Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 19 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast
Results 281 to 300 of 366

Thread: Death Stranding / Director's Cut

  1. #281 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Adică?

  2. #282 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Am tot auzit de baietii astia de la IGN in sus si in jos mai ales ca apar sus pe youtube la orice joc, dar cine sunt de fapt acesti mari critici ai jocurilor video? In calitate de ce, mai exact, are valoare un review de la ei? Sunt game designeri excelenti sau developeri, ca nu prea inteleg. Personal nu am auzit de niciun joc incredibil facut de ei care sa justifice abilitatile lor de evaluare obiectiva a jocurilor, dar poate gresec eu.


    Edit: attachment.
    Oare la ce boala fac reclama baietii astia?
    Attached Images Attached Images capture.jpg

  3. #283 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai toate reviews-urile sunt pareri personale ale unui individ, angajat la o publicatie sau care face asta pe cont propriu. Nimic mai mult.
    Uneori nici nu este genul lui preferat de joc, iar asta se vede in notele date anumitor jocuri.

    Nici ACG nu face cele mai bune reviews si nici nu da cele mai bune calificative, pentru ca nu toate sunt pe gustul lui. Nimeni nu e perfect, dar cred ca cel mai usor de format o parere, e daca vezi cateva astfel de reviews si iei in calcul si plusurile si minusurile lor si decizi singur daca plusurile lor sunt plusuri si pentru tine, sau daca minusurile lor sunt minusuri si pentru tine.

    Spre exemplu, la Gears5, multi au dat ca plus partea open world, pentru mine a fost un minus considerabil, care efectiv m-a facut sa renunt la joc.
    La fel la Death Stranding, pentru unii a fost un mega minus faptul ca este "walking simulator" sau "fan courier simulator", dar pentru mine a fost un plus, o gura de aer proaspat.

  4. #284 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^De acord cu tine, dar asta ar trebui sa se vada intr-un review amatoricesc, de exemplu aici pe console games. Cand vorbim de persoana angajata la o publicatie, ar trebui sa vorbim de cineva capabil sa evalueze dupa niste criterii obiective stabilite in prealabil si valabile pentru toate recenziile publicatiei, nu dupa "gusturi".

    Ca sa dau niste exemple concrete: expresiile faciale din Uncharted 4 sunt, obiectiv vorbind, la ani distanta de cele din ME Andromeda, sa zicem. O poveste poate sa fie sau nu pe placul meu, ceea ce este subiectiv, dar in acelasi timp poate sau nu sa aiba plot holes, lucru care poate fi observat cat se poate de obiectiv.

    In fond, daca ei nu sunt developeri, de ce parerea lor subiectiva e inclusa in rating-ul metacritic in stanga paginii, iar parerea mea subiectiva in dreapta la user score? Suntem toti niste amatori cu pareri personale, pana la urma.

  5. #285 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pentru ca nu asa functioneaza lucrurile, nu o sa fie niciodata un game developer, game lead, head of studio etc angajat sa faca review pentru ca ei au lucruri mai bune de facut, cum ar fi sa ajute la dezvoltarea unui joc, ca la asta sunt buni. Unii sunt buni la condei si iti dai seama usor din cum scriu sau cum se exprima. Nu trebuie sa faci parte din industrie ca sa iti exprimi o opinie pertinenta. E ca si cum ai spune ca toti jurnalistii sportivi, spre exemplu, ar trebui sa fie de fapt fosti fotbalisti, arbitri, antrenori etc, doar pentru ca asta ar valida parerea lor fata de fenomen.

    Ca multi sunt biased, nu au habar, nu au bagaj de cunostinte in domeniu, asta e clar. Asa este in orice mediu, ca nu este o societate bazata pe meritocratie. Dar o sa gasesti si oameni pasionati care stiu ce vorbesc cand fac un review. Sunt destui si aici pe CG, nu doar in publicatiile de gaming.

  6. #286 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Adică?
    Am vazut ca il ai la vanzare, m-am gandit ca nu ai petrecut prea mult timp in el.

  7. #287 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Am vazut ca il ai la vanzare, m-am gandit ca nu ai petrecut prea mult timp in el.
    Nu e al meu, din păcate nu mai am deocamdată PlayStation

  8. #288 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Uite asa ajungi critic/reviewer
    https://imgur.com/tbmLnhU

  9. #289 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru cine l-a terminat:


  10. #290 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar

  11. #291 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar

  12. #292 SP
    Member enemigo's Avatar
    Am jucat undeva peste 10 ore, dar nu-i pentru mine. Inteleg atractia, dar e mult prea stealth si planning/micro macro management for my taste. N-as rezista sa fac 60-80 de ore de livrari pentru platina.

  13. #293 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Doamne, ce joc! Capodopera! Povestea, gameplayul, grafica, sunetul, soundtrackul, toate sunt la superlativ. O sa-mi fie dor de deplasarile alea prin creierul muntilor, prin nameti. Epice!

  14. #294 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Salut. Lost delivery,pe care le gasesc pe drum,le pun in cargo delivery la alti jucatori sau pot sa le tin pentru mine? Nu prea stiu cum merg treburile. Sunt la inceput de joc. Este superb jocul

  15. #295 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca ai timp, le poti livra linistit. Daca nu ai timp/chef, le poti pune pentru alti jucatori.

  16. #296 SP
    Member geo971986's Avatar
    L-am terminat si eu (~80h). Pt cutscene-urile neesentiale (recycle, delivery etc) consider ca ar fi fost "de bun simt" un singur skip pt toate secventele consecutive. Cele de encounter cu BTs din fericire au fost scoase prin update dar un pic cam tarziu, cel putin pt mine. Cutscene-urile de tip storyline mi-au placut, povestea-da, explorare-da, soundtrack - da, grafica - se putea mai bine. Curieratul repetitiv nu m-a deranjat dar nici impresionat. Finalul...


    Overall, pt mine jocul are un "core" foarte bun insa si multe layere de continut cu singur scop de a prelungi gameplay-ul. Cu alte cuvinte m-am umflat de "paine" pana am ajuns la ciocolata din croissant

  17. #297 SP
    Member Rukax's Avatar
    Se termina vreodata jocul asta? Am impresia ca il joc de o vesnicie...

  18. #298 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Se termina. Dar deja nu l-as numi joc ci documentar, avand in vedere stiuatia in care traim

  19. #299 SP
    Member Rukax's Avatar
    Doar ce l-am biruit si eu. Jocul asta e mai mult o experienta in sine decat un joc. Indiferent ca una reusita sau nu. Props to Kojima and his team. S-a resimtit foarte mult dorinta lui de a fi regizor.

  20. #300 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    https://www.vg247.com/2020/04/20/dea...cket-1900-usd/


    If you had $1,900 lying around, you could have been the owner of this Death Stranding-inspired jacket.


    The apparel and accessories designers at Acronym teamed up with Death Stranding‘s Hideo Kojima and Yoji Shinkawa to modify one of the company’s oldest jackets to resemble one of Sam’s in-game looks. The updated J1A-GT was briefly available for $1,900, but has since sold out.

    This partnership came about because Kojima and Acronym co-founder Errolson Hugh are friends. Hugh has a cameo in Death Stranding, and you’ll even spot Acronym-designed products in the game.

    The jacket’s product page says it’s “Timefall proof”, a reference to the phenomenon in the game’s world. Although it does show the baby jar, it’s not actually part of the package.

    Care ati prins-o?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 19 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Death Stranding PS4 By Rukax in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 7 Last Post: 26-03-2020, 16:10
  2. Vand death stranding By flonils in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 24-12-2019, 06:51
  3. Vand Death Stranding PlayStation 4 By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 17-12-2019, 11:17
  4. Vand/ Schimb Death Stranding By kragod in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 13-12-2019, 19:04
  5. Deadlight: Director's Cut By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 22-06-2016, 01:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts