Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 13 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 241

Thread: Marvel's Spider-Man / Remastered

  1. #141 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Collectors Edition Unboxing


  2. #142 SP
    Member Otman's Avatar
    https://www.gamebyte.com/god-of-war-...seems-pleased/

    The title, from Insomniac Games, has sold more copies at launch than any other title this year, and it’s dominated the PlayStation 4 exclusive sales.

    It’s bested God of War, Yakuza 6 and Detroit in terms of exclusive games, and it’s also now the fastest-selling Marvel video game title of all time.
    it’s also now the fastest-selling Marvel video game title of all time de ce naiba nu da Disney lui Sony licenta de Star Wars,.......WHY???

  3. #143 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Pentru ca Disney e aceeasi mizerie ca EA, cei doi se completeaza.

  4. #144 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Motivul vanzarilor record cred ca are a face si cu publicul foarte larg care il doreste (atentie nu am zis caruia i se adreseaza). Desi nu sunt de acord cu o afirmatie de mai sus ca e un joc pt copii, cred ca e usor de asociat cu ei. Exemplu: exista o gramada de produse pt copii cu Spiderman. O sa vezi prosop de baie pt bebe cu Spiderman dar cu God of War ma indoiesc. Sunt sigur ca o gramada de pusti in jurul varstei de 10 ani si-au convins cu succes parintii sa li-l cumpere. Pt mine personal prezinta interes momentan tehnic, in sensul ca e superb vizual. Dar pt motivele enuntate mai sus nu simt acea mancarime in degete sa il cumpar acum. O sa il joc,sunt sigur, dar cand o sa fie deja considerat vechi si o sa aiba un pret de nerefuzat .

  5. #145 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  6. #146 SP
    Member Otman's Avatar
    Am jucat pana acuma vreo 8 ore, nu am avut timp de mai mult.

    Vizual jocul arata foarte bine, nu cred ca am vazut un oras mai fain prezentat intr-un alt joc.
    La partea asta nimeni nu cred ca are ceva de comentat.

    Povestea e ok, nu am avansat foarte mult in ea, dar e reteta clasica Spiderman, nimic rau aici.

    Pentru mine jocul asta are doua aspecte realizate de nota 10.

    1. Webslinging...e facut la marea arta, ma pot legana ore in sir prin New York fara sa ma plictisesc.
    Nu-mi place grindu, nu-mi place sa adun chestii in nici un joc, dar aici culeg tot ce se aprinde pe minimap, pentru ca deplasarea e efectiv o placere.
    Jos palaria la partea asta.

    2. Combatu...e cel mai bun combat de genu asta, bate orice joc Batman lejer.
    Il joc pe spectacular, foarte fluid, foarte multe combo-uri, spectaculos de privit si fidel super-eroului. Nu ca in ultimul Batman unde erai o combinatie de Superman si Flash.....in fine.
    La fel ca si cu webslinging, efectiv nu pot ignora nici o zona rosie de pe minimap, creeaza dependenta

    Are si o parte de stealth, simpla, usor de folosit dar rar folosita de mine pentru ca combatu e foarte distractiv.

    Altceva nu-mi vine in minte acuma, jocul e fun si isi merita banii la lansare.

    Singurul minus pt mine e zgomotul consolei cand ruleaza un cutscene.
    Il joc pe PRO@1080p, din ce am observat consola nu se incalzeste si nu o aud cand ma joc efectiv.
    Dar cum intra un cutscene, ventilatorul merge direct in 100%, face ca aspiratorul, desi consola e doar calduta.
    Dar asta o sa o rezolve cu un patch cat de curand.

    In rest nici un bug, nici o problema.

  7. #147 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ca sa nu avem neintelegeri ca imediat va apuca depresia cand nu sunt de acord cu inchinarea noastra a tuturor la albastrul cel de toate zilele -> Spiderman este un joc exceptional. Il joc, il ador, voi petrece cel putin 50 de ore in el. Punct! Insa aici se termina cu norisorul.

    Acum, imi place totusi cum aproape orice exclusiv de pe platforma care va place voua il scoateti instant GOTY. 'Cele mai frumoase cladiri, cele mai frumoase litere din meniu', etc .
    Este absolut evident si incontestabil ca Spiderman este un joc senzational ca aproape orice exclusiv SONY.
    Insa, cu "aa" mare, nu le mai scoateti GOTY prin neprezentare va rog.
    Este incredibil cum un user caruia nu-i convine aproape nimic face o recenzie din care reiese ca Spiderman merita nota 11.

    Come on... , give me a break. Chiar nimic negativ la Spiderman, este?
    Nu vorbesc doar despre userul de mai sus, dar vad ca nimeni dar absolut nimeni in afara de review-ul oficial al lui Dant3 nu a spus nimic negativ despre Spiderman. De parca ne-ar fi frica sa nu il maniem pe Dumnezeu sau cum?
    Ca si God of War, le-ati scos pe amandoua jocurile unor generatii, nota 11 imaculat fara nimic dar NIMIC negativ.
    Ok

    Atat imi permit sa zic, enjoy the games dar sa nu mai pretindeti niciodata ca sunteti impartiali sau 100% politicaly correct!
    Spiderman nu are nimic negativ dar alte companii merita sa moara de cancer...le judecati dupa ce iese primul teaser de 12 secunde, nu asteptati nici macar sa vedeti produsul final, indiferent cate jocuri bune scot. Serios?

    PS: Ca sa punctez exact pe review-ul userului de mai sus care n-a mai vazut si n-a mai intalnit -> Ca si reprezentare, nu vorbesc aici de calitatea texturilor neaparat, dar strict ca si prezentare si ca Level design, reproducerea Parisului la scala mica a fost, este si va fi mai buna in Assasins Creed Unity decat este New York-ul in Spiderman.

  8. #148 SP
    Member Otman's Avatar
    Eu cred ca te-am rugat sa ma pui la ignore, inainte sa mori de inima din cauza mea.

    Am scris eu ca e GOTY? Am scris eu ca merita nota 10 sau 11?

    Faci pe nefericitul, ca toate threadurile is pline de comentarii anti-EA....etc si acuma incepi tu "mizeriile" care te dispera.

    Ai cumparat jocul? Il joci? Spune tu care is partile lui negative........vai de capu tau.

  9. #149 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Eu cred ca te-am rugat sa ma pui la ignore, inainte sa mori de inima din cauza mea.

    Am scris eu ca e GOTY? Am scris eu ca merita nota 10 sau 11?

    Faci pe nefericitul, ca toate threadurile is pline de comentarii anti-EA....etc si acuma incepi tu "mizeriile" care te dispera.

    Ai cumparat jocul? Il joci? Spune tu care is partile lui negative........vai de capu tau.

    L-am cumparat da. Il joc da. Fa zoom la pagina daca ai probleme in a citi tot.
    Vai de capul meu, sau vai de capul lui cutare, atat stii sa spui cand nu mai ai argumente...asta e, cateodata oamenii care nu sunt de acord cu tine sunt incomozi, stiu, dar banuiesc ca pentru libertatea de exprimare si de opinie s-au luptat parintii nostrii in 89 si tot pentru asta inghetam si noi prin piata din cand in cand. Zic doar.

  10. #150 SP
    Member Otman's Avatar
    Bati din gura sa te afli in treaba. Fa tu zoom la pagina daca nu ai vazut asta Spune tu care is partile lui negative

    Daca il ai si il joci si te deranjeaza ca toti il lauda......de ce nu ne spui ce te deranjeaza la el?

    Nu am argumente? CE? Mi-am spus parerea despre joc, am spus ce imi place la el, ce-i ok si ce ma deranjeaza.
    Ce argumente pe langa ce am scris ar trebui sa aduc cand spun ca-mi place o chestie? Ai tu pitici pe creier care nu-ti dau pace, cred.

  11. #151 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Lol

  12. #152 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    ...Chiar nimic negativ la Spiderman, este?
    Nu vorbesc doar despre userul de mai sus, dar vad ca nimeni dar absolut nimeni in afara de review-ul oficial al lui Dant3 nu a spus nimic negativ despre Spiderman. De parca ne-ar fi frica sa nu il maniem pe Dumnezeu sau cum?...
    Jocul are multe lucruri negative si in mod clar nu este un joc de 10. Am zis-o si ma repet. Daca era facut de Ubisoft, nu-l juca nimeni si era rastignit peste marele canion pentru acele turnuri ce trebuiesc deblocate si zone eliberate si ceata de pe harta ridicata.
    Web sling-u nu este perfect si nu odata m-am lovit de cladiri, colturi, semne, scari si altele in timp ce urmaream ceva sau voiam sa ajung repede undeva.

    La fel, pe partea de combat, nu exceleaza. Este foarte bine facut dar are ceva mic delay, probabil si nu mereu iti ia comanda de dodge cand esti intr-un atac, sau face animatii dubioase de combat desi nu mai apesi pe nimic si nu e nimeni langa tine.

    Si sigur mai sunt si altele, dar nu-mi vine altceva in minte momentan. Iar ca joc, sunt pe la 30% deci mai am multe de descoperit.

    Oricum, overall, un 8+ din partea mea si titlul de cel mai bun joc de gen, dar mai ales cel mai bun Spider-Man de pana acum. Efectiv o placere sa te plimbi prin oras sau sa intrii in combat, partea de stealth e chiar misto facuta iar animatiile lui sunt fenomenale (desi ar fi putut fura de la Ubisoft aici la faza cu picioarele si interactiunea cu obiectele solide. Nu odata m-am trezit stand pe o margine sau un varf de ceva, cu 1 sau ambele picioare in aer).

    Grafic la fel, este efectiv o placere si asta jucat pe PS4 normal, pe TV 4k cu HDR. Arata fenomenal, as putea spune ca arata perfect pentru genul lui de joc. Putin deranjat de faptul ca nu avem day-night cycle, dar am inteles motivul din spate, asa ca ma multumesc ziua cu lumina galbena de la golden hour pe o partea si mai rece-albastruie pe cealalta

  13. #153 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Partea de combat este perfecta dupa ce ai anumite skill-uri deblocate , Web sling-u este cel putin satisfacator ( nu trebuie sa fie perfect ) si iti lasa o stare generala misto atunci cand "zbori" printre blocuri , e unul din jocurile in care nu trebuie sa folosesti fast travel.

  14. #154 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Baietelul meu de 2 ani are bluza, tricou spiderman. Imi se greu sa nu il asociez cu un joc pt copii. O sa il joc ca si Cars 3 cand apare sub 100ron. Poate sa fie cel mai tare joc, dar din pacate asta e!!

  15. #155 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu are nicio treaba cu copii de 2 ani, din moment ce jocul este 16+. E la fel cum ai spune ca e foarte misto sa joace GTA pentru ca se plimba prin oras. WTF man?!?!

  16. #156 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bucurați-va de joc și terminați cu prostiile! Pentru mine e de 9, pt Răzvan de 8 plus, pentru alții de 10. Fiecare cu părerea lui, concluzia e alta, este un joc foarte reușit.

    PS: Nu am avut nici eu problemele lui Răzvan.

  17. #157 SP
    Member tudort's Avatar
    O intrebare tehnica. La lansare avea patch 1.04 dar tot mai dadea crash uneori la executarea jocului. A mai primit vreun update ? Tocmai ce am instalat un HDD nou de 2Tb in PS4 si as vrea sa incep jocul.

  18. #158 SP
    Member Otman's Avatar
    Ieri parca s-a updatat la 1.05.

  19. #159 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Am si eu o intrebare. A platinat cineva jocul? E greu de platinat?Am vazut ca unii deja au terminat jocul si l-au pus la vanzare.

    ---------- Post added 13-09-2018 at 16:41 ----------

    L-am jucat azi la un prieten in jur de 30-40min. Arata foarte bine jocul. Din punctul meu de vedere e un joc foarte intresant si ma convins sa il cumpar.

  20. #160 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by aleksandrel View Post
    Baietelul meu de 2 ani are bluza, tricou spiderman. Imi se greu sa nu il asociez cu un joc pt copii. O sa il joc ca si Cars 3 cand apare sub 100ron. Poate sa fie cel mai tare joc, dar din pacate asta e!!
    Exact ce spuneam si eu mai sus. Pt copii nu e, doar e 16+. Dar asocierea cu copiii e imposibil sa nu o faci, degeaba sustine oricine altceva. La fel e si Batman, la fel orice joc cu super eroi super cunoscuti drept fiind emblemele copilariei. Un exercitiu de imaginatie. Mergeti la un interviu de angajare si va intreaba ce pasiuni aveti. Zici printre altele si gamingul. Te intreaba jocul preferat? O sa zici Spiderman? Sau alt exemplu. Esti in perioada de agatat gagici. Si la intalnire te intreaba tipa cea mai buna: jocul preferat? O sa zici Spiderman?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 13 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. Marvel's Spider-Man 2 By Cristy in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 146 Last Post: 07-03-2024, 19:26
  2. Marvel's Spider-Man: Miles Morales By Cristy in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 91 Last Post: 20-12-2023, 21:54
  3. Vand Spider Man By HaMaN in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 23-09-2020, 08:10
  4. Vand Marvel Spider-man. By toto in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 26-11-2019, 20:59
  5. Review: Marvel's Spider-Man - PlayStation 4 Pro By Dant3 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 2 Last Post: 11-09-2018, 09:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts