Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 121 of 155 FirstFirst ... 21 71 111 119 120 121 122 123 131 ... LastLast
Results 2,401 to 2,420 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #2401 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Si eu as lua PRO fara TV 4K, majoritatea jocurilor ruleaza mult mai bine la 1080 oricum pe PRO.

  2. #2402 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Dar pierzi jumate din "placerea vizuala" fara 4k, de exmplu la tomb raider rise of tomb pe enrich visual se vede mai slab fata de modul 4K

  3. #2403 SP
    Member Giogio's Avatar
    Și ajungem fix de unde am plecat și eu. Mulți se întreabă dacă merită sau nu ps pro dar uită un aspect foarte important... consola este foarte accesibilă ca preț, în comparație cu un tv 4k bun... eu am făcut saltul după mulți ani direct la pro și aștept în viitor marea achiziție a unui tv. Cum băieții mi-au spus că nu m-aș încadra în bugetul de 2500 de lei a unui tv m-am hotărât să amân. Nu-s adeptul ratelor, deci în câteva luni când voi avea o sumă de 5000/6000 lei mă îndrept și către un tv.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #2404 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Un tv 4k oricum o sa trebuiasca , cand o sa vina ps5 probabil mai toate jocurile or sa fie orientate spre 4k , ar fi o varianta ca s-ar putea ca atunci sa coste mai putin un tv 4k hdr cat de cat ok .

  5. #2405 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca va mananca sa corectati colegii de forum pentru greselile gramaticale, avem un topic dedicat pentru asta. In rest, va puteti abtine.

  6. #2406 SP
    Member bloodindark's Avatar
    a jucat cineva horizon , are hdr?

  7. #2407 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Are de toate

  8. #2408 SP
    Member rolleer's Avatar
    Nici eu nu vad nevoia(inca) unui tv 4K

  9. #2409 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Mi-am cumpărat de curând (vreo 10 zile) un gaming pc "very high end" ca sa zic asa. Folosesc un monitor qhd la el și sincer, ca să obții o imagine cu un nivel similar de detalii și framerate constant de 60fps în 4k este nevoie de cel puțin dual 1080Ti. Am jucat câteva titluri pe care le am și pe PS și PS4 este undeva departe când vine vorba de grafica prin comparație așadar eu consider ca 4k este doar de "demo" acum pe PlayStation. Este nevoie de resurse puternice pentru 4k real. Prefer o rezoluție mai mica și 60fps fluid de departe, așadar... 1080 pe pro. Poate PlayStation 5 sa suporte frumos 4k nativ ca să merite într-adevăr.

    -= Sent from a parallel universe through a wormhole =-

  10. #2410 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Matrimoniale:

    Am 1.92 m, ochii verzi, brunet, bani sa-i întorc cu lopata, nu vreau nimic, doar ma laud.

  11. #2411 SP
    Member Giogio's Avatar

    PS4 Pro

    Omu' și-a susținut punctul de vedere...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #2412 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Ce rost are sa compari o consola de 1.800 lei cu un PC de 10.000. Degeaba il ai daca nu poti juca Uncharted, God of War. Zelda. Comparatiile pur si simplu nu au rost. Consola este consola. Nu rezolutia face un joc.

  13. #2413 SP
    Member Giogio's Avatar
    Dar uneori vă contraziceți pe tema asta . Consola este consola și prețul este de 1800 de lei, titlurile exclusive pentru aceasta la fel,dar când vine vorba de tv-uri golim total pușculița. Posibil dacă facem calculul să ajungem cam la același preț . Punem un tv decent la 5000 plus consola egal 6800 lei, deci concluzia ar fi că fiecare investește în ce simte, iar dacă își permite își face moftul cu ambele


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #2414 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    @Dant3, troling much?
    Nu am facut nimic decat sa argumentez de ce NU se justifica un 4K momentan pentru PS4. In conditiile in care configuratii dedicate pentru gaming se chinuie in 4K cu un framerate decent, este imposibil sa ceri de la un hardware de genul PS4pro sa se comporte la fel.
    Tinand cont ca am atat PS4Pro cat si un gaming PC (spun eu high end dar nu am decat o placa video caci nu urmaresc sa joc in 4K inca) pot face comparatii la cald intre performantele oferite.
    Dupa cum ai vazut si pe topicul cu Horizon Zero Dawn, diferenta de calitate a texturilor este uriasa si asta in rezolutii din astea, normale ... si nu e numai vorba de texturi ci si de FPS si de efectele grafice care, impreuna, contribuie mult la experienta traita in fata monitorului/TV-ului.

    Repet ce am scris in postarea anterioara: in conditiile in care unm gaming PC avansat nu se descurca decent in 4K (acum vrei sa definim si ce inseamna "decent"?) nu poti cere asa ceva de la un PS4pro. Da, PS4pro are cel mai bun raport pret/calitate pentru gaming pe care il gasesti in ziua de azi dar trebuie sa ii evaluezi realistic capabilitatile.

    Si nu e vorba ca ma laud si nu vreau nimic, da? E vorba ca vorbesc din date reale, concrete ... si concluzia mea PERSONALA este ca daca vrei gaming 4K iti trebuie gear 4K solid.

    ---------- Post added 01-03-2017 at 19:52 ----------

    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Consola este consola. Nu rezolutia face un joc.
    Exact !!! Deci, de ce insista unii pe 4K pe console, sacrificand detalii si framerate?

  15. #2415 SP
    Member mircoid's Avatar
    Sau daca vrei sa joci Horizon Zero Dawn in 4K iti iei un PS4 Pro. Concluzia mea personala ...

    Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

  16. #2416 SP
    Member Kratos666's Avatar
    4k nativ nu duce pro-ul!!!

  17. #2417 SP
    Member mircoid's Avatar
    Fifa 17 e cel mai banal joc in 4k nativ pe PS4 Pro. Iti mai dau, daca insisti.

  18. #2418 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Ce imi dai tlou? astea sunt jocuri? de generatia asta? u4 sau horizon duce in 3,840x2,160?

  19. #2419 SP
    Member mircoid's Avatar
    Iti dau Ni-Oh. Horizon e checkerboard. Acum lasa polemica ...

    Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

  20. #2420 SP
    Member Kratos666's Avatar
    da in Movie Mode care e blocat la 30fps si Action Mode 1920x1080 ala e 60 fps

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 121 of 155 FirstFirst ... 21 71 111 119 120 121 122 123 131 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts