Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 214 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 94 144 ... LastLast
Results 861 to 880 of 4274

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #861 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Multumesc pentru articol, a fost o lectura placuta si utila.

    Pana cand cele 2 console vor fi pe piata si lumea va face teste sa vada de ce sunt capabile cu adevarat, nimeni nu poate da un verdict clar. Sper ca avem voie totusi sa discutam si sa ne exprimam parerile.

    Un singur lucru vreau sa remarc, desi sunt convins ca prima persoana care imi va da reply cu ...orice ...va primi 15 thanks:

    Eu cand am lasat un link acum 2 zile (doar asta am facut, am lasat un link, fara comentarii aditionale in post, se poate verifica), ati sarit pe mine precum hienele la sange si ati inceput sa faceti defend ca totul este fake, doar pentru ca acolo nu se spunea de bine de PS5.

    Imediat insa, cum a aparut alt articol (curios, tot de pe acelasi site) in care marele Ali Salehi (va dati seama, toti il cunoasteti pe Ali Salehi, practic tot ceea ce spune el se postuleaza automat) spune practic nimic, doar citeaza ceea ce au mai spus si altii, ma uit cu siderare cum curge numai miere pe thread, cum curg cuvinte ca 'nemaintalnit', 'spectaculos', etc.

    Nu spun ca ce zice Ali Salehi e fals, am vrut doar sa fac o remarca si nu am pretentia sa o inteleaga toata lumea si nici sa fiti de acord cu ea. Vreau doar sa o cititi, atat, fara sa imi spuneti ca am suferit in copilarie sau ca am crescut la casa de copii si de aia sunt 'afectat' si tot felul de mizerii la care se recurge cand nu exista argumente.

    Spor!

  2. #862 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cu tot respectul pe care ți-l port, nu ai dreptate și nu ai înțeles nimic din ce s-a discutat pe aici ieri și azi.

  3. #863 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Nu cred ca este nimeni hater (cel putin asa vreau sa cred), mai mult ca sigur persoanele care ti-au rapsuns au fost destul de îndreptați-te si iti voi explica si de ce in cateva cuvinte. Articolul pe care l-am postat are la baza cuvintele unei persoane certificate din industria jocurilor (cu o experiența de minim doi ani la cel mai inalt nivel), pe cand tu, ai postat o ideie a unei persoane, oarecare, care mai mult a inventat decat sa aibe ceva la baza, un simplu exemplu ar fi ca eu sunt var cu Phill Spencer si mi-a zis ca XSX va costa 200€, ma vei crede?
    Nu cred ca este nimeni împotriva ta, doar ca, cu totii dorim stiri din surse mai sigure, de la persoane cu un istoric in spate (si asa au mușcat si cativa “influenceri” de pe YouTube treaba asta).
    Sper ca nu te-am deranjat cu postul meu, doar am incercat sa răspund cumva situației pe care ai zis-o.

  4. #864 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Cu tot respectul pe care ți-l port, nu ai dreptate și nu ai înțeles nimic din ce s-a discutat pe aici ieri și azi.
    Cei care pretind ca au mereu dreptate sunt niste prosti. Stiu ca de multe ori nu am dreptate si imi asum.
    De aia sunt aici ca sa dezbat si sa invat, crede-ma, in astia 11 ani forumul asta m-a invatat sa imi pun si cenusa in cap. Poti verifica threadul de Nier Automata ca un ultim exemplu concret.

    Mi-ar placea totusi ca atunci cand am o parere diferita sa nu mai fiu acuzat ca am fost abuzat in copilarie pentru ca nu este asa, chiar am avut niste parinti care m-au crescut frumos (daca nu au reusit, asta este, stiu sigur ca au incercat).

    Dpdv tehnic sunt convins ca nu am inteles tot, insa tendinta asta este din pacate, cand se vorbeste de bine e bine, nu conteaza ce se vorbeste, dar cand cineva pune un semn de intrebare peste SONY de dezlantuie iadul.

    Au amanat mizerabilii aia TLoU2 in ultima clipa dupa ce au incasat mii de preorders (printre care si de la mine), toata lumea a acceptat umila ca na, COVID. Fereasca sfantul sa se revolte cineva impotriva ND. Sa le cautam circumstante pana la ceruri.

    Sunt doar curios, iar curiozitatea nu inseamna moarte, ce anume s-ar fi spus despre Bethesda daca ar fi fost amanat DOOM Eternal sau nu mai zic... pfff, despre MS daca se amana Ori. Tot in plina pandemie au fost multiplicate discurile, ca banuiesc ca n-au avut imprimerii de discuri acasa.
    In fine man, sunt sigur ca ai inteles ce vreau sa spun. Daca si aici gresesc, sa ma ierte cine trebuie sa ma ierte.

  5. #865 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    @Xander nu generaliza, îți spun sigur că nu toată lumea a înghițit gălușca cu TloU 2.

  6. #866 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ma bucur, macar atata lucru este un pas inainte.

  7. #867 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Degeaba ne certam pe specificatii daca ei nu o sa renunte la ideea asta de crossgen. Cel putin 2 ani nu cred ca o sa vedem ceva wow atat timp cat ei construiesc jocurile cu last gen in cap.
    Tot din aceasta cauza eu am facut upgrade de la PS3 la PS4 foarte tarziu. Macar PS5 are backwards comp. si poti vinde linistit PS4 sa mai recuperezi din bani.

    Ma bucur foarte tare ca next-gen o sa aiba SSD. Eu sunt satul de loading screens, mai ales la un joc mai dificil unde trebuie sa astepti mereu sa incarce checkpoint-ul.

    Sa speram ca o sa avem ce juca la lansare, nu cum a fost la PS4/Xbox1. Imi aduc aminte cum cineva pe youtube zicea mereu Drystation 4 pentru ca nu avea ce sa joace.

  8. #868 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^ Adevărat, de aceea mi-am luat consolă nextgen după un an, cel mai probabil așa o să fac și acum

  9. #869 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @Xander da ce precomanda ti-ai facut la TLOU2 de ti-au incasat banii? Varianta digitala? Dupa ce isi face lumea preorder la jocuri digitale, le este frica ca ramane PSN store fara stoc?
    Nu am inteles niciodata preorder-ul asta preplatit si digital, pentru ce? hai ca daca esti dsiperat sa ai jocul in format fizic day one sa zicem ca faci un peroder dar nici ala cu plata inainte! Usor mai poate prostii lumea companiile astea, ia banii de pa oameni inainte sa le ofere ceva.

  10. #870 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    @Xander da ce precomanda ti-ai facut la TLOU2 de ti-au incasat banii? Varianta digitala? Dupa ce isi face lumea preorder la jocuri digitale, le este frica ca ramane PSN store fara stoc?
    Nu am inteles niciodata preorder-ul asta preplatit si digital, pentru ce? hai ca daca esti dsiperat sa ai jocul in format fizic day one sa zicem ca faci un peroder dar nici ala cu plata inainte! Usor mai poate prostii lumea companiile astea, ia banii de pa oameni inainte sa le ofere ceva.
    Nu, am precomanda platita la JRC.
    https://www.jrc.ro/the-last-of-us-part-ii/p127591

  11. #871 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Faine bonusuri și e prețul mai mic decât la Altex/eMag

  12. #872 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Da, la absolut fiecare noua lansare au bonusuri interesante. Va recomand cu ',' caldura JRC, e un gameshop dedicat, inca lucreaza la site dar merita sa ii ajutam sa creasca.
    Momentan sunt mici in Romania... dar daca va intereseaza cautati sa vedeti cat de mari sunt in Cehia (jrc.cz).

    O mentiune pentru colectionari:
    Daca va deranjeaza, aveti grija ca uneori (rar) jocurile au coperta in limba Ceha, jocul fiind full localizat si in Engleza.

  13. #873 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Nu, am precomanda platita la JRC.
    https://www.jrc.ro/the-last-of-us-part-ii/p127591
    Eu unu nu as platii pt un joc in avans, poate sa vina cu orice mici cadouri si bonusuri, is bune sa-ti umpli rafturile si sa aduni paraf, nici colectionarii nu i-am inteles si mai ales pe aia ce cauta editii speciale cu tot felu de statuete si prostioare si platesc o caruta de bani pe ele.
    Bine , fiecare cu durerea lui, asta e doar parerea mea.
    Canile alea is ok ca te poti folosii de ele macar, mai bei un ceai cu piscoti din ele.

  14. #874 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E decizia fiecaruia pe ce-si cheltuie banii si cine/ce colectioneaza.
    Personal nu as plati o precomanda in avans, iar la jocu asta am si eu precomanda la JRC cu plata la livrare (cu ridicare din magazin parca era atunci, desi nu stiu cum ar putea face asta acum, cu toate magazinele inchise).

    Dar astea sunt discutii pentru alte thread-uri. Haideti totusi sa ramane on toppic

  15. #875 SP
    Junior Member Cyberpunk77's Avatar
    nu va apucați sa aruncați cu pietre..

    e posibil ca astea sa fie Dev
    Kit-urile pt PS5 si DS5 si sa semene într-o anumită masura cu final products.




  16. #876 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Serios acum, daca nu vrei sa dam cu pietre nu posta ceva atat de fake

  17. #877 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Asta e modelul care va fi lansat cu Cyberpunk

  18. #878 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Noul model de controller pentru PS5. DualSense.

    Introducing DualSense, the New Wireless Game Controller for PlayStation 5

  19. #879 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wow. Zici ca e un controller de PS4 cu armura...

    Sincer nu arata rau si-mi place sa vad ceva putin diferit

  20. #880 SP
    Member krOOm's Avatar



    The new controller!
    Attached Images Attached Images 49747503557_566da5ebc8_3k.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 214 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 94 144 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts