Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 144 of 155 FirstFirst ... 44 94 134 142 143 144 145 146 154 ... LastLast
Results 2,861 to 2,880 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #2861 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu am pe Pro un Firecuda de 2 Tb. De fapt aveam, ca momentan e la garantie. Pur si simplu s-a dus dupa 1 an. Astept sa primesc altul de la PC Garage. Traiasca PS Plus, ca altfel pierdeam o tona de salvari.
    HDD-ul intern original si eu tot intr-un rack usb 3.0 l-am pus. Momentan e mutat inapoi in Pro. Se misca destul de bine, avand in vedere ca am rulat de pe el filme cu 70-80 Mb bitrate. Nu prea am observat mari diferente intre el si alte HDD externe pe care le am.

  2. #2862 SP
    Member paulone's Avatar
    Stie cineva care este marimea maxima de HDD suportata de PS4 PRO?

  3. #2863 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Am citit pe undeva ca merge si de 6tb, dar mi-e lene să caut articolul. Google! Use it!

  4. #2864 SP
    Member paulone's Avatar
    ma refer la hdd ul intern, mi-e greu sa cred ca suporta 6tb intern

  5. #2865 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    6Tb am gasit ei eu, dar multi recomanda 2Tb, maxim 4Tb. In alt articol zicea ca PS4 nu poate face partitii mai mari de 8Tb si ca maxim 8 ai puteam.
    Iti recomand Firecuda de 2Tb de la Seagate, daca tot vrei sa faci upgrade. Vei avea si viteza mai buna decat pe stick si spatiu de stocare mai mare. Am observat ca este ~460 ron acum la PCGarage si iti da si AC Origins pt PC.

  6. #2866 SP
    Junior Member Vespa's Avatar
    https://m.emag.ro/hdd-extern-seagate.../pd/D8L59NBBM/
    Asta e bun de ceva?

    Trimis de pe al meu MHA-L29 folosind Tapatalk

  7. #2867 SP
    Junior Member petryx's Avatar
    Da, eu l-am luat, am si scris pe emag un review, si am mutat ceva jocuri de la consola pe hard-ul extern, se incalzeste putin (~40 grade ) dar apoi revine la normal. Nu cred ca este "special " facut pentru PS4...ci este doar un hard extern, formatat si recunoscut de consola; am urmarit pe youtube si se pot atasa hardisk uri externe de diferite marimi si de la majoritatea producatorilor.
    Initial am vrut sa pun un SSHD de 2 Tb intr-un rack pe usb 3.0 pentru o viteza mai mare...dar cele cateva zeci de secunde la incarcarea jocului, nu merita 200 de lei diferenta...pentru mine, cel putin.

  8. #2868 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Eu am un SSHD pe care am si Firmware-ul PS4 si nu extern. Merge foarte bine de cam 2 ani

  9. #2869 SP
    Member paulone's Avatar
    Pai stati ca nu pricep...merge atasat un hdd extern sa tragi jocuri pe el??? Ca eu citisem ca nu merg jocurile decat pe hdd-ul intern...

  10. #2870 SP
    Junior Member petryx's Avatar
    eu am facut ca in acest tutorial :

    sau aici :

  11. #2871 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    Pai stati ca nu pricep...merge atasat un hdd extern sa tragi jocuri pe el??? Ca eu citisem ca nu merg jocurile decat pe hdd-ul intern...
    https://www.playstation.com/en-gb/ge...l-hdd-support/


    La început nu se putea, dar s-a adăugat asta printr-un update. Daca ai găsit articole/postari mai vechi sigur scria ca nu se poate.

  12. #2872 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    De la update-ul 4 parca merge

  13. #2873 SP
    Member paulone's Avatar
    Pfoa...8tb...parfum....ca asta de 1tb intern deja e la jumate... , bine ca n-o sa-i pun de 8tb da macar de 2-4 sa ma tina mai mult...
    Dar banuiesc ca merg si hdd-urile fara alimentare(cele de 2.5')

  14. #2874 SP
    Junior Member petryx's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    Dar banuiesc ca merg si hdd-urile fara alimentare(cele de 2.5')
    Functioneaza garantat, mai ales ca PS4 are usb 3.0

  15. #2875 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Las si eu asta aici: https://www.zoso.ro/ps4-review/.
    Merry Xmas!

  16. #2876 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Ai de capul meu, e si platit + consola primita cadou pt. acest minunat review? Ultima fraza:
    Un PS4 este, din punctul meu de vedere, un media box pe care poți juca și jocuri, nu neapărat o consolă de jocuri.

    Trist!

  17. #2877 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Un PS4 este, din punctul meu de vedere, un media box pe care poți juca și jocuri, nu neapărat o consolă de jocuri.
    E din cauza abrevierii, daca scria "PLAYstaion 4", probabil i-ar fi dat tastatura peste mana.

  18. #2878 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Da nu era faza ca o da la sort sau ceva de genu? S-a razgandit?

  19. #2879 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    A trebuit sa-i faca review ca deh... asta a fost si ideea pentru care a primit-o.

    Nu cred ca le dau astia pe “ochi frumosi”.

    Cert este ca acum am realizat SONY m-au pacalit, mi-au vandut un mediabox cand eu voiam defapt o consola de jocuri..TIME TO SUE THEM!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #2880 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Te mai poti si juca din cand in cand... Fii recunoscator ca au pus si optiunea de jocuri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 144 of 155 FirstFirst ... 44 94 134 142 143 144 145 146 154 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts