Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 132 of 155 FirstFirst ... 32 82 122 130 131 132 133 134 142 ... LastLast
Results 2,621 to 2,640 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #2621 SP
    Member Striker09's Avatar
    Anyway, discutasem acum cateva pagini, acum vad ca VR-ul tine conectat pana la urma consola in 4k

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  2. #2622 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Nu 4k era problema cu bypass-ul PSVR ci semnalul HDR. Din cate stiu problema inca exista.

  3. #2623 SP
    Junior Member catalinvalentin's Avatar
    A mai patit cineva chestia asta.? Dupa ce am iesit din the last of us si am inchis aplicatia a aparut ecranul alb fara sa mai am imagine . Chestia ca in info tv imagine aparea Uhd 3840x2160 . Am observat ca era si foarte incins. Am inchis de la buton si a revenit la normal. La erori nu apare vreo eroare.

  4. #2624 SP
    Junior Member cRsRO's Avatar
    Salut

    Am facut upgrade la ps 4 pro, pentru 4k trebuie sa iau un alt cablu hdmi sau pot sa-l folosesc pe cel care vine cu cutia?

  5. #2625 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Foloseste-l pe cel din cutia lui PS4Pro.

  6. #2626 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Mi-a venit in cap o traznaie si nu stiu cum as putea sa leg un PS4 Pro la un monitor ce nu are HDMI.
    Din cate stiam eu nu exista niciun adaptor care sa transfore semnal scos HDMI la DP (DP fiind "one way"). Am gasit insa ceva de genul, si cu toate ca pare cam scump, pe la noi nu am vazut asa ceva.
    Prin DVI aparent ar fi mai simplu, folosind un simplu cablu HDMI la DVI? Problema aici fiind ca pot duce doar semnal Full HD.

  7. #2627 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    wow. la 129 de euro mai bine pui niste bani si iti iei monitor cu hdmi

  8. #2628 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Am si eu o intrebare tv asta stie de hdr ? Sony 55 xd8577 il folosesc la ps4 pro .

  9. #2629 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Da, stie hdr. Cand joci un joc in hdr nu apare nimic in dreapta sus, notificare? Sa stii ca treci de la sdr la hdr?

    Poate nu ai dat enable la deep colour output pe hdmi-ul cu pro inca.

  10. #2630 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Am setat pe full si imi apare asa ceva
    Attached Images Attached Images 20170827_161716.jpg

  11. #2631 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai daca iti arata asa, inseamna ca acum iti afiseaza HDR.

  12. #2632 SP
    Member cipvas's Avatar
    Dacă e KD-55XD8577,da știe. Și chiar HDR10. Eu am Sony KD-55XD8588, ultimele 2 cifre sunt diferite in funcție de culoarea ramei TV-unui, in rest e același tv. Când trece in modul HDR la astea nu apare nimic in dreapta sus cum am văzut la un LG B6, dar dacă dai din opțiuni la mod imagine ar trebui sa îți arate ca e in Video HDR.

  13. #2633 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Eu stiu ca la color trebuie sa arate rgb nu yuv422 la oled imi arata color format rgb de asta nu prea imi vine sa cred ca e hdr si seria este 55xd8588

  14. #2634 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Iti arata color format RGB, cand nu ai un joc HDR deschis. Cand emite cu HDR iti schimba in YUV. Si scrie in imaginea pe care ai pus-o de ce. Eu am LG B6 si la fel arata Pro-ul cand transmite HDR.
    Din cate a postat cipvas mai sus, se pare ca Sony-ul nu te notifica atunci cand arata HDR, cum face LG-ul.

  15. #2635 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Ok multumesc pacat ca nu are local dimming.

    ---------- Post added 28-08-2017 at 11:52 ----------

    Poate o sa apara update la tv pt ca hdr asta e cam praf la tv asta prea colorate iconitelein meniu

  16. #2636 SP
    495
    Member 495's Avatar
    pai de asta ai setari pe acolo. hdr-ul cam tot timpul imbunateste calitatea imaginii, realismul culorilor, gradientul intre lumina-intuneric asa ca daca tot ai pro, tv cu hdr si jocuri care stiu hdr, ferice de tine!

  17. #2637 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Iti arata color format RGB, cand nu ai un joc HDR deschis. Cand emite cu HDR iti schimba in YUV. Si scrie in imaginea pe care ai pus-o de ce. Eu am LG B6 si la fel arata Pro-ul cand transmite HDR.
    Din cate a postat cipvas mai sus, se pare ca Sony-ul nu te notifica atunci cand arata HDR, cum face LG-ul.
    Acum nici pe Samsung nu mai apare notificarea pentru HDR, cel putin pe KS7000 (a fost un update care a scos chestia asta).

  18. #2638 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Cinstit sa fiu nu prea ma bucur de hdr de exemplu eu nu vad dif asta in horizon

  19. #2639 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Am intarziat putin cu reply-ul, da DeathOfArt, e piperat, dar sa nu uitam ca daca vreau "4K", un monitor astfel de monitor, costa.
    In alta ordine de idei, sugestii pentru un cablu/adaptor de calitate HDMI (consola) la DVI (monitor)? Presupunand ca ma voi juca in full HD.

  20. #2640 SP
    Member Hider141's Avatar
    Pentru FullHD la 60Hz nu conteaza daca e cablu de 30 de lei sau unul de 250 de lei care iti cheama si Uber gratis la orice ora din zi sau din noapte.
    Eu am luat unul generic de la un magazin de electronice, si nu vad diferente intre imaginea afisata pe PS4 cu el, sau cu cel DVI pe care il aveam conectat la PC.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 132 of 155 FirstFirst ... 32 82 122 130 131 132 133 134 142 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts