Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 15 of 155 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 115 ... LastLast
Results 281 to 300 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #281 SP
    Member blondutzu's Avatar
    vor introduce o noua conditie in TRC cel mai probabil - fara diferente de FPS si rezolutie intre cele doua console.

  2. #282 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Lol, pai atunci de ce sa mai iei o consola de genu 4K limitata , cand ai deja una ?!

  3. #283 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu va ingrijorati, va fi tot cu AMD

  4. #284 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Lol, pai atunci de ce sa mai iei o consola de genu 4K limitata , cand ai deja una ?!
    Pentru content exclusiv

  5. #285 SP
    Member solaru's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Nu s-a mai auzit niciun zvon despre consola asta? Pe cand credeti ca va fi un preorder?
    Daca tot ai intrebat:
    PS4 Neo to be Released by September, Says Report - IGN
    Deci puneti bani deoparte

  6. #286 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    pai nici ps3 si xbox 360 nu au mers pe acelasi hardware pana la finalul ciclului insa da, acum este o modificare mai semnificativa , deja ps4 are inca doua console peste cea pe care o am eu cuh 1000
    Au schimbat doar exteriorul si procedeul de fabricatie ca sa faca componentele mai mici si mai eficiente dpdv energetic. Capabilitatile tehnice au ramas aceleasi. La PS 4.5 vorbim si de cresterea acelor capabilitati. In ce masura, ramane sa vedem.

  7. #287 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    pai nici ps3 si xbox 360 nu au mers pe acelasi hardware pana la finalul ciclului insa da, acum este o modificare mai semnificativa , deja ps4 are inca doua console peste cea pe care o am eu cuh 1000
    Esti sigur ? Vezi ca esti intr-o foarte mare eroare, hardware-ul este acelasi pe toate consolele ps3/ps4/xbox360 de pana acum, diferentele fiind de tehnologia in care sunt realizate chip-urile (numarul de nm: de exemplu, 28 nm, 14 nm etc), dar ele toate, au aceleasi performante. Diferentele se traduc in consumul de energie, deci in cantitatea de caldura produsa.

    PS: Vad ca a apucat @Snookerdog89 sa explice inaintea mea, si a facut-o foarte bine.

  8. #288 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Pai daca au piese mai bune prin eficienta energetica, asta nu se traduce prin alte piese hardware ?!
    Intre ps4 cuh 1000 si ps4 cuh 1200 este o diferenta de performanta de 10 %, cel putin asa umbla vorba pe net.

  9. #289 SP
    Member Harkonnen's Avatar

    Playstation 4.5

    Asta e bancul zilei. Piesele din CUH1200 au fost limitate pentru a nu se mai incinge asa tare. Si totusi performanta pierduta e insesizabila.

    Are chiar Monky un articol pe undeva dar nu-l mai gasesc acum

  10. #290 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Pai daca au piese mai bune prin eficienta energetica, asta nu se traduce prin alte piese hardware ?!
    Intre ps4 cuh 1000 si ps4 cuh 1200 este o diferenta de performanta de 10 %, cel putin asa umbla vorba pe net.
    Nu exista niciun fel de diferența din punctul de vedere al performantelor. Nu înțeleg de unde aveți nelămuririle acestea...

  11. #291 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    daca are alte porturi pe spatele consolei , nu inseamna alta placa de baza ?! alt hardware ?! (asta pt ca afirmai ca nu sunt diferenta hardware)
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    consola = un dispozitiv al carui hardware ramane neschimbat
    Comparing PS4 SKUs CUH-1000, CUH-1100 and CUH-1200 - ZRZHub

    marog, astept cu interes informatiile oficiale despre neo.

    http://www.trustedreviews.com/opinio...ate-games-psvr

  12. #292 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Poţi spune că e vorba de alt hardware doar când are capabilități tehnice mai avansate decât predecesorul (vezi PS Neo/4.5/4K). In rest e doar o REVIZIE hardware. Placa de bază se poate micșora/porturile pot fi rearanjate și în cadrul unei revizii. PSP-ul nu are 5 modele (seria 1000/2000/3000/Go/E-1000) ci modelul de la lansare și 4 revizii hardware unde s-au micșorat dimensiunile/îmbunătățit consumul/butoane mai ergonomice/s-a vrut tăierea costurilor, etc. Jocul în sine va merge la fel pe toate variantele.

  13. #293 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    hai sa nu o mai dam de gard, aveti dreptate , ok !?

    eu am terminat cu offtopicul de pe acest thread.

  14. #294 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Si eu sunt foarte curios ce-o sa iasa. Mi se pare ok sa iasa o revizie care consuma mai putin, care are o unitate optica mai rapida, HDD mai mare sau mai rapid, porturi usb in plus, etc. Insa daca oferi facilitati gen output 4k (fie el si doar pt filme) e deja de cacao, se duce naibii ideea de consola.

    Nu mai zic de procesor sau placa video mai rapida, deja e bataie de joc, ala nu mai e PS4.5 sau PS4k, e deja o alta consola. Si atunci simt ca Sony cam face pe mine (ca si client) "pipi". Nu asta era unul dintre atuu-urile consolelor? Ca iti iei o consola si stai linistitit cu ea aprox. 6 ani... Si sa nu-mi spuneti ca e ok, ca poti rula in continuare jocurile, dar la detalii mai mici, pentru ca fix asa e la PC, ba chiar acolo am avataj, pot schimba doar placa video (de exemplu). Pe cand cu PS4.5 ma obliga sa cumpar o noua consola. Cam de porc, parerea mea...

  15. #295 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Din ce am inteles, cei de la AMD isi schimba procesul de fabricatie. Iar baietii de la Sony erau pusi in fata urmatoarei dileme: sa scoata bani mai multi pentru a fabrica aceleasi componente in continuare (ciclu de productie separat, poate chiar fabrica diferita, sunt componente din 2013 totusi) sau sa plateasca la fel ca pana acum pentru o tehnologie imbunatatita, pe o arhitectura noua care consuma mai putin. Eu unul stiu ce as fi ales, sa nu fim ipocriti.

    Alt aspect. Daca generatia asta nu avea probleme in a duce lejer la 1080p orice titlu, fara drop-uri sub 30fps sau experimente gen rezolutie variabila pe Xbox, mai ziceam. Dar asa, eu vad varianta asta si ca pe un colac de salvare. Un PS5 oricum n-am fi vazut pana prin 2019 minim. Si decat sa avem parte de o experienta mediocra spre sfarsitul generatiei, de la developeri lenesi sau dezinteresati (gen Skyrim pe PS3), si sa mai tina si pana in 2019-2020, numai bine ca a aparut o varianta de upgrade.

    Nimeni nu te forteaza sa o faci, dar nici nu trebuie sa devina o obisnuinta din partea Sony. Insa daca astea sunt circumstantele, why not? Cat despre diferente dintre jocurile pe sistemul vechi si cel nou, eu cred ca vor fi fair-play din punctul asta de vedere. Sau in cel mai rau caz va exista o varianta de trade-in pentru upgrade ca sa nu se simta nimeni lasat in urma.


    edit: La cat de repede avanseaza hardware-ul acum n-o sa mai avem generatii de console care sa tina 8-9 ani. Ori vor fi modele noi din 5 in 5 ani, ori va fi aceeasi durata ca pana acum dar cu un upgrade mid-cycle.

  16. #296 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Nimeni nu te forteaza sa o faci. Pai da, nimeni nu te pune sa-ti iei noul PS4, dar in momentul in care vine x si y si zice : Ia uite ba ce bine merge GTA la 60fps, iar tie iti cad frame-urile cand mergi mai repede cu masina in oras, automat ca si tu o sa vrei sa joci la fel ca ei. Normal ca si tu o sa vrei noul PS4 cand vezi ca jumate din prieteni il au si tu nu samd.

  17. #297 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Pai cam ca la Apple sau Samsung, nu? Si lumea vad ca s-a obisnuit. Si acolo nici macar nu e vorba de grafica sau lag. Un 5S de exemplu ruleaza inca foarte bine pe ultima varianta de iOS, si e last-gen ca sa zic asa. Nu e comparatia perfecta dar intelegi unde bat. Vrei performanta mai buna? Go for it. Joci doar FIFA sau Street Fighter cu baietii la o bere? Atunci nu ai de ce sa faci upgrade. Ideea e sa fim fericiti ca exista variante.

  18. #298 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by abrakadaver07 View Post
    Ideea e sa fim fericiti ca exista variante.
    Da, "variantele" sunt foarte bune, dar nu tot timpul. E bine sa poti alege intre xbox, playstation si wii sau se le alegi pe toate E bine sa poti alege intre amd si intel si intre amd si nvidia. E bine sa poti alege intre samsung si apple.

    Dar sa alegi intre a pastra consola "veche" sau a cumpara una "noua" mai buna nu cred ca e deloc bine. De ce? Pai cand cumperi un iphone stii ca intr-un an apare altul mai bun. Si stii ca-l poti lua sau il poti pastra pe cel vechi. La console nu e asa, cel putin nu era. Stiai ca-ti iei o consola si vreo 6 ani de zile n-ai treaba.

    S-ar putea ca miscarea asta sa se intoarca impotriva lor, o parte n-o sa se mai arunce la noua generatie (PS5) cand o sa stie poate aparea un PS5 mai bun in 2-3 ani, mai ales ca in primii ani jocurile sunt cam putine si scumpe.

  19. #299 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca am adaugat si un Poll la thread. Chiar sunt curios de rezultate...

  20. #300 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De cumpărat sigur nu cumpăr, dar cu siguranță vara asta consola mea o să stea învelită intr-o pătură când mă joc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 155 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 115 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts