Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 19 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 ... LastLast
Results 261 to 280 of 366

Thread: Death Stranding / Director's Cut

  1. #261 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Nier automata este genial.Inca visez sa anunte platinum ceva nou in serie.

  2. #262 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am terminat Death Stranding aseara...
    Daca jocul asta nu ia GOTY, traim intr-o lume nebuna. Absolut fenomenal, prea multe cuvinte nu isi au rostul.

  3. #263 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bah da voi bagati ca nemancatii

    Pacat ca n-am mai mult timp imi e din ce in ce mai greu sa joc in reprize scurte (~1-2h pe seara) si sa reusesc sa-l inchid cand nu mai pot sa joc. Mereu zic - livrarea asta si gata, dar mereu mai apare ceva pentru "aici aproape" sau, stai sa vad ce deblochez daca-l ajut si pe asta...

    Am 40h in el si sunt la Chapter 8 parca. Dar ma rup drumurile alea prin munte, la zapada. E plin de BT's si oricat incerc sa le fac mai rapid, tot sunt nevoit sa ma opresc si sa "handle the situation" ca sa pot avansa.

    Echilibrul dintre explorarea linistita, misiuni si confruntari este excelent realizat.

  4. #264 SP
    Member VictusG's Avatar
    M-ati convins, cumpar Death Stranding!

  5. #265 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    L-am luat ieri si e inca in tipla. Nu sunt inca pregatit sa ma indragostesc asa tare. Ce o sa ii spun consoartei?

  6. #266 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    L-am luat ieri si e inca in tipla. Nu sunt inca pregatit sa ma indragostesc asa tare. Ce o sa ii spun consoartei?
    Ce ii spui ce nu ii spui... ai grija cum explici cand o sa te vada ca umbli cu un bebelus in borcan de colo colo ca pentru cineva 'normal' nu e tocmai daily stuff sa vada asa ceva

  7. #267 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Haha, am "pregatit terenul" cu mult inainte, cand iesise trailerul initial. As fi vrut sa am mai multe raspunsuri pentru ea atunci, dar e ok pentru ca acum o sa inteleaga totul

  8. #268 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar

  9. #269 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Tocmai l-am terminat, sfarsitul e superb. Nu numai ca umple piesele lipsa din poveste, dar mai vine si cu un plot twist care explica totul. F-ing masterpiece. Si povestea este fabuloasa, totul are sens in cele din urma, pe cat de confuz eram (ca si restul lumii) cand ma uitam la trailere, pe atat de bine am ajuns sa inteleg ce se petrece. Ma asteptam sa fiu lasat cu ochii-n soare, ca la Lost, but nope, the circle is complete. GOTY clar.

  10. #270 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Episoadele 9 si 11 au fost crazy.

  11. #271 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Doar ce l-am cumparat si pot spune ca e exact cum spuneti voi de frumos (muzica , stilul de joc, deabea astept sa descoper povestea ) , totusi mi-as fi dorit sa nu fi alunecat in rapa in jos .

  12. #272 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai n-ai ce-i face, e gravitatia Dar ai putina rabdare, se mai schimba lucrurile pe parcurs.

    Tocmai ce l-am terminat si eu si......nu stiu. N-am cuvinte. Ceva unic, cu siguranta. O experienta foarte buna, un joc de neratat pe generatia asta de console si un joc prin care pot spune ca am devenit fanul lui Kojima, dar mai ales al mintii lui mega twisted si interesanta.

    Da bai da Asa se face un joc. Nu continuare la continuare la continuare...sau remasterizari peste remasterizari. Hai sa mai venim si cu chestii originale si bine facute.

    LE: ca fapt divers, mi-a luat 60h sa-l termin si inca mai am zeci de livrari de facut si inca mai am bucati de drum de construit. Sa vedem acum daca ma mai atrage sa ma intorc la el, daca nu mai am poveste, in ideea in care mai am atatea jocuri pe lista

    Ca un mare minus, exact cum am zis initial, din pacate te cam rupe din imersiune faptul ca, odata legata regiunea noua la "retea", nu prea mai ai nevoie de scari si restu, pentru ca te folosesti de ce pun celalti oameni, care dispar incredibil de greu (nu tin minte sa fi disparut ceva cat timp am jucat eu, sau poate au pus altii in exact aceleasi locuri). Astfel ca in aceste ore de joc, nu cred ca am avut decat 1 sau 2 momente in care as fi vrut sa am o scara sau o sfoara la mine, dar cum nu am avut, am cautat rute alternative.

    Si un alt mare si enervant minus, este felul in care se controleaza masinile uneori, mai ales cand e vorba de pietre. Dai sa sara si nu sare, dai sa accelereze si nu o face, merge doar stanga desi dai sa mearga inainte sau dreapta, iar dupa aia accelereaza cand vrea ea si nu se mai opreste. Momente mega frustrante din cauza carora, nu odata, a trebuit sa abandonez masina si sa iau toata incarcatura in spate/carucioare.

  13. #273 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Depinde cum privesti lucrurile si probabil de stilul de joc. Eu nu consider alea minusuri, chiar ma gandeam inainte sa-l incep daca sa joc online sau offline, ma bucur ca am ales online. Nu am mai mers cu ladders si ropes dupa mine dar tot timpu au fost altele care sa le tina locu floating carriers, arme, pcc de lv2 pentru ziplines etc.

    Camionul e pentru autostrada, chiar nu cred ca e facut sa mergi cu el pe teren. Nu l-am avut deblocat dupa ce am terminat episodul 3 si nici nu l-am mai deblocat pana nu am terminat povestea pentru ca nu mai era important. Sunt unele zone si in ep 3 in care nu poti sa ajungi cu camionu, weather station de exemplu. E important doar daca vrei sa-l faci platina, e mult mai usor sa faci livrari cu el daca ai autostrada construita pentru ca poti sa cari multe kg si autostrada conecteaza multe knots. E bun si la construit autostrada, poti sa cari multe materiale din knots cu el la auto pavers. Eu am facut treaba asta cu motocicleta si pot sa zic ca terminam mai repede daca aveam deblocat camionu. Nici motocicleta nu mai e importanta dupa episodul 3. Am vazut cateva abandonate prin munti dar chiar nu vad sensul sa te folosesti de ea in zona asta.

  14. #274 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Camionul e bun pentru multe lucruri si nah, e alegerea fiecaruia cum joaca, cat timp exista aceste alegeri.
    Eu pana sa-l deblochez, l-am furat de la inamici si o faceam constant, dupa ce se strica de la ploaie
    Personal am jucat 90% din timpul petrecut cu vehicule, cu camionul. Ai si autonomie, ai si spatiu de stocare, iar de la level 3, te protejeaza si de sulitele alea cu curent.
    Iar faptul ca poti baga in el efectiv mii de metals/ceramics si ce mai e, fara sa impacteze incarcatura pe care trebuie sa o livrezi, este mare lucru.
    Cel putin eu asa vad lucrurile

    In principiu poti ajunge in 80% din locatii cu el, fizic, daca te lasa jocul, dar da, sunt cateva locatii, alea enumerate de tine spre exemplu, unde nu poti ajunge initial cu camionul.
    Eu am reusit sa gasesc drumuri pentru camion pana in varf de munte, unde l-am lasa cu vreo 100m inainte de locatie, din cauza unor stanci mai mari. Ceea ce e mare lucru, pentru ca am putut cara mult mai multe si am facut drumul ala de 10 ori mai rapid

    Referitor la "cum privesti lucrurile", ma asteptam ca fiecare drum sa fie unic, printr-un balans facut cu cap, asupra a ce trebuie sa ai la tine pentru parcurs distanta respectiva + coletele pe care trebuie sa le livrezi.
    Daca din start renunti la scara si sfoara (implicit la mai multe bucati daca era cazul), deja elimini complet factorul asta si ramai doar cu incarcatura de livrat. Ok, trebuie sa gandesti si acolo ce si cum, dar nu mai este acelasi impact.

    Si again, o chestie pe care am folosit-o doar de 2 ori, aproape de final, sunt acele zip lines. Dar au fost multe altele pe care nu le-am folosit deloc, dar tocmai faptul ca poti sa alegi felul in care vrei sa joci, mi se pare fenomenal

  15. #275 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Pai asta e faza, cum inaintezi primesti alte chestii de care sa te folosesti, poti sa iti schimbi strategia in functie de ele. Nu esti obligat dar cred ca iti faci singur treaba mai grea daca nu o faci. Cum am spus depinde si de stilul de joc, am folosit extrem de mult ziplines mai ales in munti am facut o retea de ele. Aici de ladders nu m-am folosit deloc, de ropes de 2 3 ori si de motocicleta niciodata. Chiar si in episodul 3 am folosit motocicleta mai mult pe autostrada. Am abordat mules camp stealth, acum imi dau seama ca cineva care nu vrea sa faca asta o sa sara din boscheti cu mitraliera ca Rambo sau o sa treaca prin ele cu motocicleta ca Valentino Rossi.

    Cred ca asta e un joc in care fiecare o sa-l termine cu o exeperinta diferita in functie de cum joaca. Am vazut persoane pe youtube care il joaca total aiurea, tot inainte in functie de orice obstacol si arata ca niste clowni. Nu o sa simta jocul cu adevarat, nu o sa dea peste situatii in care nu poti sa treci nici macar un rau fara o scara ca esti prea incarcat. Situatii in care orice piatra poate sa te rastoarne, in care trebuie sa mergi non stop cu R2 si L2, in care mai trebuie sa te si opresti sa-ti masezi picioarele sau sa dormi putin. Eu nu am trecut pe langa lost cargo sau materiale, aproape tot timpu am fost incarcat.

  16. #276 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact. Iar aia sunt oamenii care se plang dupa aia ca jocul e prost si-i dau 0 sau 1...

  17. #277 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Cred ca aia care au ceva cu jocul nici macar nu-l joaca, persoanele care isi fac conturi pe Metacritic si dau non stop note de 0 si 1. Mie mi se pare amuzanta toata treaba asta, sunt niste copii cu prea mult timp liber, nu o sa schimbe nimic oricum. E de asteptat ca Death Stranding sa nu castige GOTY sau alte awards, din moment ce isi pierd timpu pe Metacritic sigur au votat si contra la TGA. E ok, Kojima e un nume prea mare si prea apreciat chiar nu are nevoie de astea. Cel mai important e ca acum are chiar mai multi fani dupa Death Stranding.

    La fel mi se pare amuzant ca unele publicatii incearca sa le faca pe plac si se afunda si mai mult in ... pentru multi asta e momentul lor de faima.

    https://www.reddit.com/r/DeathStrand...place_on_igns/

    Inteleg ca astea sunt vremurile in care traim si cel mai important lucru e sa atragi atentia, nu conteaza daca intr-un mod negativ sau pozitiv. Ce nu inteleg e de cand recenzorii si youtuberii astia au ajuns sa isi dea asa mare importanta. Eu nu am citit in viata mea o recenzie, daca sunt curios de un joc il cumpar si vad singur care e treaba cu el. Uneori ma uit la note de curiozitate.

    E prima oara in istorie cand un joc care a primit asa multe note intre 9 si 10 a primit si asa multe de 8, sa nu mai zic de alea intre 6 si 7 sau alea de 4 si 5. Fac pariu ca daca nu existau clownii astia nu existau nici mixed sau negative reviews.

    Prima oara in istorie cand un joc e bombardat in halu asta de useri. Amuzant e ca sigur sunt organizati cumva. Au gasit exact persoana potrivata pe care sa o atace

    Intre timp in lumea reala

    https://twitter.com/nintendolife/sta...91555405344768

    https://twitter.com/HIDEO_KOJIMA_EN/...26529903738881

    https://twitter.com/HIDEO_KOJIMA_EN/...27327442272263

    https://twitter.com/HIDEO_KOJIMA_EN/...27635421646848

  18. #278 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ăștia de la IGN sunt din ce in ce mai jalnici, mă refer la IGN US. Nu mai dau demult doi bani pe părerea lor. De când au plecat câțiva oameni foarte buni au dispărut de pe lista mea.

    PS: Pentru păreri și recenzii va recomand vreo 3, Easy Allies, ACG și Skill Up.

    PPS: Daca mai aveți și voi recomandări le astept cu mare interes, poate pe un topic dedicat

  19. #279 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar

  20. #280 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ăștia de la IGN sunt din ce in ce mai jalnici, mă refer la IGN US. Nu mai dau demult doi bani pe părerea lor. De când au plecat câțiva oameni foarte buni au dispărut de pe lista mea.

    PS: Pentru păreri și recenzii va recomand vreo 3, Easy Allies, ACG și Skill Up.

    PPS: Daca mai aveți și voi recomandări le astept cu mare interes, poate pe un topic dedicat
    Nu a fost jocul pentru tine?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 19 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Death Stranding PS4 By Rukax in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 7 Last Post: 26-03-2020, 16:10
  2. Vand death stranding By flonils in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 24-12-2019, 06:51
  3. Vand Death Stranding PlayStation 4 By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 17-12-2019, 11:17
  4. Vand/ Schimb Death Stranding By kragod in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 13-12-2019, 19:04
  5. Deadlight: Director's Cut By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 22-06-2016, 01:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts