Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: MWC 2016: LG G5

  1. #1 SP
    Junior Member AfyLynx's Avatar

    MWC 2016: LG G5

    La conventia Mobile World Congress, ce se desfasoara intre 22 si 25 februarie la Barcelona, a fost prezentat LG G5. Telefonul va avea un corp full-metal si baterie detasabila. Va fi disponibil in patru culori: pink, silver, gold și gray. Ce face telefonul si mai interesant este faptul ca puteti detasa partea de jos (cu tot cu baterie daca doriti), acolo unde puteti adauga diferite "module", fiecare cu functii diferite. Deocamdata cunoastem doua dintre ele. Primul, LG CAM Plus, mareste cu putin durata de viata a bateriei si vine cu un buton dedicat camerei foto cu care puteti fotografia si focusa, plus o rotita pentru zoom. Cel de al doilea este LG Hi-Fi Plus With B&O Play despre care puteti citi mai multe aici. Pretul acestor module este deocamdata necunoscut.

    Iata, pe scurt, specificatiile:

    Dimensiuni: 149.4 x 73.9 x 7.7 mm
    Greutate: 159 g
    OS: Android OS, v6.0 (Marshmallow)
    Display: IPS LCD capacitive touchscreen, 5.3 inches, 16M culori, multitouch, Corning Gorilla Glass 4
    Rezolutie: 1440 x 2560 pixeli
    Chipset: Qualcomm MSM8996 Snapdragon 820
    RAM: 4 GB
    Memorie interna: 32 GB
    Camera: 16MP, Secundara 8 MP
    Video: 2160p@30fps, 1080p@60fps, Secundara: 1080p@30fps
    Baterie: Li-Ion 2800 mAh

    Tot la aceasta conferinta, LG a prezentat si un robotel pe nume LG Rolling Bot ce poate fi controlat cu ajutorul telefonului si care poate filma ce se intampla prin casa daca sunteti plecat sau va poate teroriza animalele de companie >:).

    "Prietenii" lui G5 insa nu se opresc aici. Telefonul poate fi conectat la o camera ce filmeaza in 360 de grade (LG 360 CAM) sau la LG 360 VR, un VR headset care functioneaza deocamdata doar cu G5-ul.

    Nu stim inca un pret pentru LG G5, dar Dr. Ramchan Woo a spus doar ca va fi rezonabil.
    Attached Images Attached Images lg-g5.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member AfyLynx's Avatar
    Telefonul si toate celelalte device-uri pot fi admirate in galeria foto de mai jos:
    Attached Images Attached Images 13-lg-cam-plus.jpg 12-lg-cam-plus.jpg 11.jpg 10.jpg 9.jpg 8.jpg 7.jpg 6.jpg 5.jpg 4.jpg 3.jpg 2.jpg 1.jpg 14-lg-cam-plus.jpg 15-lg-hi-fi-plus.jpg 16-lg-hi-fi-plus.jpg

  3. #3 SP
    Junior Member AfyLynx's Avatar
    Si setul 2 de poze cu LG 360 CAM, LG 360 VR, LG Roller Bot.
    Attached Images Attached Images 20-lg-360-cam.jpg 19-lg-360-cam.jpg 18-lg-360-cam.jpg 17-lg-360-cam.jpg 21-lg-360-vr.jpg 22-lg-360-vr.jpg 23-lg-360-vr.jpg 24-lg-360-vr.jpg 25-lg-roller-bot.jpg 26-lg-roller-bot.jpg 27-lg-roller-bot.jpg 28-lg-roller-bot.jpg

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu stiu sincer cat de mult imi place, dar bravo lor ca au curajul sa vine cu ceva nou. Tot ei au scos toate butoanele de pe fata si lateralele telefonului acum cativa ani si le-a mers bine. Bravo lor pentru curaj. In rest, sper ca au mai curatat skin-ul pus peste Android, la G4 si Flex 2 mi s-a parut mai deranjant decat la ultimele Samsung.

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai basically, e primul telefon modular care va vedea luminea zilei si pentru prima iteratie, eu spunc a arata chiar bine. Acum, sa vedem cine si ce mai poate face aceste module si ce iese de la competitori.

  6. #6 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Nu dau fuga acum sa fac precomenzi sau mai stiu eu ce, dar ii apreciez pentru faptul ca vin cu ceva nou.
    Succes la vanzari, competitia e buna!
    Prea multi se culca pe lauri (hint Apple).

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cel mai rapid unboxing vazut de mine


  8. #8 SP
    Junior Member AfyLynx's Avatar
    Modulul LG CAM Plus costa 70$.
    Accesoriu adauga un indicator LED, exposure lock si o baterie de 1200mAh.

    Attached Images Attached Images lg-g5-6176.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2016 By OEE in forum Console Club
    Replies: 332 Last Post: 24-04-2016, 10:24
  2. Just Dance 2016 By dark18 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2015, 03:37
  3. Euro 2016 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 05-08-2015, 13:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts