Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 25 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 ... LastLast
Results 341 to 360 of 496

Thread: Ghost of Tsushima / Director's Cut

  1. #341 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Gata l-am terminat si eu.
    Mie mi-a placut foarte mult jocul si am fost impresionat de directia artistica fantastica, eu fiind si eye candy whore. La mine daca un joc arata bine, ii mai iert din lipsuri.

    Povestea a fost buna, solida, cu mici hibe ici si colo dar in cele din urma satisfacatoare.
    Mi-au placut foarte mult si personajele, Khotun Khan este absolut fabulos. Singurul pe care l-as fi inlocuit ar fi lord Shimura care dupa parerea mea este o combinatie intre retard si paznic de bariera, nicidecum un mare lider al unui clan de samurai.

    Un singur lucru as sublinia ca si negativ si anume tranzitiile dintre gamplay si cutscenes care uneori par a fi facute pe genunchi.
    Efectiv dintr-un cadru sublim te baga in cutscene-urile alea cu niste animatii clunky asa. Poate e din cauza ca l-am jucat imediat dupa TLOU2.

    In rest, aplauze pentru SONY ca a incheiat frumos aceasta generatie. Ne vedem in urmatoarea.

  2. #342 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu dupa cele 300 sau 500h (am pierdut socoteala, iar daca jocul nu-mi spune cat am jucat, presupun ca eu am dreptate ), in continuare nu l-am terminat.

    Sunt la actul 3, zona unde se vede cu adevarat cum arata jocul, fara tonele de vegetatie sau luminite colorate care sa-ti fure privirea, iar asta inseamna un joc de nivelul PS3 dpdv grafic.

    Si again, a trebuit sa o iau de la capat cu o noua zona, mega boring si repetitiv. Sper sa-l termin odata si sa nu mai aud de el



    In schimb recunosc, am avut niste momente misto care m-au facut sa-i cresc nota, cel putin pana in momentul de fata, pe la 7.5

  3. #343 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    L-am inceput si eu azi. Tot ce pot spune pana acum e ca regret foarte tare ca nu l-am luat day one. Arata si se misca excelent, iar atmosfera e de nota 10+ (jucat in japoneza).

  4. #344 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  5. #345 SP
    Manager paul's Avatar
    Ghost of Tsushima: Legends announcement trailer:

    Quote Originally Posted by PlayStation.Blog
    Today I am very excited to reveal Ghost of Tsushima: Legends, a new online cooperative multiplayer* mode that will come as a free download for Ghost of Tsushima owners on PS4 later this year.

    Legends is an entirely new experience — it’s a separate mode that doesn’t follow Jin or the companions from his journey, but instead focuses on four warriors who have been built up as legends in stories told by the people of Tsushima. Ghost of Tsushima’s single-player campaign focuses on an open world and exploring the natural beauty of the island, but Legends is haunting and fantastical, with locations and enemies inspired by Japanese folk tales and mythology and an emphasis on cooperative combat and action.

    We designed Legends to be an exclusively cooperative gameplay experience. You’ll be able to partner up with friends or via online matchmaking and play Legends in groups of 2-4 players. Each player can choose from one of four different character classes: the Samurai, Hunter, Ronin, or Assassin. Each class has unique advantages and abilities that we’ll reveal in the future.

    With two players in Ghost of Tsushima: Legends, you’ll be able to play a series of co-op Story missions that escalate in difficulty, building on the foundation of combat from the single-player campaign but with new magical twists that often require careful synchronization with your partner.

    With four players, you’ll be able to take on wave-based Survival missions, fighting groups of the toughest enemies Tsushima has to offer, Including new Oni enemies with supernatural abilities.

    If you can best the Story and Survival missions, you may be confident enough to take on the four-player Raid that will arrive shortly after the launch of Ghost of Tsushima: Legends, sending you and your partners to an entirely new realm to challenge a brutal, terrifying enemy.

    It’s been so rewarding to see the amazing reactions from all of you as you play through Ghost of Tsushima. We’ve been watching so many of you stream your playthroughs, and can’t wait to open up this new way for all of us to play together! We’re happy to offer this mode completely free to Ghost of Tsushima owners as a thank you to our players, and we look forward to hearing what you think!

    We’ll have much more to share on Legends as we get closer to launch, including details on character classes, customization, and more! Thank you to everyone for your support of Ghost of Tsushima so far!

    *Internet connection and active PS Plus membership required for online multiplayer.
    Ghost of Tsushima: Legends coming to PS4 Fall 2020 – PlayStation.Blog
    Attached Images Attached Images ghost_of_tsushima_legends_1_2.jpg ghost_of_tsushima_legends_1_4.jpg

  6. #346 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Cu cat joc mai mult, cu atat imi place mai tare. Nu stiu, dar jocul asta imi creeaza o stare pe care nu am mai simtit-o de mult timp, butonand un joc. Ma atrage pur si simplu in lumea de acolo, prin muzica, grafica, personaje, absolut tot.

    De nenumarate ori m-am oprit si am invartit camera in toate unghiurile, ramanand uimit de cum arata. Iar cand ma urc pe un munte si cand la flautul ala, am o senzatie de calm deosebita.

    Combatul nu e gen Sekiro sau BloodBorne si nici nu cred ca ne doream asta. SP ne ofera fix ce trebuie, un combat destul de echilibrat (joc pe normal), adica un gameplay decent, menit sa ne conduca prin poveste (care pana acum pare promitatoare, desi nu e cea mai originala).

    Nu stiu, poate multa lume trece cu vederea unele probleme si lauda jocul pentru ca se simte, cumva, mai organic decat un AC, spre exemplu. Plus ca nu trebuie sa cresti in nivel pentru fiecare misiune principala sau sa lootezi continuu, in speranta ca prinzi o sabie portocalie. Pe mine lucrurile astea ma scot din imersiune, dar ii pot intelege si pe cei care se bucura de ele.

    Sunt constient ca mai am mult de jucat si parerea mi se poate schimba, dar pana acum, pentru mine, GoT e acolo sus, printre cele mai bune exclusivitati Sony.

    PS: Si daca era un joc exclusiv Xbox, Nintendo sau PC , l-as fi iubit la fel de mult, dintr-un motiv simplu: e un joc bun.

  7. #347 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  8. #348 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    O situatie funny peste care am dat zilele trecute
    Am facut fast travel cand eram pe cal si am nimerit o locatie in care m-a dat intr-o casa (ma rog, deasupra si am cazut prin acoperis), la etaj, iar calul a murit pe loc.
    Iar apoi nu-mi dadeam seama de ce nu venea calul cand il chemam. Dar el venea, doar ca...era mort


  9. #349 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    O situatie funny peste care am dat zilele trecute
    Am facut fast travel cand eram pe cal si am nimerit o locatie in care m-a dat intr-o casa (ma rog, deasupra si am cazut prin acoperis), la etaj, iar calul a murit pe loc.
    Iar apoi nu-mi dadeam seama de ce nu venea calul cand il chemam. Dar el venea, doar ca...era mort
    Într-un joc open world se mai întâmplă... Luăm partea funny și mergem mai departe . Important e restul lucrurilor. Mie nu mi sa întâmplat, am făcut și platina (al 2-lea după GOW) și nu mi-a rămas nici un milimetru de harta nedescoperit


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  10. #350 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Acum am vazut recenzia lui Angry Joe si parca mi-as dori sa apara si pe PC si sa-l includ in colectia mea de jocuri istorice open-world alaturi de cateva jocuri Assassin's Creed, Mafia, Red Dead Redemption .
    Mai ales cand aud ca are 500 de ore continut, o lume vasta ca-n RDR si customizare, muzica .....O fi de nota 7-8 si grafica e cam de 2010-ish, dar l-as cumpara.
    Pe PC nu prea ai ce jocuri similare despre Japonia feudala sa cumperi. Sekiro si Nioh mi se par prea fanteziste pentru gusturile mele.
    For Honor are ceva samurai si chiar customizare, dar ii amesteca cu cavaleri si vikingi, si mi se pare cam anticlimatic.

    Singurul joc pe tema Japoniei feudale care are cat de cat treaba cu istoria reala este SHOGUN 2 TOTAL WAR. E aparut din 2011 si a imbatranit frumos.
    Insa este un joc de strategie.
    Imi plac strategiile, dar parca mi-as dori sa joc si din perspectiva unui samurai intr-un RPG open world. Poate cand apare un Assassin's Creed pe tema Japoniei feudale.


  11. #351 SP
    Banned ignognito's Avatar

  12. #352 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    16 Octombrie pentru update 1.1

  13. #353 SP
    Manager paul's Avatar
    Boost Mode pe PS5 il duce la 60fps:

  14. #354 SP
    Member codpin's Avatar
    Super veste! Nu l-am jucat pe ps4 din doua motive: putin timp liber in perioada aia si am sperat sa-l pot juca in conditii mai bune pe ps5.

  15. #355 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cel putin asa ar trebui sa duca absolut toate jocurile de PS4 daca deblocheaza ei fps-ul printr-un mic patch. Trebuie doar sa vrea.

  16. #356 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Ghost of Tsushima

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cel putin asa ar trebui sa duca absolut toate jocurile de PS4 daca deblocheaza ei fps-ul printr-un mic patch. Trebuie doar sa vrea.
    Tine exclusiv de developer. Sony a anunțat ca peste 99% din jocuri de pe PS4 vor funcționa, iar cele care aveau dynamic resolution și uncapped fps vor beneficia și de gamebost. Probabil ca cele care au capped fps la 30 și rezoluție fixa au nevoie de un mic patch .

    Am luat decizia cea mai buna sa aștept ps5 pentru a juca acesta capodopera. Sincer în primul an de ps5 vor fi atâtea jocuri de încercat încât efectiv nu o sa am timp (personal).

    Hyped for next gen!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #357 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Si eu am zis initial ca il voi juca pe Pro, planuiam sa fac asta dupa ce am terminat TLOU2, dar m-am gandit ca poate o sa am o experienta mai buna pe PS5. Bonus, less noise.

    Abia astept sa il joc. Chiar daca va fi up to 60FPS, ma declar multumit. Acum doar sa faca si cei de la FromSoftware un patch sa scoata cap-ul de la Bloodborne si suntem pe calea cea buna.

  18. #358 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Bravo Sucker Punch!


  19. #359 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    L-am terminat si eu. Pentru mine intra in top 5 al generatiei actuale.

    Mi-a placut totul. Personajele au fost foarte bine interpretate (cel putin in versiunea japoneza) si m-am putut atasa usor de cateva, deoarece nu au fost prezentate doar partile bune ale acestora, ci si laturile negative, ceea le-a umanizat destul de mult.

    Povestea mi s-a parut bine scrisa (pe alocuri se putea si mai bine, ce-i drept), se vede ca s-au documentat cum se cuvine in legatura cu Japonia acelei perioade si cu tot ceea ce tine de Bushido.

    Grafica cred ca am laudat-o deja, asa ca nu o iau de la cap. Cine are ochi sa vada frumusetea o vede, cine sta sa caute nod in papura nu face altceva decat sa-si altereze propria experienta de joc. Ma rog, fiecare cu piticii lui.

    Bravo, Sucker Punch! (desi puteau pune mai putine fox dens pe harta )

  20. #360 SP
    Member morphine's Avatar
    Intre performance si resolution mode e diferenta notabila in detalii grafice?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 25 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Death Stranding / Director's Cut By OEE in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 365 Last Post: 15-10-2023, 20:36
  2. Death Stranding / Director's Cut By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 339 Last Post: 10-06-2021, 21:44
  3. Deadlight: Director's Cut By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 22-06-2016, 01:40
  4. Heavy Rain: Director's Cut By Dant3 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 04-11-2011, 22:10
  5. Resident Evil 5 Director's Cut By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 24-09-2009, 17:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts