablete si se porteazape masini, unde se doreste 7.1; sau se poate folosi acelasi dispozitiv cu un docking acasa...presupun ca nu e un impediment asa mare pentru google.
    Acum nici calitate audio prea mare nu se poate scoate dintr-o tableta/telefon, dar da bine la marketing

    PS:
    Ar fi util daca din Home page cand selectezi poza unui articol sa se incarce articolul, nu poza, e mai usor de selectat, poza se poate mari din articol.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 36 Last Post: 03-11-2014, 02:04
  2. Replies: 6 Last Post: 20-12-2013, 10:47
  3. Replies: 6 Last Post: 08-05-2013, 22:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts