Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 139 of 155 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 ... LastLast
Results 2,761 to 2,780 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #2761 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Este extrem de simplu băieți . Vreți sa vedeți cât de bun este un Tv și care este cel mai bun Tv.
    Totul profesional , teste , comparații si detalii , ... etc.

    TVs : Reviews

  2. #2762 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    De unde le scoti astea?!
    E cel mai bun la tine in casa probabil, vino te rog cu niste dovezi, sunt curios cine spune ca tv-ul ala e mai bun decat un oled.

    Trebuie inteles odata pentru totdeauna, oled-ul nu are burn in, eventual are image retention, plasma are burn in, a fost tehnologia mea preferata pana la oled. Cu oled-ul nu mi-am batut capul si nici vorba de burn in, la plasma trebuia dupa 1-2 ore de joc sa fac pauza si sa las ecranul sa se curete, altfel riscam sa imi ramana impregnat definitiv hud-ul.

    Inteleg ca sunteti frustrati, ca v-ati luat led si cautati motive sa il faceti mai bun decat e, dar incercati sa fiti obiectivi. E aiurea ca cineva neinformat sa citeasca toate aberatiile astea.
    atunci contacteaza RTINGS, cel mai bun site de tv reviews, si zile ca testul lor facut din agust-prezent e imaginar si ca tv-ul oled nu "There are beginning to be signs of permanent image retention at the static logos in each corner.", ce experti sunt romanii astia ma, doar in a face un mic google search nu sunt experti

    20/7 Burn-In Test
    OLED vs LCD VA vs LCD IPS


    de ce este Z9D mai bun ca un OLED? simplu:
    1)nu ii scade valoarea la 2 lei daca ulti sa ai grija de el si isi face burn in
    2)are HDR extrem de superior din cauza luminozitatii avansate, (Backlight: Full-Array, versiunea folosita de Sony este cea mai avansata, peste Samsung sau LG),
    LG OLED:
    SDR Real Scene Peak Brightness: 383 cd/m^2
    HDR Real Scene Peak Brightness: 718 cd/m^2
    Sony Z9D:
    SDR Real Scene Peak Brightness: 741 cd/m^2
    HDR Real Scene Peak Brightness: 1375 cd/m^2
    rezultat=Z9D sterge pe jos cu OLED
    3)brightness este unul din cele mai importante aspecte pentru HDR, si nu doar HDR, brightness da avantaj si la culori in general
    4)Z9D are 3D, OLED nu are
    5)4K HDR Processor X1 Extreme, este cunoscut faptul ca Sony are cel mai bun procesor

    mai lasa tu frustarile si incearca si tu putin research ba roman 100%, hai acum zi si ca Iphone iz za bezt fone evr, asa?

    Quote Originally Posted by Vespa View Post
    Nu stiu de tv samsung cu quaantum dot, cat de bune si ce viitor au dar sincer nici nu ma prea interseaza.
    QLED/quantum dot sunt jafuri

  3. #2763 SP
    Junior Member GaDeAs's Avatar
    Quote Originally Posted by MAGNUS2 View Post
    4)Z9D are 3D, OLED nu are
    Cu asta ai spus totu si demostreaza unele lucruri. Cauta putin pe acel site magic (care intradevar este foarte bun) si vei vedea ca OLED cu 3D exista.

    Am un LG B6 de 1 an deja si nu are nici-o urma de burn-in, defapt nici nu are asaceva. Acele teste ce prezinta Rtings intradevar is foarte bune, dar daca tu-mi zici mie ca tu vei face aceasi chestie cu TV-ul tau, atunci ar trebuii sal lasi in magazin la demo area. Plus ca Rtings au zis clar, image retention, o diferenta cat casa fata de burn-in.

    Treaba cu brightnessu, am o intrebare foarte serioasa, ce bec ai in casa? E ceva de genu? https://tachyonlight.com/ro/product/...-flood-lights/
    Daca nu, iti zic eu ca 718 cd/m^2 de brightness pentru seara si dimineata iti ajunge (asta daca nu ai TVu scos pe balcon sau sa deie soarele toata ziua in el, ce-a ce eu nu as lasa sa bata in TV), si daca e sa te uiti cu TVu pe max brigthness seara nici nu e ok la vedere, mai ales cand tot farmec-ul la un TV 4K de 55" ar trebuii sa stai maxim la 2 metrii, daca nu, deja pierzi detalii.

  4. #2764 SP
    Junior Member Vespa's Avatar
    noile oled nu au 3d prntru ca nici noile lcd nu mai au 3d. in 2017 doar panasonic mai are cafevs modeke mid range cu 3d. e o tehnologie l-a care au renuntat toti producatorii.
    p.s. eu pentru reviewuri tv si playere 4k ma orientez mai mult dupa www.hdtvtest.co.uk Tipul are si un canal de youtube interesant


    Sent from my iPad using Tapatalk

  5. #2765 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Cei de la rtings lasa TV-ul aprins non stop de cateva saptamani pe o imagine statica. Normal ca dezvolta burn in. Cine face asa ceva acasa?
    Legat de partea de HDR, negrul e la fel de important ca albul. De ala de ce nu pomenesti in comparatia ta?
    Ia si cumpara tu linistit ZD9. Intelegeam daca ziceai de A1.
    Cand ai ambele tehnologii acasa si le folosteti zilnic, atunci chiar mi se pare ok sa te bati cu pumnii in piept. Pana atunci ia si citeste numai parerile negative de pe net. Bafta!

  6. #2766 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ăsta o sa ne plătească nouă pensia... Doamne, ajută!

  7. #2767 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Cei de la rtings lasa TV-ul aprins non stop de cateva saptamani pe o imagine statica. Normal ca dezvolta burn in. Cine face asa ceva acasa?
    Legat de partea de HDR, negrul e la fel de important ca albul. De ala de ce nu pomenesti in comparatia ta?
    Ia si cumpara tu linistit ZD9. Intelegeam daca ziceai de A1.
    Cand ai ambele tehnologii acasa si le folosteti zilnic, atunci chiar mi se pare ok sa te bati cu pumnii in piept. Pana atunci ia si citeste numai parerile negative de pe net. Bafta!
    daca te oboseai sa citesti postul complet, aflai ca brightness nu da avantaj doar la alb, ci la toate coluriole, asa ca i-ati tu OLED pt negru 1% cat il vezi pe ecran, eu ma inclin spre restul de 99% din cele 1 billion colors dintr-un 10bit panel

  8. #2768 SP
    Junior Member GaDeAs's Avatar
    Voi lasa asta aici (stiu ca nu e aceasi frame, dar nu ar avea probleme OLEDu de bleed):
    Sony ZD9:

    LG EG9600 OLED:


    Si sa nu zici ca prima e abureala, black uniformity la Sony ZD9 de la Rtings:

    Si unu de la X930E:


    Nu am nimic cu lumea care isi cumpara un LCD, dar parerea mea e ca daca e sa dai 6k+ pe un TV, cel mai bine ar fi sa iei un OLED, fie ca e Sony cu panou de la LG (pretu clar e mult mai mare), direct LG sau Panasonic, diferenta de calitate nu va fi asa mare, dar ce e sigur, e ca nu as da asa mult pe un LCD, poate sa aiba ultima tehnologie in el, tot nu e aceasi.

    Asta ca doar 1% din ecran e negru.. Noroc ca toate filmele is 16:9 fara black bars si nu exista scene seara sau unde e intuneric in film.


    PS: LG E7 Wins 2017 Annual TV Shootout - Updated with HDR Calibration Charts - AVSForum.com
    Este si o categorie HDR, nu vreau sa dau spoilere.

  9. #2769 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Ce experti sunt romanii, el vorbeste ).
    Tu te dai expert fara dovezi, nu noi


    Prietene, site-ul specificat de tine are la sectiunea best 4k ultrahd tv winner LG C7, un oled. Nu ma intereseaza teste in care lasi imaginea pe tv saptamani intregi, noi vorbim de chestii realiste, asa am vazut si lcd-uri cu burn in.

  10. #2770 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu cand v-am spus ca n-aveti cu cine. Sper ca cei care sunt interesati sa isi ia un TV si citesc posturile astea, sa nu se ia dupa ce vad in magazine.

  11. #2771 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    De-aia e asa nasol OLED-ul ca imediat cum ajungi la un OLED prezentat intr-un magazin nu ai mai vrea sa te mai uiti la alt TV pe LED nici mort.

  12. #2772 SP
    Member morphine's Avatar
    Credeti ca viitorul ps o sa aducă îmbunătățiri substabtiale pt 1080 ?

  13. #2773 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Arunca un ochi la ce se poate pe pc ACUM, ca sa iti dai seama ce o sa poata viitorul PS.

    Un AA mai bun, 60+ fps, draw distance, texturi etc. Daca prinde VR-ul, si ala va arata mai bine.

  14. #2774 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Ce experti sunt romanii, el vorbeste ).
    Tu te dai expert fara dovezi, nu noi


    Prietene, site-ul specificat de tine are la sectiunea best 4k ultrahd tv winner LG C7, un oled. Nu ma intereseaza teste in care lasi imaginea pe tv saptamani intregi, noi vorbim de chestii realiste, asa am vazut si lcd-uri cu burn in.
    1) da, eu sunt expert si vorbesc din imaginatie... wait... no... tot ce am spus pana acum au fost informatii venite de pe siteuri experte, hmmm nu stiam ca eu lucrez la rtings, bine ca mi-ai zis
    2) poti sa-mi dai un quote unde am zis eu ca LED este mai bun ca OLED? tot ce am zis e ca LED face unele lucruri mai bine ca un OLED, este mai luminos ceea ce rezulta intr-un HDR mai bun, ummm nu este asa? am mintit? care este problema? nu-mi mai puneti voi cuvinte in gura, eu nu am zis niciodata ca LED este mai bun overall ca un OLED, dar voi vorbiti ca si cum LED este la OLED ce Freeway Cola este la Coca Cola, ceea ce nu e adevarat, LED-urile au MULTE avantaje peste OLED
    3) LED-urile NU AU burn in PERMANENT, un LED are maxim un image retention de cateva minute, dar ce are un OLED, este BURN IN PERMANENT, ceea ce rezulta din OLED in OGUNOI daca nu ai grija de el

    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Arunca un ochi la ce se poate pe pc ACUM, ca sa iti dai seama ce o sa poata viitorul PS.

    Un AA mai bun, 60+ fps, draw distance, texturi etc. Daca prinde VR-ul, si ala va arata mai bine.
    foarte fals, consolele ps4/xb1 au introdus gramezi de inovatii pentru jocuri in general ce nu erau pe PC la timpul ala, CONSOLELE, dicteaza technologia de dezvoltare a jocurilor, MAJORITATEA jocurilor, sunt facute pe un PC pentru un PS4, nu sunt facute pe PC pentru PC, dupa primesc ele imbunatatiri, dar muca principala este creata in jurul consolei, de ex: Bethesda au zis ca nu vine un nou Skyrim generatia asta pt ca technologia nu este destul de dezvoltata inca, despre ce technologie crezi tu ca vorbesc ei? PC? tu crezi ca ei zic ca pc-uri cu 64gb ram, GTX TITAN PX 12 GB RAM, si monstruozitatile de intel cpus nu sunt destul pt un nou Skyrim? nu, ei asteapta console noi, pentru ca fie ca oamenii vor sa o spuna sau nu, consolele distrug marketul de PC cand vine vorba de jocuri AAA, ex: GTA 5, a vandud 70 de milioane pe console, 10 milioane pe PC, de ce crezi ca Red Dead Redemption 2 e facut pe un PS4, si nu e o versiune de PC day one?

  15. #2775 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Urât e fără moderatori, csf n-ai csf...

  16. #2776 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Quote Originally Posted by MAGNUS2 View Post
    si sa fie clar un lucru, oricat de bune sunt OLEDURILE, nici-un OLED nu bate Sony Z9D care este LED
    MAGNUS2, ai ceva probleme daca una gandesti si alta spui. In ultimele 3 post-uri ai spus de doua ori ca e mai bun Z9 decat orice OLED dar acuma vii si incerci sa o sucesti

    Ai spus odata ca niciun OLED nu bate Z9, nu ai specificat la ce si a doua oara ai spus “de ce e mai bun Z9”, nu “la ce e mai bun Z9”. De aici trag concluzia ca ori nu stii ce scrii, ori nu te stii exprima in limba romana (bine ca le spui altora ca nu se stiu exprima ).


    Nu doar plasmele sau OLED-urile fac burn in permanent, uita-te in aeroporturi sau unele hoteluri, vei fi surprins sa gasesti LED-uri cu burn in (vorbesc din propria experienta).

  17. #2777 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    "Băbăieți", știți vorba aia cu înțelepții care se chinuie sa scoată piatra din apă?... Chill..

  18. #2778 SP
    Junior Member player_mike90's Avatar
    lg c7v este bun pentru ps4 pro?

    ---------- Post added 18-10-2017 at 06:41 ----------

    lam prins la reducere 85 de bulioane

  19. #2779 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by player_mike90 View Post
    lg c7v este bun pentru ps4 pro?

    ---------- Post added 18-10-2017 at 06:41 ----------

    lam prins la reducere 85 de bulioane
    Parca e 8000 lei la Flanco. Da. E top.

    Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

  20. #2780 SP
    Junior Member player_mike90's Avatar
    flanco are b7c iar pe ratings.com lg c7v e no.1 e peste lg b7c

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 155 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts