Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Lucruri de stiut, primul playstation.

  1. #1 SP
    Junior Member lddman25's Avatar

    Lucruri de stiut, primul playstation.

    Varul meu si-a luat de curand un PS4 slim. Inca nu l-a scos din cutie. Or sa ma duc pe la el curand sa facem inaugurarea, asa ca am niste intrebari, eu fiind un simplu posesor de xbox.

    1) Cand facem contul, il setam pe Romania sau UK / America?
    2) Am observat pe cdkeys.com ca la fiecare card cu cod ps plus e specificata si tara. De ce?
    3) Alte locuri unde pot gasi o oferta buna pentru playstation plus?
    4) Daca aveti alte sfaturi pe care le considerati importante pentru cineva care nu a mai avut un playstation pana acum, le primesc cu drag.

    ps: din cate am inteles merg downloadate toate jocurile pe romania, cele primite de la playstation plus, nu?

  2. #2 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    1. Cel mai bine pe România, poti plăti pe store direct cu cardul sau găsești cartele valorice si pt ps plus la Altex.
    Daca isi face pe America, DLC-urile de pe store-ul lor nu sunt compatibile cu jocuri cumparate din Europa.
    Daca vrea sa acceseze si magazinul American cu ofertele aferente poate sa isi mai faca un cont si pe US, eu unul am si pe RO si pe US. Uneori sunt oferte mai bune pe US. Pe UK nu are rost pt ca e identic cu RO.

    2. E specificata tara pt ca in funcție de ce adresa completezi cand creezi contul vei avea acces la Store-ul respectivei tari, iar codurile pt ps plus sau carduri valorice trebuie sa fie pt tara respectiva.

    3. Daca face cont pe RO doar la emag sau Altex găsești. Sau cu cardul direct in Store.

    Eu unul am plusul pe US, dar ma joc pe contul de RO de pe vremea de cand aveam ps3. Asta din cauza ca prima data cand mi-am făcut plus nu exista pe RO si daca nu mai imi fac plus pe US pierd accesul la jocurile acordate gratuit in trecut.

  3. #3 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Ca idee, PS+ il iei pentru a te juca online si pentru anumite reduceri in store, daca te astepti sa primesti jocuri bune ca abonat PS+ atunci vei fi dezamagit. Multi se plang ca primesc jocuri de rahat, dar uita pentru ce isi cumpara PS+ in prima faza, si anume pentru online play si reduceri.

  4. #4 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Ca idee, PS+ il iei pentru a te juca online si pentru anumite reduceri in store, daca te astepti sa primesti jocuri bune ca abonat PS+ atunci vei fi dezamagit. Multi se plang ca primesc jocuri de rahat, dar uita pentru ce isi cumpara PS+ in prima faza, si anume pentru online play si reduceri.
    Fals, se ofera jocuri foarte bune la Plus, doar timp sa ai sa le joci. Eu sunt mai multumit de unele jocuri de la Plus decat de cateva AAA.

  5. #5 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    Multumim de ajutor!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Primul tau joc ce l-ai jucat pe Playstation 3 By colossus in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 103 Last Post: 02-08-2015, 10:20
  2. Primul serial original marca Playstation Network: Powers By raducucosmin in forum Stories & Other News
    Replies: 4 Last Post: 28-01-2015, 11:02
  3. Lucruri utile By Graft in forum Offtopic
    Replies: 5 Last Post: 15-06-2011, 01:37
  4. 6 lucruri care NU ne plac la producatorii de jocuri ! By zinodaur in forum Stories & Other News
    Replies: 2 Last Post: 16-03-2010, 01:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts