Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 115 of 155 FirstFirst ... 15 65 105 113 114 115 116 117 125 ... LastLast
Results 2,281 to 2,300 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #2281 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    In unele jocuri da .

  2. #2282 SP
    Member Hider141's Avatar
    @poiuyt: Din cate stiu controllerul e inclus in garantia consolei, si se schimba (sau repara, daca se procedeaza si asa) cat timp ai garantie la consola.

  3. #2283 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Garantia la controller e 6 luni si cea de la consola 2 ani, mie asa mi-au zis cei de la Media Galaxi(Altex). Ceea ce mi se pare cam stupid, dar na ce sa-i faci...willkommen to Romania
    Sunt curios daca garantia extinsa de 2 ani ce am cumparato se aplica si la maneta sau doar la consola!? Mai mult ca sigur nu, ca asa merg treburile pe la "noi"

  4. #2284 SP
    Member vallio's Avatar
    Mie mi-au schimbat un controller pe garantie in al doilea an de garantie cei de la Media Galaxy. Nu se mai aprindea.

  5. #2285 SP
    Member Hider141's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Garantia la controller e 6 luni si cea de la consola 2 ani, mie asa mi-au zis cei de la Media Galaxi(Altex). Ceea ce mi se pare cam stupid, dar na ce sa-i faci...willkommen to Romania
    Sunt curios daca garantia extinsa de 2 ani ce am cumparato se aplica si la maneta sau doar la consola!? Mai mult ca sigur nu, ca asa merg treburile pe la "noi"
    Numai daca nu cumva considera controllerul din pachet consumabil. Dar in mod normal consumabile sunt doar bateriile/acumulatorii, cardurile SD si alte maruntisuri, nu controllerele sau alte periferice.

  6. #2286 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Cei de la Altex/ MG numesc controllerele "accesorii" si ofera pentru accesorii sase luni de garantie. E gresit, sunt periferice, iar daca ai nervi si timp sa le explici poti avea castig de cauza.

  7. #2287 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Garantia la controller e 6 luni si cea de la consola 2 ani, mie asa mi-au zis cei de la Media Galaxi(Altex). Ceea ce mi se pare cam stupid, dar na ce sa-i faci...willkommen to Romania
    Sunt curios daca garantia extinsa de 2 ani ce am cumparato se aplica si la maneta sau doar la consola!? Mai mult ca sigur nu, ca asa merg treburile pe la "noi"
    Astea sunt aberatii ale angajatilor de la Media Galaxy/Altex.

    Indiferent ce iti spun angajatii, controller-ul are garantie 2 ani, ca si consola.
    Bateria din el da, aia are 6 luni garantie dar si daca se strica aia tot trebuie dus controller-ul la ei sa demonstreze ca e bateria de vina si nu altceva si daca e bateria sa o schimbe ei contra cost, ca tu nu ai voie sa umbli in el ca daca il desfaci pentru baterie pierzi garantia.
    Orice alta problema apare la controller in afara de batrie, trebuie sa o solutioneze in baza garantiei de 2 ani.

    Oricum nu poti sa ai pretentii de la angajatii lor sa cunosca legea cand nici macar regulamentul lor nu il cunosc.

    Am fost in Altex, cautam sa imi iau un TV 4K.
    Il intreb pe baiatul acolo (desi stiam deja dar am zis sa verific) daca il pot returna in caz de ceva si imi zice, "Da, in 48h il puteti returna".

    Eu zic "pai stiam ca am 31 zile drept de retur conform regulamentului" la care el imi zice "nu, acela cu 31 zile drept de retur e valabil doar daca comandati on-line, daca luati din magazin nu e valabil".
    Nu am mai zis nimic, l-am lasat cu ale lui.

  8. #2288 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Cred ca are dreptate, returul e valabil pentru comenzile online.

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

  9. #2289 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Conform: Retur in 31 de zile

    Acest retur in 31 de zile e valabil atat online cat si in magazinele fizice, cu conditia sa se respecte termenii prevazuti in regulamen.

  10. #2290 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    citeam pe bonul de la ei si asa scrie , la accesorii ai 6 luni garantie.

    o sa trec pe la ei cu controllerul , desi exista sanse mari sa-mi zica ca n-are nimic..

  11. #2291 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Quote Originally Posted by DrMengele View Post
    Cred ca are dreptate, returul e valabil pentru comenzile online.

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
    "2. Dreptul de participare La aceasta Campanie poate participa orice persoana fizica , rezidenta in Romania, cu varsta de peste 18 ani, care a achizitionat produse din magazinele Altex sau de pe www.altex.ro."

    Poate confunzi cu dreptul de retur in 14 zile pentru comertul la distanta (on-line) conferit de lege.
    Eu vorbeam de returul in 31 zile care este o facilitate acordata de Altex nu de vre-o lege.

  12. #2292 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Posibil sa fi confundat, nu eram foarte sigur de ce am zis.

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

  13. #2293 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  14. #2294 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Boost mode...

  15. #2295 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Heh, funny ca tocmai am decis si eu sa joc Evil within ca l-am gasit la £9 si l-am sters dupa 2 ore din cauza frame-rate-ului de sub 30 care imi dadea efectiv durere de cap .

  16. #2296 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    interesanta treaba cu boost mode, primul loc unde o sa testez o sa fie in BF4

  17. #2297 SP
    Member Striker09's Avatar
    BF4? Are support 4k?

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  18. #2298 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Bf4 ruleaza in 900P si nu are patch pt pro.

  19. #2299 SP
    Member Striker09's Avatar
    Cred ca a vrut sa spuna BF1

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  20. #2300 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu sunt sigur ca a vrut sa spună bf4. Era vorba de jocuri nepatchuite pt pro, dar care vor beneficia de acel boost. De ce ar fi spus bf1 cand acesta are patch pro? Poiuyt e curios daca boost-ul mărește performanta la bf4. Nah, ca v-am lămurit

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 115 of 155 FirstFirst ... 15 65 105 113 114 115 116 117 125 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts