Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 214 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 96 146 ... LastLast
Results 901 to 920 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #901 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Desii are forma asemanatoare cu controlleru de la xbox sper ca dimensiunea sa fie ca si pana acuma adica mai mica, pentru ca cel de xbox imi este foarte incomod, mai ales ca are Thumbstickurile ca ochii lui Victor Ciorbea si nu pot juca asa in sesiuni mai lungi. Dar probabil pentru ca are L3 si R3 la locul lui probabil acesta nu va fi asa problema mare (sper). Dar overall arata foarte bine imi place, eu doar sper ca consola sa nu fie alba ca nu cred ca mi-ar placea.
    Attached Images Attached Images 92458942_10218789619425932_2392276073539698688_o.jpg

  2. #902 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^^Eu am un singur controller pe PS4. Cand se descarca il bag la incarcat si continui sa ma joc cu cablul. Na, nu sunt CHIAR atat de comod incat sa ma deranjeze asta.

  3. #903 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^^Eu am un singur controller pe PS4. Cand se descarca il bag la incarcat si continui sa ma joc cu cablul. Na, nu sunt CHIAR atat de comod incat sa ma deranjeze asta.
    Stai sa treci de 35 de ani si sa vei cand trebuie sa te ridici si sa te apleci brusc dupa 2 ore de stat ghips pe canapea

    Glumesc evident, este strict o chestiune de preferinte, lipsita de importanta.

    Ma tot uit si imi place mult de tot combinatia aia de alb cu negru, mult. GG, au oameni buni la design.

  4. #904 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^^Eu am un singur controller pe PS4. Cand se descarca il bag la incarcat si continui sa ma joc cu cablul. Na, nu sunt CHIAR atat de comod incat sa ma deranjeze asta.
    Pfff cu un singur controller nu cred ca as rezista, eu am doua si una sta la incarcat mereu.

    BTW oare DualSense va functiona si cu PS4 si viceversa? DS4 cu PS5?

  5. #905 SP
    Member morphine's Avatar
    Sper că albul sa fie doar la controler și nu și la consola. Mă gândesc că impactul a fost mai mare prin alegerea culorii decât dacă era negru, dar sa ramana doar la nivelul controlerului. Sper sa fie mai util dpadul ăla....

  6. #906 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Ma bucur ca nu au copiat si ideea de acumulatori/baterii AA. That's some 2010 BS, in my opinion, si MS ar trebui sa renunte la asta.
    Să știi că și in 2020, cei mai vânduți acumulatori sunt cei AA (pe lângă 18650). Am râs și pentru că preferi mizeria aceea de acumulator Sony de vreo 1000mAh, pe când la aproape orice gamepad de pe piață poți pune instant 2 acumulatori de peste 5000mAh (2 x 2700mAh). Plus că nu mai vorbim de cât de greu se schimbă un acumulator la DS-uri (practic pierzi și garanția desfăcând gameadp-ul), și la faptul că 1000mAh are pentru o perioadă scurtă de timp și nu se compară cu celulele de la Panasonic. Also, în 2020 dacă ți se termină acumulatorul la gamepad, te întorci în anii 90, pentru că ești nevoit să conectezi gamepadul la cablu USB. În timp ce mie îmi ia cam 10 secunde să pun acumulatori full. E funny, ce să zic...

  7. #907 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Pfff cu un singur controller nu cred ca as rezista, eu am doua si una sta la incarcat mereu.

    BTW oare DualSense va functiona si cu PS4 si viceversa? DS4 cu PS5?
    A fost confirmat de Sony, ca DS4 va funcționa fara probleme pe PS5.

  8. #908 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Să știi că și in 2020, cei mai vânduți acumulatori sunt cei AA (pe lângă 18650). Am râs și pentru că preferi mizeria aceea de acumulator Sony de vreo 1000mAh, pe când la aproape orice gamepad de pe piață poți pune instant 2 acumulatori de peste 5000mAh (2 x 2700mAh). Plus că nu mai vorbim de cât de greu se schimbă un acumulator la DS-uri (practic pierzi și garanția desfăcând gameadp-ul), și la faptul că 1000mAh are pentru o perioadă scurtă de timp și nu se compară cu celulele de la Panasonic. Also, în 2020 dacă ți se termină acumulatorul la gamepad, te întorci în anii 90, pentru că ești nevoit să conectezi gamepadul la cablu USB. În timp ce mie îmi ia cam 10 secunde să pun acumulatori full. E funny, ce să zic...

    In opinia mea, este ceva arhaic sa stau in 2020 cu baterii la controller, indiferent ca iti ofera mai mult juice. Pentru mine este irelevant ce se vinde mai mult in acest context. Nu am probleme de spate sa nu pot sa ma aplec, nu strica niste miscare sa pui un cablu, asta in caz ca ai nevoie.

    In acest moment, am in casa 5 controllere DS4. Doua V1 de la PS4 normal si 3 V2 pe care le-am luat cu Pro-ul (in decursul unui an-doi). Toate merg perfect. Nu a fost moment cand sa am mai putin de 2 controllere, deci pe mine nu m-a afectat bateria aia "mizera", care oricum tine la sesiuni mai mult decat decente de gaming. Plus de asta, am charging station. Langa TV, frumos, le pui acolo, le ai gata oricand. Nu e asa complicat.

    E vorba de preferinte, gusturi, obisnuinta. Faptul ca unii prefera sa dea un ban in plus pe baterii AA sau acumulatatori pentru a se juca vs a baga un cablu pentru ca "ii incurca" ma depaseste, but that's me.

  9. #909 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    S-a întors, yeeeescreenshot_2020-04-08-12-42-19-394.jpg

  10. #910 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    E vorba de preferinte, gusturi, obisnuinta. Faptul ca unii prefera sa dea un ban in plus pe baterii AA sau acumulatatori pentru a se juca vs a baga un cablu pentru ca "ii incurca" ma depaseste, but that's me.
    Pai toata ideea evolutiei in cazul asta era sa eliminam cablurile. De ce as sta cu cablu in controller cand pot sa nu? Si eu am 2 controllere si sunt in principiu incarcate ambele, dar cu unu imi place sa ma joc mai mult (am si ceva ciupercute de silicon puse peste stick-uri care mi se pare mizerabile in mod normalsi ar insemna sa stau sa schimb si astea mereu) iar daca prind vreun joc care sa ma tina legat mai mult de 3-4h odata si in mijlocul sesiunii se duce bateria, sincer, imi era mult mai comod sa schimb bateria decat sa schimb gamepad-ul.

  11. #911 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am inteles Khufu. Deci solutia ta este sa am in casa 5 controllere, sa stau cu cabluri de 5-6m prin casa (eu atat am pana la TV), sau de ce nu, sa iau pauze mai dese si sa las controllerele in charging station. Ma distreaza ca peste toate astea spui "unii prefera sa dea bani in plus pe acumulatori". Un acumulator de 2700mAh este 10 lei și te ține cam 20 de ani... Dar in fine, las-o asa, pentru ca oricum Sony nu va trece la AA-uri. Ar pierde prea multi bani.

  12. #912 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    @Razvan Cablurile nu vor fi eliminate prea curand, cred ca stii deja asta. Nu mi se pare involutie ca pui un cablu de incarcare pentru o perioada scurta de charging. Bateria nu este vreo evolutie. Este la fel de cand o stim, cu mai putina sau mai multa putere. Cand eram mic, mi-as fi dorit sa am un cablu sa bag in Tetris sa il incarc si sa joc in continuare decat sa caut baterii prin casa sau sa ma duc la magazin cand nu mai am.

    Ar fi totusi o evolutie sa bage fast charging, in viitor. Bagi cablu 30 de minute, pac 3 ore in plus de joaca. Eu nu am nicio problema cu faptul ca unora le place asa, nu ma impacteaza cu nimic si nu incerc sa conving pe nimeni sa se "converteasca". Ca mi-ar placea mie sa vad asta aplicata si in tabara MS e altceva, dar stim amandoi ca probabil nu se va intampla.


    @Monky Nu trebuie sa iei totul la modul asta, ori alb-ori negru, exista si nuante de gri. Tot ce am spus a fost din punctul meu de vedere, am subliniat asta, tocmai pentru ca stiu ca situatia mea nu se aplica tuturor. Nu a zis nimeni sa ai 5 controllere, dar daca vrei sa exagerezi doar de dragul de a o face, e ok, nu ma deranjeaza Chiar si cu un controller poti sa o duci bine (sunt multi care o fac asa si nu vad o tragedie intr-un cablu mai lung), nu mai vorbesc de doua. Nu trebuie sa iei nicio pauza atunci cand le bagi la incarcat, joci cu unul, celalalt e in stand by. E bine ca nu ne deranjeaza claia de fire de la PC, dar ne deranjeaza un cablu de 5 m doar pentru ca il vezi in fata ta pentru cat iti incarca pentru un "full".

    Este irelvant pretul unul acumulator. Sunt bani pe care ii dai, nu ii iei. Mai bine dau aia 10 lei prin SMS la un spital.

  13. #913 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    @Razvan Cablurile nu vor fi eliminate prea curand, cred ca stii deja asta. Nu mi se pare involutie ca pui un cablu de incarcare pentru o perioada scurta de charging.
    Aiurea, nu mai folosesc cabluri la gamepad-uri de ani buni. Singura exceptie este la Sony. Atat.
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Bateria nu este vreo evolutie. Este la fel de cand o stim, cu mai putina sau mai multa putere.
    Din nou te contrazic, bateriile au evoluat foarte mult in ultima vreme. Dovada ti-o poate oferi un fraier, pe nume Elon Musk. Care, ghici ce, foloseste succesorul AA-ului, adica 18650. Ar fi putut folosi custom s**t, ca Sony, dar se dubla pretul si probabil ar fi avut capacitate mult mai mica...
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Cand eram mic, mi-as fi dorit sa am un cablu sa bag in Tetris sa il incarc si sa joc in continuare decat sa caut baterii prin casa sau sa ma duc la magazin cand nu mai am.
    Suntem in 2020, totusi. In plus, Tetrisul ala de acum 30 de ani, statea pe baterii cu lunile, nu cateva ore ca un DualShock.
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Ar fi totusi o evolutie sa bage fast charging, in viitor.
    Daca ai sti cum functioneaza acumulatorii Lithium Ion, nu ti-ai mai dori fast charging. La un telefon e de inteles, il tii maxim 2-3 ani si iei altul, devine obsolete. Dar sa nu te astepti sa iti tina un gamepad 5 ani cu acelasi acumulator cu fast charging.
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Bagi cablu 30 de minute, pac 3 ore in plus de joaca.
    Sau mai simplu, nu bagi niciun cablu, schimbi acumulatorii in 10 secunde, si pac, inca 2-3 saptamani de joaca.
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Eu nu am nicio problema cu faptul ca unora le place asa
    Eh nu ai, de-aia le zici ca sunt ca in anii 2010? E ca si cand le-ai spune unora ca sunt inapoiati, dar tu nu ai nimic cu asta.
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Ca mi-ar placea mie sa vad asta aplicata si in tabara MS e altceva, dar stim amandoi ca probabil nu se va intampla.
    Nu exista "tabara MS". Am vreo 50 de gamepad-uri in casa, 99% din ele folosesc acumulatori/baterii standard. Doar $ony foloseste custom, motiv pentru care, de multe ori ma trezesc ca pur si simplu a murit acumulatorul stand degeaba. Si pentru asta trebuie sa cheltui alti bani, sa desfac gamepadurile, doar pentru ca e cineva mai cu moț.
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    @Monky Nu trebuie sa iei totul la modul asta, ori alb-ori negru, exista si nuante de gri.
    Exact asta e ideea. Ca la Sony e fie alb, fie negru. Nu ai de ales. La toti ceilalti, exista chiar si culori, nu doar nuante.
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Nu a zis nimeni sa ai 5 controllere, dar daca vrei sa exagerezi doar de dragul de a o face, e ok, nu ma deranjeaza
    Odata ce raspunsul tau la argumentatia mea a fost ca tu ai 5 controllere, am luat-o in serios. Nici pe mine nu ma deranjeaza ca ai mai multe controllere, stai linistit.
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Nu trebuie sa iei nicio pauza atunci cand le bagi la incarcat, joci cu unul, celalalt e in stand by.
    Ah, deci cand ma joc la dublu, trebuie sa am alte 2 in standby. Deci ne intoarcem iar la vreo 5 controllere. Fereasca Sfantu' sa ma joc cu inca 3 amici, ca ar trebui sa avem vreo 10 controllere, sa fim safe.
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    E bine ca nu ne deranjeaza claia de fire de la PC, dar ne deranjeaza un cablu de 5 m doar pentru ca il vezi in fata ta pentru cat iti incarca pentru un "full".
    Ma depaseste argumentatia ta, sincer. Intai spui ca esti in 2020, nu 2010, dupa care spui ca nu e bai sa stai cu fire, dupa care dai exemplu PC-ul. Pana mea, si la PC folosesc tot gamepad cu acumulatori AA, nu am fire. Pana si la PC am tastatura si mouse wireless, cu acumulatori AA si AAA. Dar repet, ma depaseste, pentru ca PC-ul nu il am in living, nu stau la 5m de monitor, and so on...
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Este irelvant pretul unul acumulator. Sunt bani pe care ii dai, nu ii iei. Mai bine dau aia 10 lei prin SMS la un spital.
    Eeeh, aici e greu. Asta e fraza care m-a facut sa scriu toata nebunia de mai sus. Adica ai facut obrazul gros si m-ai luat la misto, spunand ca mai bine donezi 10 lei la spital decat sa iei un acumulator. As vrea sa cobor si eu la acelasi nivel si sa spun ca de banii dati pe cele 5 gamepad-uri, nu mai bine donai la spital banii pe vreo 3? Dar nu o sa o fac, pentru ca nu e frumos... In fine, am spus tot ce am avut de spus. Numai bine!

  14. #914 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Si eu prefer bateriile de la controllerul de Xbox, insa pentru PS4 am gasit o solutie: il incarc de la power bank/ direct de la priza. Astfel nu stau cu cabluri intinse prin casa si bateria nu pare sa aiba probleme dupa atatia ani de utilizare (am luat consola day one).

    In schimb e cam uratel noul controller PS5, sper sa fie mai dragut pe negru sau in vreo editie limitata

  15. #915 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Eu am 2 ds4 si in atatia ani nu au fost probleme sa trebuiască sa ma joc cu cablu băgat
    De obicei ma tine peste 10h una încărcată full (cca 30-40 min sa se încarce) si in caz ca joc mai mult si se descarcă o iau pe cealalta apas pe buton si sa conectat

  16. #916 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Si eu prefer bateriile de la controllerul de Xbox, insa pentru PS4 am gasit o solutie: il incarc de la power bank/ direct de la priza. Astfel nu stau cu cabluri intinse prin casa si bateria nu pare sa aiba probleme dupa atatia ani de utilizare (am luat consola day one)
    Asa am facut si eu, pana am tras odata de gamepad cam tare si au zburat toate cele de pe masuta, inclusiv sucurile, care... conform legii lui Murphy, s-au varsat fix in priza prelungitor. Noroc ca au sarit sigurantele

    Cat despre noul gamepad, mi-ar fi placut ceva cu un ecran precum cel din mockup... Dar ramane sa sper ca macar o varianta neagra sa iasa (ca in attachment). Daca va fi doar asa alb... va fi pass la mine. Probabil nu pentru mult timp, cu siguranta vor iesi skin-uri sau ceva alternative.
    Attached Images Attached Images ps5_gamepad_2.jpg ps5_gamepad_1.jpg

  17. #917 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si eu speram la un ecran de e-ink color, pt inventory sau shortcuts. Pacat...

  18. #918 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Eu am 2 ds4 si in atatia ani nu au fost probleme sa trebuiască sa ma joc cu cablu băgat
    De obicei ma tine peste 10h una încărcată full (cca 30-40 min sa se încarce) si in caz ca joc mai mult si se descarcă o iau pe cealalta apas pe buton si sa conectat
    Se pare ca ai nimerit un DS4 mai special. In mod normal dureaza 2 ore sa se incarce de la 0 la 100% (matematic vorbind, nu are cum sa iti incarce in 30 de minute, decat poate daca lifetime-ul acumulatorului a scazut cumva la 25%). Iar de tinut, la un joc cu rumble activat, mai mult de 5-6 ore nu are cum, nici macar la gamepad cu acumulator nou nout. Acum nah, depinde si ce joci...

  19. #919 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Aiurea, nu mai folosesc cabluri la gamepad-uri de ani buni. Singura exceptie este la Sony. Atat.
    Pai da, la ce alte gamepad-uri ai mai folosi? Ouya? Nu inteleg relevanta acestei afirmatii. Eu vorbeam in general, de cabluri, ca nu vor disparea. Daca nu a fost clara afirmatia, mea culpa.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Din nou te contrazic, bateriile au evoluat foarte mult in ultima vreme. Dovada ti-o poate oferi un fraier, pe nume Elon Musk. Care, ghici ce, foloseste succesorul AA-ului, adica 18650. Ar fi putut folosi custom s**t, ca Sony, dar se dubla pretul si probabil ar fi avut capacitate mult mai mica...
    Comparam ce face un individ din banii lui pentru imaginea proprie cu ce face o companie despre care stim ca are ca scop final profitul. Ok.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Suntem in 2020, totusi. In plus, Tetrisul ala de acum 30 de ani, statea pe baterii cu lunile, nu cateva ore ca un DualShock.
    Pai normal ca statea mult cu bateriile, ca sunt 2 deviceuri dfierite, folosite diferit. Comparatia era strict de usurinta de a avea un cablu pe care il poti baga imediat sa revii la joaca, nu cat tine una sau alta. Cred ca am fost destul de clar aici, dar am inteles ca trendul este sa despici firul.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca ai sti cum functioneaza acumulatorii Lithium Ion, nu ti-ai mai dori fast charging. La un telefon e de inteles, il tii maxim 2-3 ani si iei altul, devine obsolete. Dar sa nu te astepti sa iti tina un gamepad 5 ani cu acelasi acumulator cu fast charging.
    Tocmai, pentru ca stiu cum functioneaza, mi-as dori asta. Telefoanele pot fi folosite mai mult de 3 ani, ca le schimbam noi atunci ca nu mai convine autonomia este altceva. Este o chestie de alegere. Nu te obliga nimeni sa o faci. Nimeni nu se asteapta sa te tina o viata un controller.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sau mai simplu, nu bagi niciun cablu, schimbi acumulatorii in 10 secunde, si pac, inca 2-3 saptamani de joaca.
    Asta e bine pentru tine si cei ca tine, pe mine nu ma incalzeste cu nimic. Inca o data, incerci sa ma convertesti? Asa se simte. Vrei sa imi arati calea dreapta? Zi la ce biserica sa fac adeziune ca sa facem o treaba.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eh nu ai, de-aia le zici ca sunt ca in anii 2010? E ca si cand le-ai spune unora ca sunt inapoiati, dar tu nu ai nimic cu asta.
    Cum zice americanul, you're grasping at straws. Stii foarte bine ca nu era o remarca vis-a-vis de oameni, ci de tehnologie. Doar pentru ca folosesc acea tehnologie nu ii face inapoiati, doar tehnologia e. Daca tu te simti intr-un fel sau altul, nu este problema mea. Nu sunt raspunzator pentru ce gandesti tu, doar pentru ce spun eu.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu exista "tabara MS". Am vreo 50 de gamepad-uri in casa, 99% din ele folosesc acumulatori/baterii standard. Doar $ony foloseste custom, motiv pentru care, de multe ori ma trezesc ca pur si simplu a murit acumulatorul stand degeaba. Si pentru asta trebuie sa cheltui alti bani, sa desfac gamepadurile, doar pentru ca e cineva mai cu moț.
    Tabara nu este plural, este vorba strict de MS, pentru ca doar cu aia compar acum, nu vorbesc de alte branduri 3rd party. Observ acelasi pattern si nu imi dau seama daca e doar rea vointa sau poate doar inabilitatea de a citi un text de la cap la coada. Daca nu te joci, moare. E normal. Daca te-ai juca, nu ai mai avea problema asta. Nu te pune nimeni sa le desfaci.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Exact asta e ideea. Ca la Sony e fie alb, fie negru. Nu ai de ales. La toti ceilalti, exista chiar si culori, nu doar nuante.
    E vorba de tine aici si exagerarea ta, nu de Sony, but ok. (again)

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Odata ce raspunsul tau la argumentatia mea a fost ca tu ai 5 controllere, am luat-o in serios. Nici pe mine nu ma deranjeaza ca ai mai multe controllere, stai linistit.
    Daca ai observa cu atentie raspunul meu, ai vedea ca prima partea este argumentatia, ca nu este o problema, faci miscare, etc. Apoi vine si partea a doua, cu cazul meu izolat. Nu era brag, nici macar humblebrag, sunt niste controllere, nu i8-uri. Am spus ce se aplica la mine si stiu ce se aplica si la altii. Subreddituri intregi de oameni nu se plang ca tine de Sony pentru asta, dar e bine ca tu esti vocal cat pentru toti.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ah, deci cand ma joc la dublu, trebuie sa am alte 2 in standby. Deci ne intoarcem iar la vreo 5 controllere. Fereasca Sfantu' sa ma joc cu inca 3 amici, ca ar trebui sa avem vreo 10 controllere, sa fim safe.
    Daca vrei distractie 7 ore non stop fara cabluri, decartezi. Cumperi controllere. Nu iti baga Sony mana in buzunar si te asigur ca experienta de gaming este la fel si cu cablu pus, nu te speria Dar oricum, tu nu te joci de fel, ca la tine e descarcat mereu, deci cu cine joci tu la dublu sau chiar cu 3 amici? Glumesc, nu trebuie sa imi spui.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ma depaseste argumentatia ta, sincer. Intai te plangi ca esti in 2020, nu 2010, dupa care spui ca nu e bai sa stai cu fire, dupa care dai exemplu PC-ul. Pana mea, si la PC folosesc tot gamepad cu acumulatori AA, nu am fire. Pana si la PC am tastatura si mouse wireless, cu acumulatori AA si AAA. Dar repet, ma depaseste, pentru ca PC-ul nu il am in living, nu stau la 5m de monitor, and so on...
    Nu este problema mea ca tu nu vrei sau nu poti sa intepretezi corect textul, la partea cu "e bine ca..". Nu o sa stau sa explic ironia din aceasta fraza, ai prins-o, sunt convins, esti baiat destept.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eeeh, aici e greu. Asta e fraza care m-a facut sa scriu toata nebunia de mai sus. Adica ai facut obrazul gros si m-ai luat la misto, spunand ca mai bine donezi 10 lei la spital decat sa iei un acumulator. As vrea sa cobor si eu la acelasi nivel si sa spun ca de banii dati pe cele 5 gamepad-uri, nu mai bine donai la spital banii pe vreo 3? Dar nu o sa o fac, pentru ca nu e frumos...
    Nu te-a luat nimeni la misto, stai calm. Nu sunt responsabil de tine si sentimentele tale. Daca parerea mea got you in your feelings, tine strict de tine. Eu pot sa port o discutie de genul asta cu absolut oricine de pe forum si nu ma supar, nu pun la inima, nu ma ia atacul cerebral sau tahicardia. E forum, este discutie. Banii dati pe controllere au fost dati la alegerea mea, nu am fost obligat sa le iau. Pe cand invers...

    Daca vrei sa continuam asa, eu zic sa facem macar o conferinta pe Teams, sa nu mai poluam pe aici. Oamenii chiar mai vor sa citeasca despre PS5, nu despre baterii si opinii inradacinate despre cabluri.

  20. #920 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ciudat este ca un Pro Controller de la Switch care are "doar" 1300 mAh tine ~40h de joaca iar un DS4 cu 1000 mAh tine ~8h de joaca. Inteleg ca luminita care 99% din timp este inutila, consuma ceva, dar diferenta e prea mare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 214 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 96 146 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18053 Last Post: Today, 04:23
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts