Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 19 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 ... LastLast
Results 221 to 240 of 366

Thread: Death Stranding / Director's Cut

  1. #221 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si eu mai fac livrari secundare doar daca se intampla sa merg oricum in directia aia, altfel nu. M-au tinut tot pana prin episodul 6, de-aici devin oricum ceva mai dificile alea main asa ca ai cu ce sa-ti ocupi timpul

  2. #222 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    L-ai terminat?

    Nu am facut prea multe livrari secundare dar cateva ore am bagat materiale in drum. In lumea mea am tot drumul din Lake Knot pana in South Knot terminat. E multa munca dar si satisfactia e mare cand primesti aproape incontinuu mesaje ca alti playeri au mers pe drumu pe care l-ai construit.

  3. #223 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Looking forward to ep 6 in cazul asta

    Am mai jucat vreo 3h aseara si am facut mostly livrari secundare in a doua zona, dar de cand cu floating carrier, mai ales lvl 2 care poate cara mai mult, devine cumva mai usor pe partea de world traversing.
    Ca minus cand ai carrier ala, nu poti alerga la fel de repede iar daca te mananca undeva sa te bagi in combat, iti este ingreunata viteza de reactie.

    Oricum, atat m-am obisnuit sa ma bazez pe obiectele altor jucatori incat am ajuns sa nu car deloc la mine rope sau ladder, iar aseara am ajuns intr-un punct in care nu puteam avansa fara o scara asa ca a trebuit sa ocolesc foarte mult.

    O alta chestie interesanta este ca sunt, cel putin pana unde am ajuns eu, 2 tipuri de motociclete, din care una are better battery life. Eu credeam ca totusi asta inseamna ca are better battery life pe langa cea normala, dar mi-am luat mare teapa, pentru ca nu are pic de spatiu de carat

  4. #224 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Unele iteme devin mai putin importante cum avansezi. O sa incepi sa cari cu tine altele pe langa pachete.

    https://twitter.com/KojiPro2015_EN/s...35127525478402

    Nu imi iese din cap jocu asta, o sa-l incep din nou mai devreme decat credeam. Mai am de facut cateva chestii inainte.

  5. #225 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Si eu sunt in ep.6 si vreau sa spun ca de multa vreme nu am mai investit atata timp cu drag intr-un joc.
    Excelent so far... cine spune in reviews pe net ca nu a inteles despre ce e jocul trebuie sa puna controlerul jos si sa se apuce de altceva.

    Asta inseamna sa faci un joc cu suflet, un joc deep, asta inseamna sa investesti in valoare, nu in trailere mincinoase si in cacarai care sa minta frumos pentru tine la E3.

    Microsoft, te uiti la meci?

  6. #226 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar



    ---------- Post added 21-11-2019 at 20:27 ----------

    https://twitter.com/Kojima_Hideo/sta...90854098321408

    In caz ca v-ati intrebat de ce a fost nevoie de data nasterii.
    Asta se intampla de ziua voastra

  7. #227 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A fost nevoie de data nasterii? Cand? Eu nu mai tin minte...

  8. #228 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Inainte sa incepi jocu.

  9. #229 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar

  10. #230 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    big spoilers

  11. #231 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe langa big spoilers (am dat cu skip dar am vazut niste chestii pe care nu le-am vazut pana acum in joc) sunt de parere ca omul trebuie sa si stie sa joace un anumit joc, nu doar sa incerce sa-l strice - la 1:28 spre ex incerca efectiv sa urce un perete, un unghi la 90 grade.

    Jocul asta, pe langa poveste, actiune, suspans, SF si ce mai este el, este si un simulator de mers. Stiu, pare ciudat, in conditia in care avem simulatoare de curse, de trenuri, de sporturi si alte altele.

    Dar felul in care merge el si cade ca tolomacu, e ca si cum ai juca FIFA si ai tine mereu pe alergare, sau ai juca Project Cars sau alt simulator auto si ai tine apasat doar pe acceleratie. Jocuri de genul asta implica si o oarecare cunostiinta a felului in care sa joci, in care sa controlezi personajul, samd.

    Lucruri pe care, desigur, nu oricine le intelege sau le poate face.

  12. #232 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Jocuri de genul asta implica si o oarecare cunostiinta a felului in care sa joci, in care sa controlezi personajul, samd.

    Lucruri pe care, desigur, nu oricine le intelege sau le poate face.
    A reinventat Kojima mersul in jocuri, hai sa fim seriosi. Dunkey stie foarte bine ce face nu iti fa tu griji pentru asta. Aerul asta de superioritate fata de restu care "nu inteleg" jocurile lui Kojima e si mai enervant decat mersul in acest joc. Asta ai inteles si tu din clip ca nu urca o stanca cum trebuie pe langa multe alte minusuri?

  13. #233 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Razvan, Dunkey ala face pe prostul intentionat, copiii il gasesc amuzant chiar daca e lazy rau.

    PoisonRemedy ai putea sa incerci jocul inainte sa vorbesti. Nu stiu ce minusuri vezi in clipu ala, e doar abureala. Kojima, ca iti place tie sau nu, a revolutionat multe in industria asta cu jocurile lui. Poate e prea devreme sa spun asta dar cu siguranta si Death Stranding o sa schimbe multe.

    Cat despre walking simulator, e si nu e in acelasi timp. Daca stai sa te gandesti orice joc e un walking simulator, horse riding simulator etc. Sunt jocuri in care mergi la fel de mult sau chiar mai mult si nimeni nu a spus nimic. Asta e noul trend, inteleg, copiii gasesc amazanta si chestia asta.

  14. #234 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu stiu cine e tipu, nu am urmarit nimic de la el si nu-mi place vocea lui, asa ca cel mai probabil nici nu o voi mai face.

    Nu e vorba ca a reinventat mersul in jocuri, dar este primul joc de genu, efectiv un simulator de mers. Ca-ti place sau nu sa accepti sau sa recunosti asta, e ceva personal. Dar in jocul asta, nu tii stick-u stanga in fata si aia e, face singur parkour peste obstacole si ai ajuns la destinatie. Aici chiar trebuie sa gandesti putin situatia, sa-ti planifici drumul, sa vezi daca pe unde o vei lua si cand vei ajunge pe acolo, o sa ploua, sau e diferenta mare de nivel, iti va trebui scara sau risti sa folosesti ce si daca gasesti ceva si multe altele. Iar la obstacole, daca ai incarcatura mare, trebuie sa tii apasat si L2 + R2, pe langa directie. Trebuie sa lasi fuga, sa mergi pe vine sau chiar cu mana la gura daca dai peste BT's sau alti inamici si nu vrei o confruntare.

    Nu am nicio treaba cu jocurile lui Kojima si inafara de anumite bucati din jocurile Silent Hills + primul Metal Gear Solid, nu mi-a placut altceva si chiar nu intelegeam (si inca nu inteleg) care-i faza cu obsesia oamenilor pentru el. Si inca nu inteleg.
    Sunt de acord ca are o minte sick and twisted intr-un fel bun si sunt placut surprins de anumite alegeri ce au implicat imaginatia curata a lui, dar nu-l idolarizez nicio secunda.

    Si revenind la clip, eu nu am inteles nimic din clip. Am dat de 15 ori cu skip, am vazut 3-4 faze pe care eu nu le-am vazut in joc (trebuia pus un MARE SPOILER ALERT pe video sau la inceput) si l-am inchis.

    Faptul ca nu vreti sa acceptati ca-i un joc bun (de fapt, as spune chiar foarte bun) fara sa incercati, sau poate efectiv nu va atrag jocurile cu influente asiatice, dar totusi judecati si luati in deradere jocul, este strict problema voastra.
    Dar, again, daca nu va place si nu va atrage jocul, mergeti pe un thread al unui joc care va place si discutati acolo, nu veniti aici sa aruncati cu fecale in ceva ce efectiv nu este pentru voi.

  15. #235 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    A reinventat Kojima mersul in jocuri, hai sa fim seriosi. Dunkey stie foarte bine ce face nu iti fa tu griji pentru asta. Aerul asta de superioritate fata de restu care "nu inteleg" jocurile lui Kojima e si mai enervant decat mersul in acest joc. Asta ai inteles si tu din clip ca nu urca o stanca cum trebuie pe langa multe alte minusuri?
    Magia lui Kojima nu este ca a 'inventat mersul', turturica mica, ironica si vesnic nemultumita, ci ca a facut dintr-un lucru banal cum este mersul ceva extrem de interesant si rewarding, cum ar spune poporul a facut din moloz -> bici.

    Restul e poveste…

  16. #236 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Si revenind la clip, eu nu am inteles nimic din clip.
    Ba mai mult, atatea imbecilitati debitate la nivel de copii de 10-12 ani eu unul n-am mai vazut de mult. Stau si ma intreb cum si de ce putem sa pierdem timp urmarind tot ce misca pe iutub in loc sa punem mana sa incercam jocul, mai cinstit. My two cents, cinstiti si aia...

  17. #237 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    A reinventat Kojima mersul in jocuri, hai sa fim seriosi. Dunkey stie foarte bine ce face nu iti fa tu griji pentru asta. Aerul asta de superioritate fata de restu care "nu inteleg" jocurile lui Kojima e si mai enervant decat mersul in acest joc. Asta ai inteles si tu din clip ca nu urca o stanca cum trebuie pe langa multe alte minusuri?
    Aștept ziua când o să fii și tu satisfăcut...de un joc. Ești la fel de previzibil in comentarii cum e user-ul catalineatza aka PS4&PS3.

  18. #238 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Dunkey e un handicapat care ori e prea retard ca sa stie cum se joaca jocul (si Kojima a avut dreptate cand a zis ca nu-i pentru toti prostii) ori o face intentionat pt view-uri.

  19. #239 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Dunkey e troll in toate videourile, dar așa abordez și eu jocurile in ultimul timp: fara efort, jucând cum consider eu că ar trebui sa se joace și nu neapărat cum se așteaptă jocul sa fie jucat, for fun.


    Înseamnă că Death Stranding e un joc prost? In niciun caz, pare o gura de aer proaspăt într-un ocean de FPS mediocre. Însă nu e pentru oricine.

  20. #240 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Am fost satisfacut la Red Dead 2, Devil May Cry 5, chiar si la AC Oddyssey pe care l-am si platinat, chiar daca a fost un grind inutil majoritatea jocului, dar altceva nu am avut la vremea respectiva sa joc.

    @xander mare inovatie a facut si el, a luat o mechanica care functiona perfect si l-a facut foarte enervant si l-a umplut cu tot felu de chestii inutile. La fel a fost si cu rdr2 am spus atunci ca e foarte frumos si genial cum au facut animatii la aproape fiecare actiune, dar dupa un timp sunt enervante si repetitive. Ce gasesti tu rewarding la jocul asta ca ai livrat un pachet si intre timp innebunesti de nervi?

    P.S. si nu am zis ca e un joc prost e un joc decent, bun, dar e departe de rangul acela de a fi ridicat in slavi cum fac multi. Fac pariu ca daca oricine altcineva ar fi facut acelasi joc lumea nu ar fi avut aceleasi comentarii dar pentru ca e Kojima atunci desfacem picioarele.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 19 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Death Stranding PS4 By Rukax in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 7 Last Post: 26-03-2020, 16:10
  2. Vand death stranding By flonils in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 24-12-2019, 06:51
  3. Vand Death Stranding PlayStation 4 By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 17-12-2019, 11:17
  4. Vand/ Schimb Death Stranding By kragod in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 13-12-2019, 19:04
  5. Deadlight: Director's Cut By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 22-06-2016, 01:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts