Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 19 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 366

Thread: Death Stranding / Director's Cut

  1. #201 SP
    Manager paul's Avatar
    Jocul este construit cu Decima, engine-ul celor de la Guerrilla Games.

  2. #202 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Sunt mai multe holograme din HZD. Eu n-am vazut Tallneck dar am vazut-o pe Aloy, am crezut ca nu vad bine. Poti sa le pui la structuri.

    Nu stiu ce poti sa faci cu comanda aia si eu am una la fel. Pe moment nu m-am gandit sa pun materialele in private locker si sa ma intorc dupa ele. Poate asa merge, nu stiu ca n-am mai incercat. Eu nici nu am masina, cum ai deblocat-o?

    Am terminat azi episodul 8 si 9. O lupta cu cineva mi-a amintit in prima faza de una din Metal Gear Solid 3 si in ultima faza de una din MGS 4. Aproape ca am varsat o lacrima

  3. #203 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu am deblocat masina. Am furat-o de la MULES. E mult mai practica decat motocicleta pentru carat si are autonomie chiar ok, mai ales daca ai mereu un d-ala de construit la tine si cand vezi ca iesi din aria coperita, te opresti, construiesti un d-ala de curent, alimentezi masina si scheletul si continui drumul
    Problema e ca daca o ploua mult se strica si fiind furata, nu o poti baga in garaj pentru reparatii.

    @Paul, da, stiam ca-i facut pe acelasi engine, dar nu am inteles legatura intre cele 2. Am mai vazut si ce e in imaginea atasat.

    Referitor la comanda aia, da...nici mie nu mi-a dat prin cap sa bag restu la el in private locker si din ce am citit pe net, comanda aia e pierduta, in sensul ca se duce, bucati bucati in alte lockers. Bine ca nu era comanda principala.

    Un lucru e sigur. Am 16h in joc si nu ma mai satur de el
    Attached Images Attached Images ejh3gdtxkaeutgw.jpg

  4. #204 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Am facut si eu o gramada de chestii dar am ratat masina. Trebuie sa o primesti in episodul 3, sa cautati cum pentru ca nu o sa mai asa importanta pe la ep 5 sau 6. Astea au fost si ep cand m-am oprit din facut altceva in afara de Orders for Sam. Azi o sa termin ep 10 si daca pot sa ma abtin cred ca o sa fac un ep pe zi pana il termin.

  5. #205 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Roleplaying
    Attached Images Attached Images 75450149_2617476071666717_7349080181832679424_n.jpg

  6. #206 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Doamne ce m-a prins jocul asta. 8 ore am jucat incontinuu ca spartu, si cand ma gandesc ca l-am cumparat doar de curiozitate, for fear of missing out
    So far e GOTY pentru mine.

  7. #207 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai mâncat ciuperci cu aia de la IGN Italia?

  8. #208 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dant3, jocul e foarte bun. Mult peste asteptari (mai ales cand asteptarile erau...meh )

    Mie-mi e din ce in ce mai greu sa ies din el. Sunt atatea lucruri de facut, incat crezi ca le poti face pe toate si efectiv nu ai timp.

    Iar felul in care trebuiesc facute livrarile, mai ales dpdv teren, este foarte interesant. Sunt unele locuri in care nu poti ajunge decat cu omul, iar daca ai o incarcatura destul de mare pe masina/motocicleta si o abandonezi pe undeva, poti pierde tot ce ai acolo, asa ca trebuie sa prioritizezi misiunile in functie de incarcatura.
    Unele au un anumit timp de livrare, pentru altele trebuie sa fi atent la damage, daca ai incarcatura prea masiva + mainile ocupate, efectiv nu poti merge normal asa ca trebuie sa vezi ce si unde sa lasi, astfel incat sa poti ajunge cu bine la destinatie.

    Sunt si multe livrari interesante, gen Action Figures pentru un regizor de film, sau pizza pentru un camp departat (pe care nu ai voie sa o ti vertical si nici sa depasesti un anumit timp, deci trebuie sa vezi si cum o aranjezi in spate).

    Si absolut incontinuu introduc lucruri noi in ecuatie.

    Eu chiar il recomand cu drag oamenilor deschisi la nou si care nu vor aceleasi lucruri in toate jocurile. Iar aici ai si actiune si stealth si aventura si poveste buna, control bun, masini, motociclete, samd. Clar in top 3 pentru mine anul acesta

  9. #209 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Am zis ca fac doar un episod pe zi pana il termin. Nu am putut sa ma abtin, am terminat ep 10 si 11. Ep 11 e
    . Mai am
    episoade dar pot sa spun deja ca pentru mine e mai mult decat GOTY, e jocul meu preferat din ultimii 10 ani. Incredibil joc si o experienta unica.

  10. #210 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Răzvan, te cred. Era o glumă la adresa lui eagle-eye, care spunea cu vreo două săptămâni în urmă că ăia de la IGN Italia mănâncă ciuperci și se entuziasmează la orice. Acum după ce l-a incercat, uite ce zice.

    PS: Îmi pare rău că sunt oameni care dau cu jocul de pământ fără să-l încerce.

  11. #211 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai chiar se entuziasmeaza la orice, nu inseamna ca aici nu au dreptate
    Doua chestii imi plac foarte mult la jocul asta: atentia la detalii si pacing-ul. Mereu cand deblochezi cate un item iti schimba radical strategia abordata si toate itemele sunt folositoare in diferite stagii ale jocului. Si odata ce faci rost de zipline, s-a schimbat radical toata abordarea mea, mi-am restructurat creierul in jurul folosirii ziplinelor. Design atat de gameplay-oriented si de bine implementat n-am mai vazut de mult timp

  12. #212 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Pentru livrari foarte mari de ce nu folositi "floating carriers"? Poti cara triplu si nu te incurca cu nimic, te ajuta foarte mult.

  13. #213 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu abea aseara am deblocat acest floating carrier, dupa 19h de joc. Deci din momentul asta, se schimba putin treaba

  14. #214 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Cea mai tare senzatie cand alergi si sari cu speed skeleton.

  15. #215 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Gata. Asta a fost la nivelul lui Metal Gear Solid 2. Mind blown.
    Nu exagerez deloc cand spun ca doar Kojima putea sa faca jocul asta.

    Am vazut de curiozitate video de la IGN cu ce filme recomanda dupa ce termini jocu. Mari experti in jocuri si filme 2001 A Space Odyssey, asta e filmul preferat al lui Kojima. Era ultima daca nu spuneau nimic despre el.

    Nici macar nu au zis de Stalker(Tarkovsky) care cred ca e o influenta destul de mare.

    Episodul 11 (big spoiler)



    Nu au zis nici de anime movies clasice ca Akira sau Nausicaa of the Valley of the Wind. Mai zic unu, Ghost in the Shell(anime movie din 1995, nu filmu ala obosit din 2017), mai ales pentru fanii MGS.

    Au nimerit un alt anime movie totusi. M-am gandit exact la posteru asta cand am ajuns la episodul 13. Chiar daca e doar un poster e big spoiler. Nu va uitati pana nu-l terminati.



    O sa-l mai termin o data cu siguranta, poate luna viitoare. Cum am spus si mai sus, un joc incredibil si o experienta unica.

  16. #216 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt curios daca ai reusit sa faci toate sau majoritatea livrarilor per zona, sau te-ai focusat pe misiunile principale?

    Eu n-am mai reusit sa intru in el aseara, dar sper sa recuperez azi pentru ca ma mananca rau de tot mainile sa-l continui

    Si mai sunt curios de o chestie


  17. #217 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    @razvan


  18. #218 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Am facut si cateva livrari care nu contau pentru poveste. Cred ca 20-25 in total tot jocul. Nu m-am concentrat prea mult pe ele, poti sa le faci si dupa ce il termini.

    Episodul 3 e cel mai lung, 10 - 50 ore, depinde cate livrari secundare sau alte chestii vrei sa faci.

    Stai linistit jocul te duce peste tot. Momentan stai pe unde ai treaba de facut.

  19. #219 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu prefer sa fac cat mai multe, in paralel. It's all about the journey, mai ales cand este atat de multumitor fiecare colet livrat

  20. #220 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    E bine sa faci si livrari secundare dar ce e prea strica uneori. 20 - 25 au fost de ajuns pentru mine. Eu am facut pana la episodul 6, de aici am mers doar cu povestea.

    Ce pot sa iti zic e ca am terminat cu 30 din 70 items fabricated parca. Sigur sunt unele pe care nu le-am vazut cum nu am facut asa multe livrari secundare. Totusi ma cam indoiesc ca n-am vazut sau folosit nici jumatate din ele. Poate in alea 70 intra si versiunea mai buna la un item. De ex am terminat cu speed skeleton de lv. 1 si la power skeleton am avut si de lv. 2.

    Tot la final am avut peste 33 000 likes de la NPCs si peste 43 000 de la alti playeri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 19 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Death Stranding PS4 By Rukax in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 7 Last Post: 26-03-2020, 16:10
  2. Vand death stranding By flonils in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 24-12-2019, 06:51
  3. Vand Death Stranding PlayStation 4 By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 17-12-2019, 11:17
  4. Vand/ Schimb Death Stranding By kragod in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 13-12-2019, 19:04
  5. Deadlight: Director's Cut By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 22-06-2016, 01:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts