Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 3 of 155 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #41 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca totusi puneti prea multa greutate pe developeri. In mare parte vreti sa scoata si jocuri rapid, sa fie si de top, sa se miste perfect, sa arate impecabil, and so on. Nu ar fi mai bine alde Sony si AMD sa-si miste ceva mai bine fundul si sa optimizeze driverele alea de sa sara untul din ele? Ma uit la nVidia la fiecare driver update si ma minunez... Oare aia cum or putea sa scoata pt. n device-uri (nu doar un singur chip) chestii gen: "jocul X a primit un boost de 55% performanta" sau "jocul Y nu mai scade sub 40 FPS"? Intreb doar, nu dau cu parul...

    P.S. Nu zic ca si aia de la nVidia ar fi niste zei... zic doar ca se poate optimiza mai mult si mai bine consola pentru jocuri (ca doar asta e main purpose). Le-a luat totusi destul de mult ca sa dea muritorilor acces la inca un core...

  2. #42 SP
    Banned tonyk's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    ...Nu ar fi mai bine alde Sony si AMD sa-si miste ceva mai bine fundul si sa optimizeze driverele alea de sa sara untul din ele?...
    ce treaba are Sony in ce spui tu? tu macar cunosti faptul ca PS4 are async compute din day one iar nVidia inca se mai chinuie sa implementeze asa ceva pe placile lor de ***** care nu ruleaza far cry primal la mai mult de 1080p/60fps? API celor de la sony e peste porcarii ca dx12, vulkan, rau si parau si Nvidia GIMPworks, eu zic sa mai faci niste research inainte sa vorbesti, eu zic ca Nvidia sa-si mai imbunatateasca driverele alea ca am incercat sa joc The Last Of Us pe o placa Nvidia si imi dadea doar black screen

  3. #43 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mda, DigitalFoundry tocmai a spus, si demonstrat, ca e imposibil ca viitorul Playstation, fie el intitulat 4.5, 5 sau 4K nu va putea fizic să ruleze jocuri la rezoluție 4K ci doar filme. E tehnic imposibil cu un APU să rulezi jocuri in 4K. Mda, urat. Aia e, au dreptate. Intr-o consolă așa mică n-ai ce pune decât un APU. Chiar si cu vârful de gama de la AMD, Zen, ce sta sa apară anul asta tot nu se va putea rula 4K pt ca aduce un spor de maxim 40% fata de APU-ul vechi (actual). Ceea ce nu e suficient pt gaming 4K.

    LE. Dci cu alte cuvinte va puteți lua adio de la 4K pe următorul PS. Maxim maxim vom vedea indie-uri la 4K, dar în momentul de fata ma îndoiesc si de asta.

    LE2. Singura variantă viabilă pe care o văd ar fi un addon fizic la PS4 pe HDMI pe care să se intercaleze o placă video full size mult mai puternică.

  4. #44 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by tonyk View Post
    ... ca am incercat sa joc The Last Of Us pe o placa Nvidia si imi dadea doar black screen
    De unde ai facut tu rost de The Last of Us varianta de PC ? Ai macar idee despre ce vorbesti ?

  5. #45 SP
    Junior Member ticaaa's Avatar
    oare a cata generatie de PS o sa poate rula jocuri la 4k?

  6. #46 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by tonyk View Post
    am incercat sa joc The Last Of Us pe o placa Nvidia si imi dadea doar black screen
    Du-te bre de aici, esti nebun? )
    Cred ca-ti dadea black screen ca nu aveai placa cu dx12 suport

  7. #47 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  8. #48 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Dacă e adevărat si vor fi aceleași jocuri pe ambele versiuni, diferențele fiind doar la grafică, n-ar fi o idee rea. Cine vrea fepeseuri și pixeli fără număr sa-si cumpere varianta noua, iar cei pt care grafica nu contează asa mult rămân cu consola actuala. Doar sa nu recurgă la măgării si sa facă jocurile sa ruleze intenționat mai prost pe consolele vechi doar ca sa ne împingă forțat sa scoatem bani pt cea noua.

  9. #49 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cand a aparut PS4 jocurile rulau si pe PS3, doar ca la grafica mai slaba. Care e diferenta acum?

  10. #50 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Nicio diferenta
    Eu presimt ca isi vor bate joc de PS4 si intr un an, doi maxim o sa ne putem spala pe cap cu el. Fac pauza pana la PS5, sau cine stie, poate apare varianta Slim a lui PS4k mai puternica si eco friendly

  11. #51 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Cool nu stiam ce sa imi fac cadou de Craciun, acuma stiu.
    Insa nu ma intereseaza 4k sau grafica mai teapana doar sa nu mai scada framerate-ul sub 30.

  12. #52 SP
    Member eastbason's Avatar
    Ce porcarie! 3 ani a rezistat ps4? acum trecem pe 4k...pe langa faptul ca nu am un tv 4k. Deci cred ca o sa spun pas

  13. #53 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hellouu! Oameni buni, sunt doar niste zvonuri, nu va mai impacientati atat si luati totul drept adevar cand nu este confirmat absolut nimic.

  14. #54 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am crezut că sunteți oameni serioși... Unitatea optică nouă o să citească filmele in 4k, atât, nu mai visați cai verzi pe pereți. Sunteți dezamăgiți degeaba.

  15. #55 SP
    Senior Member Zero's Avatar

    Playstation 4.5

    Eh, prea multe zvonuri dintr o data, ma ndoiesc ca va aparea o simpla varianta slim la PS4...
    Si nu ma refer la partea de 4k, couldn't care less, nu vedem asa ceva pe console in urmatorii 5 ami, ma refer la faptul ca poate va fi mai puternica si cei cu PS4 vor fi in situatia celor cu PS3 cand a iesit PS4

  16. #56 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    ma refer la faptul ca poate va fi mai puternica si cei cu PS4 vor fi in situatia celor cu PS3 cand a iesit PS4
    Dacă fac treaba asta trimit o bună parte din cei 40 de milioane în tabăra cealaltă la următoarea generație. Sunt ei flămânzi, dar nu proști. Facem un pariu modic? O bere Zaganu? Consola PS4k nu o să fie mai puternică. Nu o să ruleze jocuri mai bine decât generația asta, doar filme care acum nu au cum să ruleze. Cel mai probabil o să fie vândută cu o reclamă de genul, "Cel mai ieftin 4k Player"
    Mă opresc aici, o să urmăresc din umbră acest topic, o să strâng material pt alt topic "Bash"

  17. #57 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Daca va fi asa, promit ca ti trimit o bere Zaganu

  18. #58 SP
    Member eneea's Avatar
    Nu ma pricep foarte bine la chestiile astea tehnice...dar nu inteleg nebunia asta cu 4K, adica chiar are tot muritoru de rand TV 4k? Eu inca am un TV HDready

  19. #59 SP
    Admin MonkY's Avatar
    eneea: nu, nu are tot muritorul de rand 4K, si probabil nici nu va avea in urmatorii ani. Insa daca zvonurile sunt corecte, acest PS4.5 ar fi anuntat anul acesta, cu lansare probabil in 2017 (ceva de Craciun, sa avem pe ce da banii?). Asta inseamna inca un an si jumatate... chiar 2, timp suficient ca 4K-ul sa devina mainstream. Probabil va deveni mainstream cam pe cand or sa inceapa sa curga si TV-urile cu 8K

    P.S. Cat despre faptul ca inca ai HDReady, stai linistit... frate-miu inca are un TV cu tuburi, care nici nu stie ce e acela HD. Dar, asta nu inseamna ca marea majoritate inca mai foloseste asa ceva.

  20. #60 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, vezi ca se preconizeaza o lansare in iarna asta. Probabil vor neaparat ceva potent pentru VR. Cred ca stiu si ei ca momentan nu pot duce decat jocuri pentru copii in 90/120fps si vor ceva mai complex

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 155 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts