Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 214 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 86 136 ... LastLast
Results 701 to 720 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #701 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Vei putea juca atat jocurile digitale cat si cele fizice.

  2. #702 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai e foarte simplu. 4k este doar nativ. 4k e 4k - 3840 x 2160 pixels

    Tot ce e mai putin de 4k NU este 4k ci este un upscaling facut de un software (din consola sau din TV).

    Dar asta nu este o scuza. Daca Xbox One X nu duce 4k 60fps asa cum a fost viziunea devilor, atunci ar trebui sa scada rezolutia ca sa mearga la 60fps constant.
    Ce spui tu e 4K-UHD (3840×2160).True 4K are mai multi pixeli pe latime - 4096×2160.Se creeaza o mare confuzie intre 4K UHD (sau doar UHD) si 4K, primul fiind standardul pt televiziuni, jocuri, etc iar al doilea fiind exclusiv pt cinema.Si aici vorbim de rezolutii native.
    Insa.....daca jocul X este nativ 1080p pe consola/PC-ul cutare, se poate face upscale, cum ai zis tu, la 4K UHD.Atunci nu este nativ, e upscaled, rezolutia nativa ramane Full HD.Si este rau, pt ca pixelii sunt mariti si arata bleah

    ---------- Post added 22-03-2020 at 12:04 ----------

    Quote Originally Posted by jon209 View Post
    Legat de compatibilitatea cu jocurile de PS4.Vom putea sa jucam jocuri de PS4 doar digital sau si pe disc?
    E backwards compatible

  3. #703 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact. Dar aici vorbim despre console/consumer thingies.

    What is 4K TV and Ultra HD? All you need to know about 4K

    In its correct usage, true 4K refers to a resolution of 4096 x 2160, which was first introduced in digital cinemas. UHD refers to a resolution of 3840 x 2160, which is the resolution you actually get on the TVs you take home.

    So technically, 4K is the wrong term for 3840 x 2160 displays and content, but it’s said so often that two terms are interchangeable.
    Faza cu pixelii "sunt mariti", nu e chiar asa. Stiu ce zici si ai dreaptate, dar ei sunt dublati (sau 3-4x) si nu doar mariti as in "zoomed in". Doar ca se inteleaga si sa nu exista confuzie

  4. #704 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Da, dar efectul imi deranjeaza ochii.Sau poate sunt eu mai sensibil Asta vorbind de generatia actuala. La PS360 e teribil.Simt ca o iau razna daca privesc ecranul.O sa ajung sa ma joc cu ochelari de soare.

  5. #705 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Vai de mine, dar ce vedere de șoim aveți unii. Cum vedeți voi pixelii individuali măi. Contactați-i pe ăia de la Digital Foundry că ăia săracii se chinuie cu capturi, sa pună pauză și să facă zoom ca să-i vadă. Ce proști!

  6. #706 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    N-ai inteles.Se creeaza acel efect de "pixelated".Ei, cand vad o astfel de imagine ma dor ochii.N-a stat nimeni sa numere pixeli, si nici nu stiu ce relevanta are.

  7. #707 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    God of War No Longer Contains “Only on PlayStation” Label on Official Web Page
    The arrival of God of War on PC now seems like a possibility following some intriguing new changes on the official PlayStation website.

  8. #708 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Eu cred ca s-au prostit de tot astia de la Sony.Daca vor continua asa si cu celelalte exclusive, imi iau adio pe la PS5.Strang mai multi bani, eventual vand din console, cumpar un PC "beast" si gata.

  9. #709 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Pai si ce daca apare pe PC? Astepti 3 ani sa joci un joc? Mi se pare o prostie sa renunți la o consola doar pentru ca isi da unele titluri exclusive dupa 3 ani de la apariție. Mie unul mi se pare o strategie buna ce face acum Sony, atrage noi cumpărători de consola prin listarea acestor jocuri pe PC.
    Exemplu: un gamer de PC joaca HZD sau GOW si exista posibilitatea sa ii placa maxim, crezi ca asteapta el 3-4 ani sa joace GOW2 sau HZD2?! Nu, isi cumpara consola special pentru jocul respectiv.

    Si ca exemplu personal, am jucat Uncharted 1 la un prieten prin 2008, rămăsesem uimit, cand a aparut Uncharted 2 am cumparat consola fara ezitare, eram disperat sa joc jocul!

  10. #710 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai vezi ca nu e chiar asa. Daca God of War nu mai este exclusiv Sony, nu inseamna doar ca jocul de acum 2 ani o sa vina pe PC ci ca seria God of War e posibil sa apara si pe PC (sau Stadia sau alte platforme) adica inclusiv jocul ce urmeaza sa iasa odata cu PS5.

    Eu nu-l vad ca pe un lucru rau. E bine sa ai de unde alege, chiar daca nu toata lumea vede asta ca pe ceva pozitiv.

  11. #711 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu cred că următoarele jocuri apar day one PC, probabil aleg soluția asta cu jocuri exclusive după o perioadă de... Vor sa mulgă sau să atragă și din jucătorii de PC.

    De exemplu, eu daca m-aș juca Horizon ZD și m-ar da pe spate, as lua instant PS5, nu as astepta 3 ani. Sunt foarte curios de politica lor, eu am sa aștept oricum cel puțin un an de la lansare, mai ales acum când am alte priorități

  12. #712 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    E fake news, stiri neverificate, clickbait . Daca va uitați pe webarchive pe siteul Playstation US nici n-a fost scris textu ala cu "Only on PlayStation" la GoW. Pe site-ul de Ro este scris si scrie si acum.

  13. #713 SP
    Member Rukax's Avatar
    Nu inteleg de ce ar avea nevoie Sony de un segment de gameri care joaca pe PC. Plus ca ar fi unul foarte mic.. Adica e destul sa vezi trailerul la God of War sa iti doresti PS de exemplu.

  14. #714 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Cine zice ca ar fi foarte mic? Witcher 3 a vandut cel mai mult pe PC, spre exemplu. (sursa)

  15. #715 SP
    Banned wd87's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Cine zice ca ar fi foarte mic? Witcher 3 a vandut cel mai mult pe PC, spre exemplu. (sursa)
    a vandut cel mai mult pe PC, dar aia nu e imaginea completa, intrebarea e cand a vandut cel mai mult pe PC? cand a fost lansat la $60? sau 3 ani mai tarziu la $10
    ? raspunsul este 3 ani mai tarziu la reduceri uriase, Witcher 3 a vandut cu mult, cel mai mult pe console cand a contat
    Attached Images Attached Images witcher3.jpg

  16. #716 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Sper sa fie fake news, altfel I'm done with Sony

  17. #717 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu cred că următoarele jocuri apar day one PC, probabil aleg soluția asta cu jocuri exclusive după o perioadă de... Vor sa mulgă sau să atragă și din jucătorii de PC.

    De exemplu, eu daca m-aș juca Horizon ZD și m-ar da pe spate, as lua instant PS5, nu as astepta 3 ani. Sunt foarte curios de politica lor, eu am sa aștept oricum cel puțin un an de la lansare, mai ales acum când am alte priorități
    Exact asta o sa fie situatia. O sa arunce cu HZD si God of War in PC playeri, ca sa mai atraga din ei sa cumpere PS5 cand se va lansa cu HZD 2 si God of War 2. Si o sa functioneze foarte bine strategia asta.

    Pe mine un singur lucru ma intereseaza de la PS5: jocuri, jocuri, jocuri, jocuri, jocuri (noi).

    Si partial sa existe backwards compatibility cu jocurile de PS4. Adica daca am deja discul sa il introduc in PS5 si sa ma pot juca jocul respectiv. Cred ca oarecum Microsoft ii forteaza sa faca asta. Desi nu stiu cati dintre voi isi aduc aminte ca prima varianta de PS3 (fat 60 Gb) a fost compatibila cu jocurile de PS2, iar apoi aceasta facilitate a disparut ca prin magie la prima revizie.

  18. #718 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Cine zice ca ar fi foarte mic? Witcher 3 a vandut cel mai mult pe PC, spre exemplu. (sursa)
    Witcher 3:
    --> PC 5.47 Mil
    --> PS4 5.39 Mil
    --> XBOX 1.75 Mil

    Sursa: VgCHARTZ.com https://www.vgchartz.com/gamedb/game...name=witcher+3

    Nu e diferenta mare intre vanzarile jocului pe PS4 si vanzarile de pe PC.


    OnTopic: Sunt foarte curios cum va arata PS5. pacat ca nu avem nimic oficiat pana acum..

  19. #719 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Nu am intrat de cateva zile pe acest topic ca in afara de "apare si pe PC" "are SSD puternic" "e mai bun asta ca ala" etc nu discutati, certuri fara rost, alergati in cerc.

  20. #720 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Pai si aproape acelasi numar de vanzari pe PC vi se pare "un segment foarte mic"? Si jumatate din vanzari sa fie fata de PS4 si tot e un market share enorm pe care Sony sunt convins ca a pus ochii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 214 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 86 136 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts