Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 25 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 496

Thread: Ghost of Tsushima / Director's Cut

  1. #161 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    @razvanrazy

    Eu cred (si sper) ca intentionat nu arata cele mai impresionante scene din jocul asta in trailere si material promotional pentru ca supriza sa fie mai mare .

    EDIT: ete si launch trailer-ul; mi se pare ca arata mai bine decat ce au aratat pana acum .


  2. #162 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Este foarte posibil sa fie asa. Chiar am vazut mai devreme o portiune mica de gameplay care a scapat pe internet si chiar mi-a placut ce am vazut, atat cum arata (desi nu-ti poti face o prea mare parere dintr-un leak filmat cu un pantof si dintr-un unghi ciudat) dar si cum se misca personajul, cum era combat-ul, cum se misca iarba si frunzele, samd.

    In schimb nu mi-a placut cum, cand era lovit de un urs, era aruncat 5-10m, la fel ca in cazul sagetilor pe care le tragi in inamici de zici ca-i impusti cu shotgun-ul, desi clar nu e cazul.

  3. #163 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Ma astept la un scor de maxim 85 pe metacritic. Sper sa imi regret cuvintele, desi, sincer, nu prea vad nimic impresionant la joc, in afara de setting.

  4. #164 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Facem un pariu, asa cum fac cei de la Easy Allies?
    Folosim Opencritic pentru ca sunt mai corecti cu calcularea notelor si maine la ora 20:00 vedem cine a fost cel mai aproape de scorul final.

    https://opencritic.com/game/9592/ghost-of-tsushima

    Eu zic 90 .

  5. #165 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Am vrut sa zic pun intended

  6. #166 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si eu ma astept la un 80-85 ca nota stabila, dupa aproximativ 2 saptamani de la lansare.

  7. #167 SP
    Member mladin86's Avatar
    Eu zic 10/10 , mai tare ca sabia lui Zorro!

  8. #168 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si reviews

    Deci a ramas la fel de slab pe stealth si AI, cum mi s-a parut si dupa State of Play





  9. #169 SP
    Manager paul's Avatar





  10. #170 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Si se pare ca GOT primeste niste recenzii solide. Ma bucur pentru SP. Sony are inca un Winner in curte.

  11. #171 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Game Spot..... Nu poți tăia bamboo si audioul asiatic nu se pupă cu animația buzelor care sunt setate pt limba engleză. Notă 7

  12. #172 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ah crap. Nu poti taia copacii din padure? Si eu ma gandeam ca merg in padurea aia de bambus si-i tai
    Am vazut in schimb ca exista un mini-game in care tai bambus, deci nu e chiar pierduta situatia

    Ce nu-mi place pana acum din ce am vazut in reviews e animatia personajului cand merge incet (cand alearga e ok) si unele alte animatii gen de urcat/coborat pe scari.
    Si mi se mai pare aiurea cand joci stealth si te duci sa omori pe cineva care are sageti in spate, in momentul in care intra in animatia de omorat, ii dispar sagetile din spate dar nu cad pe jos. Unde se duc?

    Ah si apa mi se pare ca arata absolut oribil.

    Also, referitor la note, avem 84 pe metacritic si 85 pe opencritic, asa ca ma astept sa se stabilizeze in 2 sapt pe la un 82-83 exact cum ziceam

  13. #173 SP
    Junior Member pac86's Avatar
    Din clipurile care sunt mai sus ... wow jocul arata bine . Pentru o consola si perf ei . Daca jocul va avea nota intre 80-90 este perfect . pe PC sunt putine la nota aia
    Abia ast Live vineri seara
    Dupa ce termin Days gone ... ma gandesc daca :
    * ma apuc pe The last of us 1 si apoi 2
    * sau trec direct la GoT

    ce ziceti ... eu sunt indecis

  14. #174 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Ma astept la un scor de maxim 85 pe metacritic. Sper sa imi regret cuvintele, desi, sincer, nu prea vad nimic impresionant la joc, in afara de setting.
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Facem un pariu, asa cum fac cei de la Easy Allies?
    Folosim Opencritic pentru ca sunt mai corecti cu calcularea notelor si maine la ora 20:00 vedem cine a fost cel mai aproape de scorul final.

    https://opencritic.com/game/9592/ghost-of-tsushima

    Eu zic 90 .
    Ora 20:00:
    - Metacritic - 84 Metascore. Generally favorable reviews based on 86 Critic Reviews.
    - OpenCritic - Mighty OpenCritic Rating, 85 Top Critic Average, 87% Critics Recommend. Based on 89 critic reviews.

    Cu diferente de 1, respectiv 5 puncte, raduadelin este mai aproape si nu castiga niciunul pentru ca nu s-a stabilit premiul si oricum nu s-a acceptat provocarea (acel "Thanks" nu-l consideram consimtamant).

    Urmeaza:
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Si eu ma astept la un 80-85 ca nota stabila, dupa aproximativ 2 saptamani de la lansare.
    Sa fie exact 14 zile.

  15. #175 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Nu știu ce sa zic dar e smecher rău jocul asta
    Sper sa bage rapid un patch cu îmbunătățirea Ai -lui și game +
    E de peste 90

  16. #176 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    AI-ul nu-l mai pot schimba cu niciun patch. Cam ala o sa ramana.

    Iar NG+, depinde cat de rejucabil este dar si cat de lung este, pentru ca daca-l termini in 50h (spre ex, pt ca nu am idee cat dureaza), sau iti poti upgrada complet personajul din primul run, fff putini oameni l-ar relua pe NG+.

  17. #177 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Nici un joc nu este perfect! Eu sunt multumit cu recenziile pe care le-am citit/vazut. Pentru un nou IP este mai mult decat suficient pentru a primi o continuare, si de ce nu, poate in jocul următor vor fi rezolvate multe din problemele de acum (luati cazul Uncharted ca exemplu, diferenta de la 1 la 2 este uriașă).

  18. #178 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact. In niciun caz nu-i vreo capodopera de 10 perfect cum am vazut prin cateva reviews, inclusiv romanesti, scrise de oameni care pare ca nu au jucat altceva in viata lor.

    Si oricum cam toate jocurile SP au anumite probleme, dar sunt jocuri bune, peste medie.

    Sper doar ca asta sa fie primul, pentru mine, care sa ma tina prins de joc si sa ma faca sa-l explorez si sa-i termin povestea principala.

  19. #179 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ca si la TLOU2, astept confirmarea ca versiunea de base PS4 este bine optimizata si arata aproape la fel de bine ca cea de PS4 PRO.
    Daca si de asta ma pot bucura la o calitate buna pe base PS4, sunt gata cu generatia asta la SONY, poate sa vina PS5

  20. #180 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu m-am mirat cum de nu au postat Digital Foundry analiza ieri. Fix asta ma intereseaza si pe mine

    Nu stiu daca zice ceva aici despre chestia asta, nu am apucat sa-l vad, e pe lista.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 25 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Death Stranding / Director's Cut By OEE in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 365 Last Post: 15-10-2023, 20:36
  2. Death Stranding / Director's Cut By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 339 Last Post: 10-06-2021, 21:44
  3. Deadlight: Director's Cut By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 22-06-2016, 01:40
  4. Heavy Rain: Director's Cut By Dant3 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 04-11-2011, 22:10
  5. Resident Evil 5 Director's Cut By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 24-09-2009, 17:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts