Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 25 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 496

Thread: Ghost of Tsushima / Director's Cut

  1. #221 SP
    Junior Member wssfan's Avatar
    Am comandat ieri CE-ul de la Altex si azi pe la 8 dimineata primesc mesajul urmator: Expedierea dvs a fost incarcata la curier. Va multumim. Echipa Altex.

    Asta inseamna ca se livreaza azi? N-am mai luat de la Altex si nu stiu exact. Pe site la comanda scrie "Produse in curs de livrare". Fingers crossed.

  2. #222 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Esti din bucuresti?Daca da,este posibil sa vina cu curierur lor .

  3. #223 SP
    Junior Member wssfan's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Esti din bucuresti?Daca da,este posibil sa vina cu curierur lor .
    Sunt din Cluj. Imi arata ca livrarea e prin Altex Curier still

  4. #224 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Hai ca am mai jucat ieri vreo 3-4h si incepe usor usor sa ma prinda, daca ignor complet cam tot ce tine de grafica si/sau animatii.

    Ca misiuni si combat e fun, dar in continuare sunt de parere ca harta aia e prea mare si sunt prea putine lucruri de facut, iar intalnirile cu aia random de pe harta deja au devenit obositoare si repetitive.
    Am jucat doar vreo 2 ore, dar sper ca nu devine ca Far Cry 2 sau Horizon unde, in timp ce calatoresti intre puncte, te tot intrerup inamici si trebuie sa te dai jos sa deal with them. Chestia asta mereu ma face sa renunt PE LOC la joc.

  5. #225 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pot spune ca si dupa ~8-10h, tot se intampla la greu lucru asta si este al naibi de enevant. Si nu este singuru lucru care se intampla.

    Din pacate, lumea este prea mare si sunt prea putine lucruri de facut, astfel ca daca nu ar fi lucrurile astea, efectiv te-ai plictisi.
    O alta problema pe care o am cu intamplarile de genu, este ca nu-ti dau aproape deloc XP, astel ca bara de XP nu stiu daca se misca 1mm dupa fiecare encounter, facand, again, aceste intalniri absolut inutile.

  6. #226 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Mie unul cel puțin îmi plac encounter-urile astea, ma fac sa devin mai bun in combat pentru luptele alea mai serioase. Cel puțin pentru moment unde am undeva la 7 ore in joc


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #227 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pot spune ca si dupa ~8-10h, tot se intampla la greu lucru asta si este al naibi de enevant. Si nu este singuru lucru care se intampla.

    Din pacate, lumea este prea mare si sunt prea putine lucruri de facut, astfel ca daca nu ar fi lucrurile astea, efectiv te-ai plictisi.
    O alta problema pe care o am cu intamplarile de genu, este ca nu-ti dau aproape deloc XP, astel ca bara de XP nu stiu daca se misca 1mm dupa fiecare encounter, facand, again, aceste intalniri absolut inutile.
    Parca joci pe vanilla PS4,nu? Face ca avionul in joc?

  8. #228 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dap. Mai ales in photo mode si mai ales cand dau sa miste norii. Acolo efectiv ma astept sa explodeze/ia foc...
    Dar si in joc in mod normal, sta cooler-ul la maxim.

    In schimb nu am vazut scaderi de fps in gameplay, cel putin nu sesizabil (parca au fost niste momente in cinematics).

  9. #229 SP
    Junior Member ScriAlex97's Avatar
    Am jucat deja vreo 4 ore azi..am mai explorat sa facut side questuri si jocu asta mi se pare ceea ce trebe pentru mine.Un open world cu o imersiune excelenta unde am intalnit-o in Red Dead Redemption 2 si Witcher 3 si un combat pe cinste.Singura chestie care ar fii un defect e camera mid combat dar asta ar fii nitpicking.

  10. #230 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E misto atmosfera si combatul, dar in rest e cam fad. Plus ca are multe chestii enervante gen toate cut-urile intre scene, orice schimbare e fade to black si ma scoate din ritm. Also sa dea naibii ca incerc sa-mi schimb armura asta ponosita de pe mine de 2-3 ore si nu reusesc

  11. #231 SP
    Junior Member Vulpine's Avatar
    ^ sunt questuri principale (colorate cu auriu pe hartă) care au la reward și armuri. Pe care le poți upgrada și customiza ulterior. Questul cu lady Masako (după cel cu sensei Ishikawa parcă) îți dă o armură mai samurai style.

  12. #232 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Hai ca s-a mai prins un pic de mine... so far n-am intalnit inamici random pe drum decat o data

  13. #233 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  14. #234 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Am bagat si eu vreo 7-8 ore in el,love it.Nu este perfect dar este deosebit, probabil gradul de imersiune ma face sa spun asta, in ceea ce priveste "galagia" am fost placut surprins, rar tureaza consola, nu se poate compara cu the last of us 2 unde decola , joc pe Pro. Also,photo mode ul este criminal.

  15. #235 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Hai ca s-a mai prins un pic de mine... so far n-am intalnit inamici random pe drum decat o data
    Mah tu ce joc joci? La mine nu trec 20m fara un encounter, ba patrula cu cal, ba 4 inamici cu un ostatic legat, ba 2 inamici cu 2 pe care-i omoara in fata mea

    Cat de joc, da. A inceput sa-mi placa. M-a prins. Imi plac si misiunile si locatiile.
    Inca ma omoara distantele dintre locatii/misiuni, dar combatul il salveaza de absolut orice pacat, chiar daca sunt momente cand e foarte greu (jucat pe Normal), mai ales cand te ataca 6-8 odata.

    Btw, ziceau inainte de lansare ca jocul va avea un buton dedicat pentru scuturat sabia de sange. Care-i ala? Am incercat toate butoanele si nu l-am gasit...
    Sau e vreun skill pe care trebuie sa-l deblochez?

  16. #236 SP
    Member morphine's Avatar
    Mai bun sau mai slab decat un joc assassin's creed?

  17. #237 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca depinde pe cine intrebi si din ce punct de vedere. Din punctul meu de vedere, in jocurile AC ai mai multe lucruri de facut si mai diversificate, lumea este mai populata si se mai intampla lucruri pe langa tine, dar combatul nu este la fel de satisfacator, in schimb partea de stealth este la fel de praf in ambele.

    Bottom line pentru mine, este ca este doar un AC cu samurai si cu sistem de combat diferit (nu 100%) si daca era scos de Ubisoft, literally acelasi joc, avea note mai mici si erau semnalate niste probleme care acum sunt trecute cu vederea.

    Nu este un joc rau, dar in niciun caz de 10 iar grafic, exceptand directia artistica, este absolut penibil uneori, cu obiecte super low poly, texturi mega intinse, interactivitate aproape 0 cu mediul inconjurator si partea de iluminare si lumina indirecta, absolut oribile in multe cazuri.

    Ah si din nu stiu ce motiv ciudat, dar nu reusesc sa gasesc un balans bun la brightness. Ori e prea intunecat totul, ori negrul devine gri. Cred ca lui nu i se ajusteaza ochii in interior si cumva daca e lumina puternica afara, ramane aproape totul negru complet in interior

  18. #238 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Exact ce zice si Razvan. AC-urile sunt mai “pline”, mai meaty, world buildingul e la alt nivel, dar na, e o serie cu multi ani de experienta in open world, e normal sa il faca mai bine. In schimb combatul din Ghost e mai satisfacator, la fel si sistemul de skilluri care pare mai complex, AC-urile se simt mai arcade-y.

    Daca ar fi sa ma gandesc la o nota, Ghost of Tsushima e undeva pe la 8, unde Odyssey spre exemplu e de 8.5-9.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #239 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    Bottom line pentru mine, este ca este doar un AC cu samurai si cu sistem de combat diferit (nu 100%) si daca era scos de Ubisoft, literally acelasi joc, avea note mai mici si erau semnalate niste probleme care acum sunt trecute cu vederea.
    Pai daca Ubisoft ar fi scos jocul asta, ar fi facut-o la un an de la lansarea unuia fix la fel. De aici vin criticile catre Ubisoft. Dupa atatia ani de AC ne asteptam la mai mult.

    GoT este prima iteratie din ceea ce speram sa devina o serie. Daca problemele de acum vor persista si la a doua parte, vor aparea si criticile.

  20. #240 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Ghost of Tsushima

    Asta este o preconceptie gresita. Mai “nou” le scot la 2 ani (syndicate-unity si oddysey-valhalla) cu timp de productie de 3-4 ani. Ceea ce este chiar ok, pentru ca au mai multe studiouri.

    Si da, GoT este prima iteratie din IP, dar nu pentru studio si aici fac efectiv aceleasi greseli pe care le-au facut si in jocurile Infamous.
    Spre ex la Ubisoft, daca scot IP nou dar tot 3rd person action adventure si are multe probleme, lumea nu va zice “e ok ot ca e IP nou” ci “de ce e fail, cand au atata experienta cu asta?” E doar diferenta de mentalitate pentru ca este Sony (SP) si nu Ubisoft.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 25 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. Death Stranding / Director's Cut By OEE in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 365 Last Post: 15-10-2023, 20:36
  2. Death Stranding / Director's Cut By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 339 Last Post: 10-06-2021, 21:44
  3. Deadlight: Director's Cut By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 22-06-2016, 01:40
  4. Heavy Rain: Director's Cut By Dant3 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 04-11-2011, 22:10
  5. Resident Evil 5 Director's Cut By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 24-09-2009, 17:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts