Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 120 of 155 FirstFirst ... 20 70 110 118 119 120 121 122 130 ... LastLast
Results 2,381 to 2,400 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #2381 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Trolling much?
    Am luat pro-ul pentru titlurile optimizate pentru pro. Mai precis l-am cumpărat special pentru a juca Paragon, după ce a fost lansata versiunea pentru pro și am văzut diferențele, căci detaliile grafice pe pro erau superbe fata de PS4 și randare era in 1080 pe pro fata de 900 pe PS4 (asta pana sa strice jocul și nu m-a mai atras).
    Am jucat cu o placere deosebita si tomb rider și diferența fata de PS4 normal era evidenta (nu cat sa schimbe lumea dar evidenta). Cat despre pseudo 4k, pai prefer 1080 afișat pe 4k (scalare liniara de 4 pixeli ecran la pixel randat) decat un talmes balmes de extrapolare de la qhd la 4k sau mai știu eu.

    Ma rog, fiecare cu motivele proprii la urma urmei. Eu unul unul jocurile de consola le joc pe consola iar cele de pc le joc pe pc. Când vezi cu ochii tai diferență de grafica întrece cele 2 parca vrei sa le aduci mai aproape un pic.... prin urmare, pro.

    Zici ca pc-ul nu duce 4k... pai cine te oprește sa pui mai multe placi grafice? Merge chiar sa joci și 8k dacă te tine portmoneul.

    -= Sent from a parallel universe through a wormhole =-

  2. #2382 SP
    Member Giogio's Avatar
    Quote Originally Posted by ro_explorer View Post
    Părerea mea e ca PS4 nu e pregătit pentru 4k primetime. Eu am sa țin pro-ul în 1080 și o sa ma bucur de fluiditatea celor 60fps. Dacă vrei 4k adevărat îți iei gaming pc și un monitor pe măsură.

    -= Sent from a parallel universe through a wormhole =-
    Ideea era dacă se vede cu ochiul liber diferența între un full hd și 4k pe acest lg. Am auzit lucruri bune despre el.Acesta este tv-ul cu telecomanda pe post de air mouse? Mi-a plăcut foarte mult această funcție când am folosit-o la cineva...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #2383 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Da, e o diferență semnificativă de claritate a imaginii, mai ales pe ecrane de peste 1m diagonala. Asta e viitorul imediat în tv-uri.

    -= Sent from a parallel universe through a wormhole =-

  4. #2384 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Quote Originally Posted by Giogio View Post
    Ideea era dacă se vede cu ochiul liber diferența între un full hd și 4k pe acest lg. Am auzit lucruri bune despre el.Acesta este tv-ul cu telecomanda pe post de air mouse? Mi-a plăcut foarte mult această funcție când am folosit-o la cineva...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nu stiu de ce lg zici tu...dar la modelul ce am lasat link mai sus ai telecomanda normala...daca vrei poti sa cumperi separat la 99lei Magic Remote

  5. #2385 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Eu n-as recomanda un lg la banii aia, acum o luna i s-a ars placa de baza la unul de genu' dupa 1 an si ceva, dar cine stie poate ca-s facute pt a fi schimbate mai des , astfel ti si pasul cu tehnologia.

    partea buna ar fi ca se vad ok pt pretul lor.

  6. #2386 SP
    Member Giogio's Avatar
    Depinde cum ai norocul. Și telefoane premium precum iPhone sau Samsung s-au defectat. Ar trebui să ridice garanția la 3 ani pentru tv-uri măcar.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #2387 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Poti sa adaugi extra garantie (adica inca doi)

  8. #2388 SP
    Member Giogio's Avatar
    La tv sigur îmi voi face un plus de garanție. La consolă nu m-am gândit pe loc, iar acum îmi cam pare rău. Ar fi fost frumos să poți face in termen de 30 de zile...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #2389 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Analiza celor de la DF cu Boost Mode activat in Just Cause 3. Se pare ca in cele mai multe cazuri diferenta in FPS este sesizabila, iar screen tearing este la redus destul de mult:


  10. #2390 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Quote Originally Posted by ro_explorer View Post
    Da, e o diferență semnificativă de claritate a imaginii, mai ales pe ecrane de peste 1m diagonala. Asta e viitorul imediat în tv-uri.

    -= Sent from a parallel universe through a wormhole =-
    As dori sa adaug ceva: chiar daca are continut 1080p, un tv 4K cu scalare buna (e.g. sony xreality) va avea un efect oarecum similar apple retina, putin mai soft si nu mai vezi pixelii (cei fizici, nu cei 1080p)

  11. #2391 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Faci o mare confuzie aici, nu are nicio legatura scalarea cu Apple Retina. Dispozitivele pe care Apple le numeste "retina" sunt cele care depasesc o anumita valoarea de PPI (pixel per inch), nicidecum nu e vorba de o scalare. Uita-te la Macbookuri cu 2800x1800 rezolutie, sau mastodonul iMac cu 5K. Repet, nu are nicio treaba una cu alta.

    Iar scalarea, oricum ar face-o un TV, va fi vizibila in 90% din timp. Singura speranta pentru scalare reusita este daca vizionezi continut care a fost menit sa fie scalat, in cazul nostru jocurile cu patch de la developer, care e scalat automat de consola si nu de TV.

  12. #2392 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    dar cand apare update-ul asta?

  13. #2393 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nu s-a anuntat nimic oficial. Au spus doar ca in curand. Probabil pana la sfarsitul lunii. Acum depinde cat vor sa il tina in Beta.

  14. #2394 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Guys, va rog sa continuati discutiile despre TV-uri pe topicul dedicat: http://www.consolegames.ro/forum/f32...u-consola-mea/

    Am mutat eu discutiile, puteti continua acolo.

  15. #2395 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    https://blog.eu.playstation.com/2017...21st-february/
    Thanks to our development friends at Panic Button, Rocket League will soon officially support the PlayStation 4 Pro!

    On 21st February, we will release a new update that allows Rocket League to run at both 1080p (on a standard PS4) and 4K (on PS4 Pro) at 60 frames per second in all arenas for single and two-player split-screen modes. Three and four-player split-screen modes will offer 60 frames per second in most arenas at the same resolutions.

  16. #2396 SP
    Member Giogio's Avatar
    Am început să aud turațiile ventilatorului în jocuri. Se aude precum un vuiet și fluctuează. Din câte am înțeles cam așa sunt ele, mai zgomotoase. Consola stă pe orizonal, dar am de gând să-mi cumpăr stand vertical pentru a ocupa mai puțin spațiu. Voi lăsați Discul în unitate chiar și după ce opriți consola ? Există fan-uri speciale pentru o ventilație suplimentară, în genul laptopurilor?!?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #2397 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Quote Originally Posted by Giogio View Post
    Există fan-uri speciale pentru o ventilație suplimentară, în genul laptopurilor?!?
    Cu incarcare aditionala pentru controllere si cu extra-ventilatia pe admisie:
    PS4 Pro Vertical Stand with Cooling Fan Controller Charging Station-New

    Sau modelul fara incarcare de controllere si cu extra-ventilatia pe gurile de evacuare:
    http://www.ebay.com/itm/PS4-Pro-Exte...QAAOSw5cNYkaNY

  18. #2398 SP
    Member Giogio's Avatar
    Mulțam . Încerc să dau o comandă


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #2399 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Buna seara! Am si eu o intrebare urgenta : (nu am timp sa citesc tot ce sa scris aici) mi-a oferit cineva un pret bun pe playstation-ul meu 4 si cu relativ putini bani asi putea achizitiona un ps4 pro. Se merita schimbarea avand in vedere faptul ca pana la iarna nu o sa investesc intr-un tv 4k. Tv-ul care il am este un LG model de top 2015 de 55inci.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  20. #2400 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    nu iti trebuie neaparat tv 4k,desi e bine sa ai,sunt beneficii chiar daca nu ai 4k dar nu sunt mari diferente....eu personal totusi l-as vinde si as lua pro-ul.

    imaginea va fi mai buna in jocurile care au suport pentru pro(datorita rezolutiei,in unele vei avea mai multe detalii grafice),deasemenea vor rula mai bine ca framerate...eu as spune sa il iei,e mai de viitor....toate jocurile care vor fi lansate au suport pt pro.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 120 of 155 FirstFirst ... 20 70 110 118 119 120 121 122 130 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts