Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 58 of 58

Thread: Samsung se pregateste sa lanseze... un iPhone

  1. #41 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-auzi mai Hitman ca nu e clona de iPhone... e continuarea demna a lui S2

    P.S. Va mai aduceti aminte ce urlau toti cum ca "iPhone e de rahat ca nu are card si nu suporta Flash"? Acum ca vine Samsung cu un device care n-are nici card, nu suporta nici Flash, arata la fel... nu mai e de rahat, ci este un S2 evoluat. LOLZ.

  2. #42 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Wtf, ce rost are discutia asta? Ca deja nu mai vorbiti despre stire, ati dat-o in Apple vs Samsung din nou. Bine, ii inteleg pe astia dintre voi care aveti 12 ani, luarea unei pozitii in orice discutie le valideaza prima productie timida de testosteron in cantitati folositoare, dar ce e cu astia mai batrani?

    Who gives a fcuk ca n-are aifonul card sd? In asta sta telefonia mobila - daca n-ai card sd trebuie sa te pregatesti sa mori, sau cum? Cred ca e o problema mai mare ca inca nu are widget-uri, daca puteti lua afirmatia asta ca atare si nu ca pe-o incercare de a pune paie pe foc...

    Nu de alta, dar tot primesc notifications de posturi de pe thread-ul asta pe aifonul de serviciu (si pe Samsung-ul personal) si nu pot sa sterg mail-urile din notifications center .

  3. #43 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai ce sa facem si noi SublimingSun... discutam despre ceea ce face Samsung, si anume sa scoata o clona. Eu imi doresc sa vina cu un produs revolutionar... sau macar "evolutionar", dar ei tot o tin pe-a lor. Stii vorba aceea, folosim si noi materialul clientului

    Cat despre notifications, daca te deranjeaza vezi aici: http://www.consolegames.ro/forum/f51...-subscription/ - sau dai Unsubscribe la thread (din meniul Thread Tools).

  4. #44 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Da, stiu, dar mi-e lene sa dau unsubscribe .

    Cat despre Samsung, whatever, oricum urmatorul meu telefon va fi un Xperia .

  5. #45 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apropos de card extern... desi ar fi de preferat sa aiba, eu am rezolvat de mult problema. Folosesc o jucarie wireless la care pot sa-mi atasez inclusiv HDD-uri de 2TB, sau orice USB Stick, SD Card, etc... E vorba despre asa ceva: Kingston Digital MobileLite Wireless, Flash Reader.

  6. #46 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Eu folosesc Dropbox...

  7. #47 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si cand n-ai net (sau ai si merge foarte prost)? Also, ma indoiesc ca te uiti de pe Dropbox la filmulete de 5-10GB bucata. Sau in cazul meu, cand mi se termina cardul de la DSLR, am nevoie de o metoda rapida sa descarc pozele... Dropbox would take too much.

  8. #48 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Cand n-am net suport, iar la filme nu ma uit pe telefon; upload-ul la Dropbox e destul de eficient la poze (din telefon, nu de pe dslr, acolo folosesc laptop-ul).

  9. #49 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Un nou leak despre specificatii:

    Parca telefonul cu care il comparati voi (S2) avea microSD, nu?
    N-are microSD?! Pf, nenorocitii astia copiaza iPhone. Sa-i dea in judecata!

  10. #50 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La mine tocmai asta e problema SublimingSun... daca tot dau o caruta de bani pe un smartphone, nu vreau sa mai ma car dupa mine si cu tableta, si cu laptop... la naiba, care mai e sensul atunci?

    flavi_us: din pacate copiaza si partile negative

  11. #51 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Odata cu toata concurenta din ultimii ani, parca m-as fi asteptat sa creasca in calitate toate telefoanele. iPhone a crescut pentru ca a inceput sa fure tot ce era bun de la Android, si Samsung acum face pasi inapoi si copiaza toate punctele slabe de la aifoane. Wtf?!

  12. #52 SP
    Member Hitman's Avatar
    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    Odata cu toata concurenta din ultimii ani, parca m-as fi asteptat sa creasca in calitate toate telefoanele. iPhone a crescut pentru ca a inceput sa fure tot ce era bun de la Android, si Sasmsung acum face pasi inapoi si copiaza toate punctele slabe de la aifoane. Wtf?!
    Ai pus punctul pe "i". Cum se pare ca multa lume nu a inteles sarcasmul din discutia cu Monky, asta si era ideea. Nu ma intereseaza ca se copiaza diverse lucruri de la unul la celalalt atata timp cat noi, utilizatorii, avem de castigat din asta si macar sunt lucruri folositoare. Nu mai repet ce am scris intr-una dintre postarile de mai sus.

  13. #53 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Gata, noul Galaxy Alpha e oficial: Samsung Mobile Press. Din pacate nu le-a ajuns aluminiu decat pentru frame. Bun si-asa...
    “Sophisticated design in a carefully constructed compact body” is the tagline for the device that has a metallic frame (sorry, no unibody design for those who expected it based on previous rumors). “The Galaxy Alpha was built and designed based on the specific desires of the consumer market. With an entirely new appearance, the Galaxy Alpha focuses on both beauty and functionality combining a stunning metal frame and slim, light weight design with the same powerful hardware and features users expect from a flagship Galaxy mobile device”, said JK Shin, CEO and Head of IT & Mobile Communication at Samsung Electronics.

    The phone features an octa-core chip (dual quad-core) comprised of a quad-core processor clocking at 1.8GHz and a quad-core unit operating at 1.3GHz, and has a 4.7-inch Super AMOLED screen with 720p resolution. There are 2GB of RAM and 32GB of internal storage with no expansion slots, a 12MP main shooter, 2.1MP webcam, 1,860mAh battery, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, USB 2.0, and NFC. It runs Android 4.4.4 KitKat with Samsung’s own TouchWiz user interface on top of it.

    Beginning of September is when you should look for the Samsung Galaxy Alpha and color options include Charcoal Black, Dazzling White, Frosted Gold, Sleek Silver, and Scuba Blue. There’s no word on exact markets of pricing at the moment.
    Attached Images Attached Images 00_sm-g850f_001_black.jpg 00_sm-g850f_002_black.jpg 00_sm-g850f_003_black.jpg 00_sm-g850f_004_black.jpg 00_sm-g850f_005_black.jpg 00_sm-g850f_006_black.jpg 00_sm-g850f_007_black.jpg 00_sm-g850f_008_black.jpg 00_sm-g850f_009_black.jpg 00_sm-g850f_010_black.jpg 00_sm-g850f_011_black.jpg 03_sm-g850f_001_white.jpg 04_sm-g850f_002_white.jpg 04_sm-g850f_003_white.jpg 04_sm-g850f_004_white.jpg 04_sm-g850f_005_white.jpg 04_sm-g850f_006_white.jpg 04_sm-g850f_009_white.jpg 04_sm-g850f_010_white.jpg 04_sm-g850f_012_white.jpg

  14. #54 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    Nu sunt pasionat de telefoane, dar tot imi apare in inbox ca lumea posteaza pe thread

    Si ca tot am ajuns aici si am citit si articolul -- am fost surprins (poate) sa aflu ca vor sa renunte la "plasticaraie".

  15. #55 SP
    Member ovydik's Avatar
    ohoo,daca la primele posturi vedeam asemanarea cu un iphone dar nu cat sa sar in sus,pai din ultimele poze dau si eu un +1 ca e copie fidela

  16. #56 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu tot nu inteleg cum poate sa fie copia unui telefon care nu ca nu s-a lansat inca, dar nici macar anuntat nu a fost.

    Galaxy S2 vs. Galaxy Alpha
    Attached Images Attached Images img274673_29052013094404_0.jpg 00_sm-g850f_001_black.jpg

  17. #57 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu tot nu inteleg cum poate sa fie copia unui telefon care nu ca nu s-a lansat inca, dar nici macar anuntat nu a fost.
    Eh, zici si tu de parca te-ai preface ca nu stii ce e acela spionaj industrial. Atata timp cat au pus mana pe planuri, nu trebuie sa fie nimic lansat - important e sa fie ei primii care ies pe piata (in felul asta cred ca scapa si de eventualele procese).

    In aceeasi ordine de idei, ai putea spune ca e imposibil sa apara mockup-uri de iPhone 6, pentru ca nici nu s-a lansat si nici macar anuntat nu a fost.

    Oricum ar fi, dupa "standardele" Android e un telefon mediocru... Noroc cu frame-ul de aluminiu. Poate cu ocazia asta incepe si Samsung sa invete sa lucreze cu metalul. Sau eventual sa fure niste planuri de la HTC

  18. #58 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Dpdv screen e midrange. Soc-ul din ce am vazut pare chiar in regula.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. iPhone 5 si Samsung Galaxy S3 in oferta RDS! By djleo666 in forum Stories & Other News
    Replies: 21 Last Post: 13-01-2014, 18:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts