Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Motorola vine cu doua device-uri must have!

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Motorola vine cu doua device-uri must have!

    Nici nu stiu cu ce sa incep, sunt prea entuziasmat de amandoua. Dupa multe asteptari, succesorul lui Moto X, denumit tot Moto X, a fost anuntat astazi de catre Motorola si se va comercializa incepand cu sfarsitul lunii septembrie. La fel pot spune si despre al doilea produs lansat de Motorola, Moto 360, care este de luni de zile cel mai asteptat smartwatch si pe care majoritatea si-l doresc in locul dreptunghiurilor oferite de competitie.

    Sa incepem cu telefonul. Odata cu lansarea Moto maker anul trecut pentru primul Moto X, am fost absolut indragostit de acel telefon. Desi initial eram atras doar datorita functiilor unice Google Now pe care le oferea, acel Moto maker m-a convins ca este telefonul pe care mi-l doresc. Din pacate nu am avut parte in Europa de Moto X customizat dupa bunul plac, asa ca am amanat achizitia cu speranta ca a doua generatie va fi lansata si aici. Acum insa, Motorola a anuntat noul model, iar acesta arata chiar mai bine decat originalul. Telefonul a crescut in dimensiuni, sarind de la un display de 4.7" la unul de 5.2", crescand odata cu asta si rezolutia de la una 720p la una 1080p. Desigur, acestea nu sunt nimic nou in ziua de azi, la fel cum nici restul specificatiilor nu sunt. Avem un procesor quad-core Snapdragon 801, 2GB RAM, o camera de 13 MP, un flash circular pe spate care inconjoara lentila camerei si un frame din aluminiu pentru un aspect placut si premium. Frumusetea acestui telefon vine insa din alta parte, si anume aspectul si software-ul. Precum toate terminalele Motorola din ultimii ani, Moto X ruleaza un Android aproape pur. Nu avem parte de vreo thema obositoare, functii fara rost, bloatware si alte nebunii de genul. La tine ma uit Samsung! De asemenea, dispozitivele Motorola au primit foarte rapid update-uri tocmai din acest motiv. Pe langa partea de software, un alt capitol la care Moto X s-a remarcat si o face din nou acum este aspectul. Telefonul si-a pastrat forma desi a crescut in dimensiuni. El este mai subtire decat precedentul, are cadrul din aluminiu nu din plastic, are in continuare o mica gropita pe spate (dimple) iar materialele oferite sunt din nou remarcabile. Primul Moto X a introdus ca optiune de customizare spatele din bambus. Cu a doua generatie, bambusul se intoarce si arata chiar mai bine decat pana acum. Pe langa bambus mai avem si optiunea de piele, iar aceasta poate fi de mai multe culori si nuante. Vom afla detalii odata ce telefonul se lanseaza.
    Pretul va fi de 399$ pentru 16GB si 449$ pentru 32GB. Sa speram doar ca primim o lansare cum se cuvine si in Europa.

    Al doilea produs este Moto 360. Intreaga presa l-a asteptat, majoritatea din noi si l-au dorit iar acum e in sfarsit aici. Moto 360 e de departe cel mai frumos smartwatch, iar asta nu o spun doar eu. Intrebarea care ne macina pe toti era probabil legata de pret si de baterie. Ca sa raspund repede la intrebarile astea: 249$, o zi. Desi pretul e mai mult decat decent, problema bateriei poate sa fie o piedica serioasa. Cu toate astea, ceasul are o constructie metalica, un display rotund avand un singur bezel in partea inferioara, are un heart rate monitor si se incarca wireless intr-un stand cel putin interesant. Ceasul ruleaza Android Wear si din informatiile pe care le avem momentan, nu pare sa aduca functii noi fata de celelalte ceasuri inteligente. Ramane de vazut cat il va ajuta design-ul la vanzari.

    Si uite asa, am primit in ultimele zile cate ceva de la fiecare companie serioasa de tehnologie. Asta m-a pus insa pe ganduri, mai ales cand vine vorba de telefoanele mobile. Daca ne uitam la Sony, la HTC, acum la Motorola si uneori chiar si LG, la ce produse au construit in ultima vreme, ce produse de calitate si din materiale premium au lansat, cum telefoanele lor vin cu interfete curate si fara "imbunatatiri" inutile ale software-ului, imi e foarte greu sa inteleg de ce Samsung este liderul de piata in continuare.
    Attached Images Attached Images motorola.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cateva imagini + video cu Moto X:

    Attached Images Attached Images dsc_7151-2040_verge_super_wide.jpg dsc_7152-2040_verge_super_wide.jpg dsc_7171-2040_verge_super_wide.jpg dsc_7180-2040_verge_super_wide.jpg dsc_7185-2040_verge_super_wide.jpg dsc_7191-2040_verge_super_wide.jpg dsc_7195-2040.0.0.jpg dsc_7199-2040_verge_super_wide.jpg dsc_7204-2040_verge_super_wide.jpg dsc_7210-2040_verge_super_wide.jpg dsc_7223-2040.0.0.jpg iqfqsrthalxs5oxqdg7j.jpg

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cateva imagini + video cu Moto 360:

    Attached Images Attached Images 1-8-1940x1288.jpg dsc_7277-2040.0.jpg dscf4510-2040.0.jpg dscf4528-2040.0.jpg dscf4532-2040.0.jpg dscf4551-2040.0.jpg

  4. #4 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Ceasul arata super, de mult asteptam un smart watch cat de cat elegant!

  5. #5 SP
    Member Buyk's Avatar
    Nebunie curata ce fel arata ambele diveceuri, cel putin introducerea bambusului ca material pentru partea din spate este SUPERBA , cu marginile din aluminiu, frumos aranjat (imi place ca sigla Motorola este pe spate si nu pe fata, aceasta lasand-o curata) si ceasul acela uuuhuu nu pot sa spun decat jos palaria. Mi-ar fi placut sa ii bage 3GB RAM la telefon si 3000mAh baterie (nu inteleg de ce s-au zgarcit la 2300mAh, totusi are ecran de 5.2 full-HD).
    Acum ramane de asteptat sa faca public si Nexus 6 care surpriza va fi facut tot de Motorola

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Imi place ca majoritatea au trecut la smartphone-uri cu margine metalica. E mai solid si mai premium asa. Nu-mi place insa ca tot cresc dimensiunile... Referitor la ceas, poate sa fie minunea minunilor, atata timp cat tine bateria o zi, e egal cu zero (pt. mine cel putin). Chiar n-am nevoie de un extra device pe care sa-l incarc zilnic...

    Buyk: mai multa atentie man cand postezi... nu de alta dar tocmai ai vorbit despre "di-veceuri"

    P.S. Am urcat poze si specificatii si pentru Moto 360 aici: http://www.consolegames.ro/forum/f67...e/#post1156160.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Avem si cateva imagini oficiale cu noul Motorola Moto X. Enjoy!
    P.S. Nu stiu de ce apar asa "inverted" - dati click pe ele si apar ok.
    Attached Images Attached Images moto-x-front-dynamic.jpg moto-x-moto-maker-palatte.jpg moto-x-navy-leather.jpg moto_x_cognac_leather.jpg

  8. #8 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Nici ceasurile nu mai sunt ce-au fost o data. Au devenit cat o busola si trebuie puse la incarcat. Ce fite tra sa ai in cap sa te opresti din drum sa-ti citesti emailu si ce-a postat gagicuta pe facebook? Asta daca nimeri ce traba cu destu care poate fi cat juma din ecran.

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dupa 2 saptamani cu telefonul, arunc si eu doua vorbe despre Moto X 2014 cu spatele din lemn. Bambus de fapt.

    + e design-ul meu preferat in momentul de fata si il consider in top 5 ever ca si design
    + materialul de pe spate, lemn in cazul meu, e extrem de placut la atingere, "simti" lemnul cu adevarat
    + e construit ca un tanc, pare extrem de solid si am vazut in teste gen bendgate ca e printre cele mai solide
    + flash-ul e extrem de puternic, actionand din doua locuri din acel ring
    + speaker-ul frontal e extrem de puternic, doar HTC One se aude mai tare
    + cadrul metalic il face rece dimineata cand il iau de pe noptiera
    + incarcatorul are doua porturi USB
    + experienta Android, fiind atat de aproape de stock, e exact ce imi place mie
    + se misca excelent, as zice putin mai rapid decat One+ cu CM11
    + functiile specifice Moto X gen Moto Voice si etc sunt extrem de utile
    + se vede perfect in lumina puternica, reflexiile sunt minime, unghiurile de vizualizare foarte bune
    + fara bloatware, 2 aplicatii in plus fata de stock si astea sunt utile
    + fara lag, stutter, nimic, la fel de fluid precum un Nexus
    + foloseste avantajele AMOLED foarte eficient, notificari rapide, usor de accesat
    + deblocarea telefonului la scosul din buzunar s-a dovedit a fi mai util decat double tap to unlock

    - ecranul desi e frumos si saturat, e mult prea cald pentru gusturile mele, albul prea galben
    - camera e slabuta, interfata nu ajuta nici ea, in low light as putea zice ca e varza
    - forteaza HDR intr-un mod urat si deranjant
    - nu vine cu casti in cutie
    - bateria e extrem de slaba, o zi mai lunga o dovedeste repede- rezolvat prin update la 5.0
    - nivelul de luminozitate nu coboara destul, noapte e foarte deranjant - rezolvat prin update la 5.0

    Ca sa fiu sincer, nu il recomand. Merita luat daca va place cum arata, asa cum imi place mie. Altfel nu merita. Camera e slaba, pentru cei obisnuiti cu Android colorat aiurea o sa para prea simplist, bateria e varza, ecranul nu e calibrat bine, etc. E la acelasi pret (cel putin la mine in Olanda) cu HTC One M8 si LG G3. Mergeti pe alea. Ca sa nu mai zic de OnePlus, care in afara de design cred ca e mai ok din cam toate punctele de vedere.
    Attached Images Attached Images 2.jpg

  10. #10 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Update-ul a inceput, momentan doar in SUA. Sper ca zilele astea sa ajunga si in Europa.

    Lollipop rollout for 2014 Moto G, Moto X gets official - GSMArena.com news

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Must have Vita Games By apbaciu in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 14 Last Post: 15-02-2017, 07:46
  2. Must Have / Buy By PumaS in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 51 Last Post: 24-01-2011, 21:03
  3. Top 5 Must-Have List By Khan in forum Console Club
    Replies: 47 Last Post: 11-07-2009, 12:28
  4. All PlayStation 3 Games Must Have Trophies By darcangel in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 24-11-2008, 12:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts