Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 130 of 155 FirstFirst ... 30 80 120 128 129 130 131 132 140 ... LastLast
Results 2,581 to 2,600 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #2581 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Serios? Poate doar in cazul in care au fost duse îmbunătățiri evidente la grafica si framerate prin remasterizari, îmbunătățiri pe care sigur nu le obtii prin BC.
    Exista jocuri ca Red dead redemption unde obti imbunatatiri prin backward compatibility. Iar in cazul lui Xbox One X ai supersampling plus dynamic resolution. Se puteau face multe si cu PS4 Pro daca Sony isi dadea interesul.

  2. #2582 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Exista jocuri ca Red dead redemption unde obti imbunatatiri prin backward compatibility. Iar in cazul lui Xbox One X ai supersampling plus dynamic resolution. Se puteau face multe si cu PS4 Pro daca Sony isi dadea interesul.
    tu intelegi ca supersampling si dynamic resolution sunt doar la jocurile care au patch pentru xb1x? rdr nu are nici-un patch, ruleaza pe xb1 ca si pe 360, 720p/30fps, si o sa fie 720p si pe xb1x, LOL, vad ca propaganda Microsoft merge bine, cum arunca cuvinte ca supersampling si true 4k, nu inteleg eu ce e asa de greu sa faci un research, vorbesti de supersampling ca si cum ps4 pro nu are, toate jocurile care au pro patch fac supersampling cu exceptia catorva jocuri care le poti numara pe degete, + ca Sony poate sa faca un firmware update care sa introduca system level supersampling oricand vor ei, macar tu stii ce e aia supersampling? e o forma de anti aliasing, am ajuns sa vad si ziua in care gamerii de console se lauda ca au lucruri care erau pe pc din 2004, supersampling, 16x anisotropic filtering etc. da jocuri unde ma nene? ca doar nu te astepti ca eu sa dau $500 pentru Cuphead, un indie, Sea Of Thieves, State of Decay si Crackdown 3, 3 jocuri care u grafica de 360, nu vad un singur joc pe xb1x care sa arate mai bine ca God Of War, Days Gone, Spiderman, Driveclub, The Order, Until Dawn, Killzone, Infamous, pana la urma rezolutia nu e grafica, poti sa ai tu cata rezolutie, anti aliasing si filtering vrei, degeaba daca jocul arata ca o mizerie low budget

  3. #2583 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Ma asteptam la ceva de genu din partea lui Chris
    Sigur? Ori maine, pana in pranz, pun pozele cu noul PS4 Pro, ori cel tarziu Miercuri dimineata. Treabuia curierul sa mi-l aduca azi pana in ora 18:00, dar m-a sunat, spunandu-mi ca nu mai ajunge azi.


    L.E. : Sper sa nu mai urle ca celalalt.

    L.E. 2 : Intre timp am luat un switch cu 3 porturi hdmi. In asteptarea lui Xbox One X.

  4. #2584 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    bre, nu trebuie sa-mi demonstrezi mie nimic.. dupa cum vezi tu nu te poti tine de cuvant , aici zici ca nu mai iei pro , aici ca il ai comandat..

    nu stiu ce sa zic , eu ieri la 37 de grade nu mi se parea ca isi ia zborul consola ,desi daca puneai mana acolo unde evacueaza caldura riscai arsuri de gradul 3 ( exagerez , normal ) .

    in fine, tu sa te bucuri de consola si in primul rand nu trebuie sa ai mega pretentii ca si cum xbox one x o sa fie mega piesa si cand o sa-l ai si p-ala o sa-l dai retur pe motiv ca nu face galagie deloc si defapt nici nu te joci pe el, nu stiu , tu trebuie sa te convingi pe tine nu altcineva daca-ti trebuie sau nu o anumita consola.

  5. #2585 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Da, "bre", dar Mark mi-a dat o idee. Consola a venit azi la pranz, n-am avut timp de testare, maine dimineata fac niste teste, poze si revin cu alte impresii. Eu nu m-am plans de caldura ci de zgomot. Iar cu Xbox One X stai linistit ca nu am asteptari exagerat de mari, pur si simplu ii pregatesc si lui un locsor pe birou, langa PS4 Pro.

  6. #2586 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Banuiesc ca daca ii scoateti carcasa, o sa intre aerul mai bine si e mai silentios (nu e o gluma sfatul: in trecut, in era de gamer pc, tineam totul la vedere pt un bun acces si pt aerisire. E drept, praful intra mai repede, dar o aspirare cu atentie face minuni). Si mie mi se pare mai galagios PS4 Pro fata de PS4, dar nu exagerat. Joc cu un sistem 5.1 si am sonorul minim si nu ma deranjeaza consola. Iar despre cutiuta la VR, chiar nu am auzit-o pana acum. In schimb aud volanul T300 cand se incinge si intra ventilatorul. Ala chiar face galagie dar il si am la 50 cm de urechi . Consola o am la vreo 2 m.

  7. #2587 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Consola am setat-o asa cum a spus @mark, in 1080p si se simte o imbunatatire. Zgomotul produs oscileaza intre 43-45 db. Am de gand s-o pastrez.
    Attached Images Attached Images imag0043.jpg imag0042.jpg imag0041.jpg

  8. #2588 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Eu iti recomand sa pui consola pe niste picioruse mai inalte sau sa o pui pe stand vertical , ajuta cu cateva grade la racire .

  9. #2589 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Hei, sunt abia la inceput. O sa ii cumpar un stand orizontal cu ventilatie dedesubt, cu alimentare prin usb. Eu sunt multumit ca nu se mai aude ca cealalta. Dupa 5 ore de gaming in The Last Of Us, nu mi se pare ca ar fi fierbinte.

  10. #2590 SP
    495
    Member 495's Avatar
    consolele nu sunt facute sa le tii pe birou langa tine, langa monitor. 100% de asta va plangeti de zgomot.

    pusa intr-un tv stand, sub tv, pe langa cealalta consola, un blu ray player, un receiver sau ce mai aveti, zgomotul devine imperceptibil.

  11. #2591 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Mai, dar cine a spus ca ma joc de pe un scaun, in apropierea biroului? Stai linistit ca ceea ce nu vezi tu in spate este o canapea. De curand casa mea a trecut prin modificari serioase, tv-ul ramanand in sufragerie, exclusiv in folosinta sotiei. Eu mi-am primit un locsor numai al meu, netulburat de nimeni, respectiv o camera intreaga. Aici tin si PC-ul si consola. Cand lucrez la PC, folosesc un scaun, cand ma voi juca la consola, voi folosi canapeaua. Urmatoarea investitie seriosa va fi un tv 4k de minim 55 inches, dar la anul.
    PS4 Pro anterior facea un zgomot mult peste asta, insa nu mai stiu daca il lasasesm pe Automatic, cum spune @mark, ori fusese setat pe 1080p. Acum am verificat sa fie facuta aceasta setare si mi se pare cat de cat ok, insa tot se aude ceva dar nu cum facea primul, iar ca o parere personala, vechiul PS4 model CUH-1216 era mai silentios.

    L.E. - Pentru cine se intreaba, consola este model CUH-7016B, data code : 7A. Si prima si a doua au fost cumparate de la eMag.

  12. #2592 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Vizavi de TV-ul ala 4K. Dupa ce-l vei cumpara o sa urasti iar consola ca va face galagie din nou. Si da, e de la 4K

    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Consola am setat-o asa cum a spus @mark, in 1080p si se simte o imbunatatire. Zgomotul produs oscileaza intre 43-45 db. Am de gand s-o pastrez.
    Told ya!
    Zgomotul e doar in 4K, nu si in 1080p fortat.

  13. #2593 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Ma gandeam sa-mi iau un monitor 4K cu HDR si freesync(amd) sau g-sync(nvidia) ..
    Intrebarea ar fi desi nu se stie daca ps5/xbox2 or sa mearga tot pe amd daca g-sync merge doar pe un sistem nvidia sau merge si pe un sistem amd ,se stie ca noul xbox one x o sa vina cu freesync .

  14. #2594 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Pai ia-ti un freesync in cazul asta, oricum e mult mai ieftin. Din cate stiu eu, functia g-sync merge activata doar la placi video cu GPU Nvidia.
    Stie cineva de ce se descarca atat de greu update-ul unui joc? Am descarcat un update la Until Dawn, insumand vreo 10 Gb in 8 ore. Internetul meu este de 100 Mbs intern cu 40 Mbs extern, la o firma de cartier. Vreau sa spun ca de pe extern descarc si cu 5 MBs, in timp ce la updatul jocului, viteza a fost execrabila, osciland intre 200-300 KBs.

  15. #2595 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Wifi sau cablu? Daca e prin wifi, incearca si cu un cablu.

  16. #2596 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Cablu, man... Daca descarc ceva de pe extern, dar nu de la Sony, viteza creste pana la 5 MBs. La Sony, oscileaza rau de tot, spre minus. In sensul de cateva sute de kbs. Naspa.

  17. #2597 SP
    Member gabridinu's Avatar

  18. #2598 SP
    Member Hider141's Avatar
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Cablu, man... Daca descarc ceva de pe extern, dar nu de la Sony, viteza creste pana la 5 MBs. La Sony, oscileaza rau de tot, spre minus. In sensul de cateva sute de kbs. Naspa.
    Baga-l in rest mode (sper ca asa se numeste, ca n-am mai avut in ultimul timp vreme sa ma joc) sau da-i un restart, si pentru catva timp ar trebui sa creasca iar viteza. Pe urma cand vezi ca iar scade, repeta figura.
    La mine merge asa la instalari/update-uri, si am tot conexiune de 100 Mbps.

  19. #2599 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Quote Originally Posted by Hider141 View Post
    Baga-l in rest mode (sper ca asa se numeste, ca n-am mai avut in ultimul timp vreme sa ma joc) sau da-i un restart, si pentru catva timp ar trebui sa creasca iar viteza. Pe urma cand vezi ca iar scade, repeta figura.
    La mine merge asa la instalari/update-uri, si am tot conexiune de 100 Mbps.
    Asa fac si eu.. trag cu 25-30 MB/s si cand scade la 3-4 MB/s dau pauza si start. Oricum cam ciudat ce se intampla cu limitarea asta ...
    Cred ca e de la serverele lor sau nu-mi explic.

  20. #2600 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Pai ia-ti un freesync in cazul asta, oricum e mult mai ieftin. Din cate stiu eu, functia g-sync merge activata doar la placi video cu GPU Nvidia.
    Stie cineva de ce se descarca atat de greu update-ul unui joc? Am descarcat un update la Until Dawn, insumand vreo 10 Gb in 8 ore. Internetul meu este de 100 Mbs intern cu 40 Mbs extern, la o firma de cartier. Vreau sa spun ca de pe extern descarc si cu 5 MBs, in timp ce la updatul jocului, viteza a fost execrabila, osciland intre 200-300 KBs.
    Serverele de la Sony sunt praf, daca pe PS4 Pro abia descarc pe Steam iau cu 30 Mb/s constant.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 130 of 155 FirstFirst ... 30 80 120 128 129 130 131 132 140 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts