Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 214 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 55 95 145 ... LastLast
Results 881 to 900 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #881 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am pus toate imaginile aici.

    Vad ca se apropie teribil de mult de controlleru de la Xbox ca design overall.
    Pacat totusi ca nu are touch, ci doar acel touchpad ca si DS4.
    Macar are USB Type C.

    In rest, sa vedem dupa ce punem mana pe el, ce features au bagat si cat conteaza. Inca am ramas surprins intr-un mod neplacut de cat de putine jocuri au utilizat cu adevarat touchpadul, luminile sau difuzorul de la DS4, deci daca tot o mana de jocuri vor utiliza si noile features, atunci e meh.
    Attached Images Attached Images 49747503557_566da5ebc8_3k.jpg 49746632758_470c1cca29_3k.jpg 49747502797_ba4ef26976_3k.jpg

  2. #882 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Looks cool. Cea mai mare dezamagire e ca nu au pus backpadels. Sper also sa fi improvat calitatea thumbstick-urilor, la dualshock erau varza.

  3. #883 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Este superb controller-ul!!! Imi place foarte mult, este o combinație de Dualahock 4 cu Xbox Controller.

  4. #884 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Asa, la prima vedere, imi place, arata a controller venit cu vreo editie de Detroit Become Human. As vrea sa vad touchpad-ul integrat in mai multe jocuri, precum si difuzorul. Mi se parea foarte misto cum GTA V folosea atat difuzorul cat si lumina din fata atunci cand erai cautat de politie, spre exemplu. Microfon array...suna bine, nu am ce sa zic.

    Va fi interesat de vazut ce adauga la acel "Create", probabil ca pe langa optiunele de acum de la Share, o sa mai fac chestii de genul "clip this", ca pe Twitch, instant share cu prietenii, post pe ceva social, etc. Haptic feedback sa il simtim si apoi ne dam cu parerea, adaptive triggers la fel. Sper sa aiba un cauciuc mai bun pe stickuri decat la PS4, unde este ceva ordinar.

    Astept si versiunea pe negru, multumesc.


    LE: Oare sa fie asta o confirmare a faptului ca prima revizie a consolei nu va fi all black?

  5. #885 SP
    Member enemigo's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Looks cool. Cea mai mare dezamagire e ca nu au pus backpadels. Sper also sa fi improvat calitatea thumbstick-urilor, la dualshock erau varza.

    si eu sper totusi sa fie cu backpadels. din moment ce au si scos la dualshock 4 acel back button mi s-ar parea cumva logic ca dual sense-ul de la ps5 sa fie direct cu backpadels. de cand folosesc back buttonul nu concep sa nu mai am butoane in spate, mai ales la shootere.

  6. #886 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Arata bine, nu imi displace. Sper ca baietii au lucrat si la baterie si ca o sa tina mai mult ca la DS4.

  7. #887 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Looks cool. Cea mai mare dezamagire e ca nu au pus backpadels. Sper also sa fi improvat calitatea thumbstick-urilor, la dualshock erau varza.
    Atașamentul ăla probabil o sa funcționeze și la ăsta.

    PS: Am mai învățat ceva nou azi, merci!

  8. #888 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Interesant ca au renuntat la LED light pe spate.
    Deci viitoarea casca VR va avea positional tracking avansat, no more PS Camera tracking.

    Sper sa fie la fel, sau mai mare decat DS4.
    Sunt singurul cu maini mari?


    Controllerul de XSX, de pilda, e si mai mic fata de cel de XBONE, care oricum era prea mic pt mainile mele.

  9. #889 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am citit articolul și eu acum, m-am uitat atent la poze. Îmi place mult cum arată, parca au luat ce-i mai bun din controllerul de Xbox și ăla de PS4. Sper sa nu mai vad acumulatorul ăla jenant și să folosească toate nebuniile din el cum trebuie, exact cum au zis colegii mai sus.

    PS: Da, cu siguranță nu o sa mai avem o consola neagră complet

    LE: Uite și un leak cu PS5

  10. #890 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Arata foarte bine controlerul, sunt incantat ca SONY ne arata ceva.
    Uitandu-ma la bumpere si la triggere m-as risca sa zic ca exista un improvement acolo, par mai 'carnoase'. Abia astept sa vad cum se simt, ce feedback dau.

    Ca si design, mi se pare excelenta combinatia de alb/negru/albastru, cred ca acelasi culor aplicate pe PS5 ar da bine.

  11. #891 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu ar arata rau nici pe negru.
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2020-04-08-01.33.52.jpeg

  12. #892 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce ziceti? Please no hate and no flame.
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2020-04-08-10.59.12.jpeg

  13. #893 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Pai arata mai bine Dualsense, pare mai futuristic, in plus este si mai inovator ca si functionalitate. Nu inteleg de ce Microsoft nu a renunțat nici acum la bateriile alea, in plus, este aproape acelasi controller ca in generația trecuta, vine doar cu un buton de “share”. Nu ma înțelegeți gresit, controller-ul este unul senzational, are o ergonomie deosebita, insa nu a venit cu nimic nou in ultimii ani.
    Sony pare ca a îmbinat ce era mai bun din Xbox Controller si ce era mai bun din DS4, sincer abia astept sa pun mana pe el.... ciudat este ca nu au aratat si spatele, oare mai are vreo surpriza?

  14. #894 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Personal prefer bateriile AA la Xbox, unde pot pune 2x acumulatori AA de 2500mAh, decat o baterie interna in controller de 1000mAh.

    In rest, da, aduc multe chestii noi. Ramane de vazut cate jocuri vor profita de functiile astea noi.

  15. #895 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    De ce hate? Afara de pozitionarea butoanelor si “ciupercilor”, seamana izbitor cu un controller de Xbox

    Acum ramane de vazut cum “se simte in mana”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #896 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sper sa se simtă în mână la fel ca cel de Xbox One, ala de X360 îmi nenorocea încheieturile mâinilor. Cum am zis și mai sus, dpmdv au luat ce e mai bun de la controllerul de Xbox One, forma.

  17. #897 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Da, si mie mi-a placut mai mult cel de Xbox One. Cred ca a fost singurul lucru de care mi-a fost dor in momentul in care am trecut la PS4.

    Cu toate astea, acum Sony le-au dat un motiv in plus fanboy-ilor sa-si dea in cap unii altora pe subiectul “design inspirat din alta parte”

    Where’s my popcorn?!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #898 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Arata mai bine controlerul de PS5, fara indoiala.

    Ramane de vazut cum se simte in mana, eu tot nu ma impact deloc cu pozitionarea thumbstick-urilor la acelasi nivel, dar cred ca aici e treaba de obisnuinta.

  19. #899 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Odata cu aceasta schimbare pentru PS5, poate ca PS7 o sa ne aduca, din nou, o asa frumusete



    Controllerul care vine cu consola nu o sa aiba back paddles, cu siguranta vor face ca MS si vor scoate versiune separata la un pret mai mare, easy moneyz. Faptul ca e mai rotunjit ar trebui sa il faca sa se simta mai bine in mana, desi nici cu DS4 nu aveam vreo mare problema. Ma bucur ca nu au copiat si ideea de acumulatori/baterii AA. That's some 2010 BS, in my opinion, si MS ar trebui sa renunte la asta.

    Sunt curios cum va functiona acel microfon inclus, pentru ca multi se tem ca va inregistra si sunetul de butoane apasate. Ciudat este ca pare ca au renuntat la culorile butoanelor de actiune, dar poate se aprind, cine stie...

  20. #900 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    In legatura cu bateriile AA eu as dori sa ramana asa mereu cat timp vor exista console.
    Am langa mine pe masuta un 'cufar' in miniatura care arata foarte classy si este mereu plin cu 15-20 de baterii AA ready to go pentru cand uit sa incarac acumulatorii.

    Imi e mult mai usor sa bag 2 baterii sau acumulatori in 5 secunde decat sa ma ridic de pe canapea, sa ma duc la dulap si sa scot cablul de incarcat, sa il bag in consola aplecandu-ma si sa stau apoi sa ma joc cu ',' cordonul ombilical intins.
    Nu suport innebunesc.

    Sa nu-mi spuneti ca voi reusiti sa fiti prevazatori si sa aveti always un controller incarcat ready to go ca va creste nasul .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 214 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 55 95 145 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts