Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Bang & Olufsen lanseaza un televizor de 85" 4K

  1. #1 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

    Bang & Olufsen lanseaza un televizor de 85" 4K

    Acum 4 luni de zile celebra firma daneza producatoare de echipamente audio-video de lux lansa un televizor UHD 4k de 55 de inchi - Bang & Olufsen's BeoVision Avant 55'' sub sloganul "The one that moves." Si nu misca numai sufletul, privirea si buzunarul dar pe deasupra chiar se misca: televizorul se misca constant dupa privirea telespectatorului. E si o mica hiba, acea miscare a televizorului se obtine numai prin achizitionarea standului motorizat, dupa cum anunta producatorul "a modest $2,000/£1,200 on top of the $8,000/£6,000 TV set".

    Dar se pare ca danezii au realizat ca, clientii nu sunt multumiti de diagonala "obisnuita si modesta" de 55" asa ca au venit cu un model nou: Bang & Olufsen's BeoVision Avant 85, model care ar trebui sa aibe natural sloganul "Bigger one that also moves." Si care vine pe piata cu un pret foarte competitiv (pentru milioanari as adauga) de "doar" £16,595 (aproximativ 27.000$) la care in mod normal se adauga standul motorizat in valoare de £1,095 (aprox. $1,780).

    Modelul de lauda cu rezolutie 4k Direct LED 2D local backlight dimming, 3 channel stereo si Beo Remote One universala. Mai jos aveti un demo de prezentare a televizorului.
    Attached Images Attached Images bang_olufsen_4k_tv_85inch.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La pretul asta... i'll take two!

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La ce bezel-uri are, nu merita nici 1000$.

  4. #4 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Multe lucruri de lux nu isi merita banii, dar trebui sa aiba si bogatii un motiv sa-si cheltuie banii, nu?

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am eu la monitor boxe Bang&Olufsen si sunt de o calitate cel putin indoielnica. Am vazut pe monitoare mai ieftine boxe no name care se auzeau mai bine decat astea "de lux". Daca si calitatea video e la acelasi nivel cu cea audio, nici nu ma intereseaza.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu am avut la fostul laptop Asus un sistem audio de la Bang & Olufsen, si trebuie sa recunosc ca in afara de un Alienware (monstruos de mare) cu HK si un alt Asus cu subwoofer, n-am auzit nimic atat de puternic si de clar (pentru un laptop). Am mai facut ceva auditii pe la Hifi Arena... insa recunosc ca nu am fost impresionat (in special pt. pretul cerut). Dar poate nu am ascultat ce trebuie si cum trebuie, si in plus nu se poate generaliza... Pentru mine B&O se cam regaseste in aceeasi zona cu BOSE.

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Cum sa stai asa departe de TV e de neconceput!

  8. #8 SP
    Member Privatul's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Am eu la monitor boxe Bang&Olufsen si sunt de o calitate cel putin indoielnica. Am vazut pe monitoare mai ieftine boxe no name care se auzeau mai bine decat astea "de lux". Daca si calitatea video e la acelasi nivel cu cea audio, nici nu ma intereseaza.
    Nu generaliza. Am in masina B&O si e la ani distanta fata de fosta masina cu Bose

  9. #9 SP
    Member ovydik's Avatar
    Eu am avut pe un laptop HP Pavillion de acum 9 ani boxe stereo Harmon/Kardon si va spun ca nici pana in ziua de astazi nu am auzit un laptop sa sune atat de tare si clar.Laptop normal,nu Allienware &co.
    Attached Images Attached Images hp-pavilion-zv5000.580.jpg

  10. #10 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Nu generaliza. Am in masina B&O si e la ani distanta fata de fosta masina cu Bose
    Daca vorbesti de masini diferite, iti spun din incercate ca ce se aude bine intr-o masina, poate sa se auda prost in alta. Insonorizarea e extrem de importanta. Poate e masina mai bine izolata fonic si circulatia sunetului prin masina e alta. Crede-ma ca am incercat sisteme care intr-un Golf se auzeau excelent, dar intr-un Land Rover erau mizerabile. Conteaza altele mai mult.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 11 Last Post: 30-01-2013, 17:27
  2. Replies: 0 Last Post: 15-03-2012, 14:04
  3. Replies: 1 Last Post: 05-05-2011, 11:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts