Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 129 of 155 FirstFirst ... 29 79 119 127 128 129 130 131 139 ... LastLast
Results 2,561 to 2,580 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #2561 SP
    Member vladthegamer's Avatar

  2. #2562 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Vlad, multumim de video, dar cel putin la mine nu e cazul pt ca PRO-ul meu e nou, si face noise in 4K... Asta e. Daca joc 1080p, 0 noise.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Acum daca tot veni vorba despre aspiratoare, nu mai le dati exemplu asa usor pt. ca si in lumea lor sunt modele si modele... eu am avut acum ceva vreme un Philips FC9170 care se ducea la peste 70dB, de scula mortii. N-am mai rezistat pur si simplu... la fiecare curatenie cu aspiratorul imi ieseau creierii pe nas. Am facut ceva research si am trecut la un Rowenta Silence Force Extreme care desi e chiar mai puternic (la suction), e la un frumos "tors" de vreo 60 dB. E decent, dar nu l-as suporta nici pe el mai mult de 30 min. prin zona.

    Acum nu va suparati pe mine (sau puteti sa o faceti linistiti), cei care imi spuneti ca la 70dB pe voi nu va deranjeaza... ori e ceva masurat gresit acolo (si nu sunt de fapt 70dB), ori e ceva ****ed up in lumea voastra. In a mea, la 70dB il iau si-l arunc frumos pe geam! Cu tot 4K-ul lui, cu checkerboard cu tot... Indiferent ca scrie Sony, Microsoft sau Nintendo acolo... Mi-a ajuns zgomotul de la ragalia de Xbox 360 (primele generatii cel putin)!
    IEEEEEXACT! Bine spus!

  3. #2563 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Sincer eu am pro de cand sa lansat si nu ma deranjeaza de loc zgomotul de multe ori nici nul aud
    Off topic :sa vedeti ce zgomot face cutiuta de la vr ala chiar ma deranjeaza

  4. #2564 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Off topic :sa vedeti ce zgomot face cutiuta de la vr ala chiar ma deranjeaza
    Serios? Asta chiar n-am mai auzit-o. Do tell more, please!

  5. #2565 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by vladthegamer View Post
    ..[/video]
    Super info !
    merci !

  6. #2566 SP
    Junior Member Maddoxx's Avatar
    Tipul din video : "make sure the front is pointed to the front" ) - Captain Obvious strikes again!

  7. #2567 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Poate e doar la mine dar ventilatorul de la cutiuta pentru vr se invarte mereu ,constant iar sunetul e mai ascutit si chiar deranjant(am rezistat 2 h apoi am scoso ,nu mai zic ca umpli si camera de cabluri )
    Am avut si primu ps4 (vanilla sau phat cum ii zice )si nu ma deranjat zgomotul in halul asta chiar daca in unele jocuri se tura foarte tare

  8. #2568 SP
    Junior Member crotzo's Avatar
    Sa va spun pe scurt experienta mea....sunt la al saselea PS4 Pro din toate reviziile de pana acum, le-am tot returnat si schimbat in speranta gasirii unuia quiet as a mouse. Ghiciti ce, toate s-au comportat la fel in aceleasi jocuri, rezolutie etc. Punct de referinta a fost lobby-ul multiplayer din COD MW Remastered, acolo toate si repet toate au urlat ca un aspirator, in concluzie m-am resemnat si ma bucur de jocuri ignorand total zgomotul. Vorba unui coleg de munca, in alte parti lumea moare de foame si noi ne plangem de zgomotul consolei

  9. #2569 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Ar face bine sa introduca backward compatibility pe PS5 alfel PS4 Pro o sa fie ultima consola "next gen" pe care o cumpar de la Sony.

    De exemplu pe Xbox One pot sa ma joc Red Dead Redemption la cea mai buna calitate.

  10. #2570 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mda, e chiar pacat ca nu merge back pe PS4 sau Pro. Pe PS3 singurul joc cumparat digital e RDR. I love it la fel de mult ca si seria God of War. Dar na... ce sa-i faci? Ma gandesc sa iau un PS3 numai pt jocul asta. Cat priveste RDR2... IT`S MINE as soon as it`s out!

    Quote Originally Posted by crotzo View Post
    Sa va spun pe scurt experienta mea....sunt la al saselea PS4 Pro din toate reviziile de pana acum, le-am tot returnat si schimbat in speranta gasirii unuia quiet as a mouse. Ghiciti ce, toate s-au comportat la fel in aceleasi jocuri, rezolutie etc. Punct de referinta a fost lobby-ul multiplayer din COD MW Remastered, acolo toate si repet toate au urlat ca un aspirator, in concluzie m-am resemnat si ma bucur de jocuri ignorand total zgomotul. Vorba unui coleg de munca, in alte parti lumea moare de foame si noi ne plangem de zgomotul consolei
    Eu am zis ca PS4 Pro urla, doar perceptia unora e diferita... Si repet, PS4 normal (nu prima revizie si nici Slim) e dead silent, dar dead.

  11. #2571 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Ar face bine sa introduca backward compatibility pe PS5 alfel PS4 Pro o sa fie ultima consola "next gen" pe care o cumpar de la Sony.
    buna logica! eu voi cumpara consola noua ca vreau sa joc jocuri noi pe ea, facute special pt ea. nu remakeuri si remasterizari.

  12. #2572 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Corect, dar ai si tu un joc preferat sau doua nu? Poate ai vrea sa joci un RDR pe 4K... Mno, nu stiu, zic

  13. #2573 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    buna logica! eu voi cumpara consola noua ca vreau sa joc jocuri noi pe ea, facute special pt ea. nu remakeuri si remasterizari.
    Serios? Eu am peste 400 de jocuri pe PC, ~60 pe PS4, ~50 pe telefon/tableta si in jur de 20 pe Xbox One.
    Odata ce trec la un nou PC, telefon sau consola trebuie sa renunt la toata colectia mea de jocuri? Sunt unele pe care vreau sa le joc de mai multe ori gen Bioshock,Metro,Mass Effect, Life is Strange, Monument valley,Tomb Raider sau altele care le joc destul de des indiferent de vechime gen COH1,2, AOE, Grey Goo, Day of Infamy, Insurgency,Overwatch,Paladins, Forza Horizon, Motorsport, Dirt 4, Alto adventures, Out There, Sky Force etc.

    Numai spun ca din cauza lipsei de timp nu le-am jucat pe toate... Eu cumpar un hardware nou pentru ca vreau sa ma bucur de avansul tehnologic, functii noi si vrea ca ce am in colectie sa mearga si mai bine. Daca mai apare un joc interesant poate il cumpar...
    PC-ul si telefonul primesc tot timpul jocuri noi si suport...nu vad de ce nu se poate si pe PS4, sau PS5. Microsoft a demonstrat ca se poate cu Xbox One.

  14. #2574 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    360 si Xone nu sunt departe din punct de vedere al arhitecturii , in schimb ps3 si ps4 sunt total diferite pe partea de programare , de aceea le-a fost mai usor celor de la MS sa faca portarea (backward compatibility) , cred ca daca ps4 ar incerca o portare de pe 360 le-ar fi mai usor fata de una de pe ps3.

  15. #2575 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Serios? Nu toti gândim la fel si nu toți avem aceleași nevoi/pretenții de la console. Si mie de exemplu mi se rupe de backwards compatibility. Niciodată n-am simțit nevoia sa rejoc ceva dupa ce am terminat campania. Poate doar in cazul in care au fost duse îmbunătățiri evidente la grafica si framerate prin remasterizari, îmbunătățiri pe care sigur nu le obtii prin BC.

  16. #2576 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    E greu dar se poate numai sa vrei... Ei au venit cu arhitectura aia "nefericita" pe PS3 Nu au ascultat ce vor dezvoltatorii si jucatorii. Nu s-au gandit cat de greu e sa dezvolti un joc pe o asemnea platforma sau faptul ca se alege praful de backwards compatibility. Daca erau destepti mizau de la inceput pe x86 sau o arhitectura asemanatoare...
    Am revazut recent conferintele de la E3 2005 si 2006, Microsoft i-a spulberat cu Xbox 360-ul.

    Ei au venit cu o platforma buna, Xbox live, jocuri, etc. Pe cand Sony a venit cu prototipuri si a vorbit de arthitectura aia de mai aveam un pic si ma lua somnul. Si asta de la o persoana care e pasionata si lucreaza in IT...

  17. #2577 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Si pe mine incepe sa ma ia somnul...

  18. #2578 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cand va aparea PS5 vei putea cumpara un PS4 din pretul a 2 jocuri, la fel cum se intampla acum cu PS3. BC e redundant, daca tii neaparat la jocurile vechi pastrezi consola.

  19. #2579 SP
    Member zoli86's Avatar
    Papillon sti tu din ceva surse ca PS5 nu o sa ruleze jocurile de PS4? Toata lumea vrea BC, prea putini il folosesc si poate pana la urma efortul financiar depus de Sony nu se merita, ba poate chiar dauneaza ( vezi pretul de lansare la PS3).

  20. #2580 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Eu unul am sa păstrez pro-ul actual cu toată colecția de jocuri. Când o fi sa apară ps5 poate am sa iau unul, poate nu, depinde de mulți parametri. Momentan am observat ca de când mi-am luat Pc-ul nu am mai deschis ps-ul decât pentru HZD... În rest nu prea poți compara. O sa îl mai deschid și pentru alte exclusivități bune probabil și exact din același motiv am sa îl și păstrez.
    Încă joc super Mario bros Wii pe Wii-ul pe care îl am de aproape 10 ani deja ....

    Sent from my phone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 129 of 155 FirstFirst ... 29 79 119 127 128 129 130 131 139 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts