Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 43 of 155 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 93 143 ... LastLast
Results 841 to 860 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #841 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    @Popae36 Vorbeam în general, vreau jocuri memorabile pe ambele platforme, nu mai ies jocurile de altădată, sunt eu bătrân, știu

  2. #842 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Nu ai inteles. Daca joci in 1080P aproape toate jocurile vor rula in 60 de FPS-uri.
    Limita de 30 este pentru rezolutia de 4K.
    Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, the version coming to PlayStation 4 and PS4 Pro in October, will give the choice to players whether they want better graphics or a higher a frame-rate.

    Speaking during the Q&A following last night’s PlayStation 4 Pro reveal, developer Crystal Dynamics confirmed that the game comes with three modes, each with a different resolution setting and frame-rate target.

    The first of these is 4K Resolution mode, which targets 30 frames-per-second and runs at a 4K resolution, though it’s unclear if it’s going to be native 4K or not, however unlikely.

    Then there’s Enriched Visuals mode, which also caps the frame-rate at 30 frames-per-second, but pairs it with a 1080p resolution.

    Finally, there’s High Frame-rate mode, which targets 60 frames-per-second at the same 1080p resolution.

    Crystal Dynamics said that the High Frame-rate mode may not always reach the target 60fps, but frame-rate should be north of 45 frames-per-second.

    https://www.vg247.com/2016/09/08/ris...ns-on-ps4-pro/

  3. #843 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    te doare capu' deja, o sa ne incurcam in tot felul de setari a la master race PC gaming. Vai si amar ce devine industria asta.

  4. #844 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Este destul e simplu de ales, ai display 4k , clar joci pe setarile de rezolutie 4k. In rest alegi intre 30fps cu extra detalii sau 60 fps detalii normale.
    Pentru mine e un no brainer , nu detin display 4k deci 60fps all the way.

  5. #845 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    The first of these is 4K Resolution mode, which targets 30 frames-per-second and runs at a 4K resolution, though it’s unclear if it’s going to be native 4K or not, however unlikely.

    Finally, there’s High Frame-rate mode, which targets 60 frames-per-second at the same 1080p resolution.

    Deci ? Ce am spus eu este corect. Unde este greseala ?

  6. #846 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Este destul e simplu de ales, ai display 4k , clar joci pe setarile de rezolutie 4k. In rest alegi intre 30fps cu extra detalii sau 60 fps detalii normale.
    Pentru mine e un no brainer , nu detin display 4k deci 60fps all the way.

    normal ca e simplu nu asta era ideea. Aceste setari erau tipice PC gaming pana acum. Urmatorul pas va fi: shadows on/off.

  7. #847 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Daca se rezuma la doua-trei setari este ok. Daca se va ajunge dupa cum spune Rasko la on/off pe diferite categorii este de *****.
    Tocmai asta era avantajul consolei.

    Ma rog, pentru mine este clara treaba. 1080P/30 FPS si totul la maxim

  8. #848 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    I'm out. Am fost extrem de mult din viata mea PC gamer si am aparut pe console mai serios odata cu finalul generatiei PS3 (am avut un PS2 dar nu ne-am inteles extraordinar, weird). Cu upgrade relativ constant la PC, ma interesa strict ideea de comoditate si "console generation". Daca se duce si asta, meh, toata treaba nu mai prezinta interes inafara de exclusivitati, pe care le pot juca si fara mega detalii. So, ori trec de la PS4 la ce-or face XBOX, ca totusi sa para mai lunga generatia, nu vrajeala asta de 3 ani cu o mana de jocuri ne-remasterizate, ori imi cumpar frumos un Steam link si ma intorc la PC mostly si Vita/Ps4/Ps3/3ds pentru exclusivitati.

  9. #849 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Nu cred ca s-a postat aici, si camera PS4 a avut un redesign. Aceleasi specificatii, doar ca acum include si un stand.
    Nice! Ma bucur ca nu mi-am luat inca o camera.
    Attached Images Attached Images pscamera_2_01_1473281166.jpg pscamera_2_02_1473281170.jpg

  10. #850 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Ne agitam de pomana pe aici.Cine își permite își cumpără ps4pro și TV 4k,cine nu, rămâne pe 1080.

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  11. #851 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Ma rog, pentru mine este clara treaba. 1080P/30 FPS si totul la maxim
    Poftim, deja avem libertatea dea a alege intre 2-3 variabile ceea ce nu este un lucru rau.
    Ne-am regasit de multe ori comentant asupra unui joc "e misto dar daca era si la 60 fps..." , sau "se misca bine dar puteau pune mai multe detalii/grafica"

    Eu personal prefer sa ma misc fin chiar daca nu vad libelule si fluturasi, altul prefera detalii.

  12. #852 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by flightcrank View Post
    Ne agitam de pomana pe aici.Cine își permite își cumpără ps4pro și TV 4k,cine nu, rămâne pe 1080.

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk
    Discutam despre care e cel mai bun scenariu, pentru ca am vazut pe aici baietei care plang ca nu vine cutia cu player uhd in timp ce ei nu au luat un film 4k in viata lor.

  13. #853 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Dar inca nu s-a zis nimic de jocuri gen GTA sau Destiny pe care le joc constant ca isi iau upgrade la 60 fps or whatever. Doar de BF1 s-a mentionat, insa din cate am vazut pe PS4 rula mai bine decat ma asteptam si nu am dubii ca la lansare nu o sa fie 60fps, chiar si 900p.

    Imi iau Pro si intru in GTA iar sa ma doara capul de la drop-uri and ****?

  14. #854 SP
    Member Popae36's Avatar



    25 de fps nu i rau...
    chiar este un 4k gaming machine...

  15. #855 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nici nu se vrea acest lucru, nu ai înțeles nimic... Dacă tu credeai că un PS4 Pro la 400$ duce jocuri in 4k... Ei încearcă upscale, consola a fost scoasă pentru VR în primul rând, apoi alte tâmpenii. Eu aștept sa vad ce poate in FHD, dacă vine cu 1080p la 60fps nu mai comentez nimic.

  16. #856 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by Popae36 View Post



    25 de fps nu i rau...
    chiar este un 4k gaming machine...

    Hate-ul tau este penibil. Jocul ala apare anul care vine. Ce vrei sa demonstrezi cu asta ?

  17. #857 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vezi ca îți dă răspunsul ăsta, ai grijă ce întrebări mai pui

  18. #858 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Cam greu sa urmaresc toata agitatia, fiind in vacanta, dar eu nu sunt convins (poate imi scapa ceva).
    Probabil o sa cumpar Pro, insa nu am inteles cum sta treaba cu "60 FPS in 1080p". O sa avem asa ceva sau nu?!

    Toti o dau de gard: "images will be enhanced", "better graphics", "increased graphical fidelity", "our game will support the Pro at launch", "graphical enhancements", etc.
    O gramada de mizerii de marketing, o gramada de gargara (HDR included, zici ca sunt aia de la M$.. dar na, o fi la moda).
    In afara de Square Enix (Tomb Raider) nu a mentionat nimeni, pe sleau, ceva de genul: 4K@30FPS, 1080p@60FPS, 1080p@30 with best possible graphics.
    Cele "3 setari" vor fi norma sau va fi o treaba pe jumatate facuta de majoritatea studiourilor doar ca sa zica ca au support Pro? ca in cele din urma sa ma tarasc tot pe la ~30 FPS indiferent de rezolutie dar vad matreata oamenilor ce merg pe strada.. si toate astea folosind o cutiuta cu un GPU 2x mai puternica decat "vanilla PS4".

    PS: am un TV UHD, sunt curios cum se vede pe "4k/upscalat 4K", dar sunt interesant in primul rand de un frame-rate mai mare.

  19. #859 SP
    Member Popae36's Avatar
    Si hate ul vostru catre xbox cum este? am vrut doar sa fiu putin rautacios si ironic dar nu sunt hater..cred ca ar trebuii sa invatati sa radeti si sa glumiti mai des...gaming placut va doresc,indiferent pe ce platforma ati juca!

  20. #860 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Pentru cine nu a inteles:

    Ca sa atingi 4K nativ in jocuri iti trebuie brute / raw horse power.

    Chiar si sistemele high end de PC gaming se lupta sa atinga 4K la 60 fps cu detalii decente si asta cu costuri pe masura. Singura placa care poate face acest lucru in momentul de fata, fara prea multe compromisuri este GTX 1080 care singura costa cat 2 PS4 PRO. Restul placilor (GTX 970, 980, 980TI, 1070 etc.) sunt placi 1440p fara compromisuri sau 4K cu compromisuri (ori la fps ori la artificii ori ambele). Vorbest in cunostinta de cauze, nu din auzite: sunt PC gamer 1st si console 2nd si folosesc un Asus 980TI Posseidon in PC.

    Mai poti atinge 4K si prin alte metode, de ex. prin metoda aparent folosita de PS4 PRO si evidentiata de DigitalFoundry a.k.a. "4x4 checkerboard" + tehnologii de upscaling de ultima generatie + alte artificii => 4K gaming (nu nativ, dar close eneugh) la $399.

    M-am intrebat la un moment dat oare de ce nu se foloseste motoda asta de "4x4 checkerboard" si in ingustria PC gaming? Asa 4K ar deveni mai repede "mainstream" in PC gaming. Dupa care mi-am raspuns singur: pt. ca asa nu mi-aas mai schimba placile video odata la cel mult 2 ani...

    Cred ca ce incearca sa faca PS4 PRO ca sa atinga 4K este mai "rafinat" decat sa arunce cu TFLOPS in 4K si sa ne ceara $800 pe consola.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 43 of 155 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 93 143 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts