Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 214 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 77 127 ... LastLast
Results 521 to 540 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #521 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Sa stii ca m-am gandit serios la asta ieri. Ca va trebui sa ii caut un alt loc, asa culcat sub TV, nu cred ca are airflow bun. Noi sa avem bani si timp de jucaria lor si ei sa ne dea materie prima, ca le facem pe toate.

    Pe mine Teraflopsii ma lasa rece, mai ales ca diferenta intre ele este infima. Games, baby! Show me the good stuff!

  2. #522 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Asa e. Prea au anuntat imediat dupa Microsoft. hmm.. .

  3. #523 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Daca launch date era gandit in November 2020 consolele sunt deja in productie iar robotii care le asambleaza nu fac Coronavirus. Cu transportul va fi mai greu... dar eu sunt printre aia optimisti si cred (sper) ca scapam la vara. Cel putin de isterie si de blocade, nu neaparat 0 cazuri.

    Nu toata China este inchisa, in ciuda a ceea ce vedem la TV si pe site-urile care incita la suicid, oamenii in China inca traiesc, China va fi ok, a trecut peak-ul.
    Ce te faci cu astia din tarile 'civilizate' din Europa de Vest care ne fac pe noi romanii xx dar ei stau in cur pe podea in metrou si pun chiflele pe ciment cand mananca, ii pishca hartia aia de la burger il iau cu mana goala si evident nespalata -> am vazut stat in cur in metrou in N orase din asa zisa Europa civilizata pe care am fost norocos sa o cam vad toata.

    In 2008, in Viena, era nationala Germaniei avand meci cu Austria la Euro. Am luat pranzul in centru la catedrala, suporterii germani erau beti si borati pe ei si dormeau pe ciment cu mufa intinsi efectiv pe asfalt.
    In aeroport in Miami am vazut familie din Italia (sau Elvetia, whatever vorbeau italiana) cu copil mic care inca nu mergea in picioare si il lasau sa se tarasca pe jos in terminal in jegul ala de numai ciuma nu e pe jos.

    N-ai cum cu din astia... nu merge, virusul wins.

    PS: Nici de-ai mei nu mi-e rusine, am fost azi echipat ca Master Chief la medicul de familie ca sa iau o adeverinta pentru asta mic si acolo in cabinet era dilaila ca la tabinet. Nu purta nimeni masca, fetele avea covrigi pe masa direct na, se simtea' si ele bine.
    N-ai cum ... cu asemenea... n-ai cum sa nu fie pandemie... n-ai cum...

  4. #524 SP
    Banned wd87's Avatar

  5. #525 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt curios cum poti sa auzi un sentiment

    M-ar bucura teribil sa fie ceva cu adevarat revolutionar si sa rupa industria in 2, sa avem un salt tehnologic nemaivazut si niste functii basolut fenomenale si care vor face diferenta in jocuri. Vedem maine

  6. #526 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ar fi fost cu adevărat wow daca Ms chiar ar fi furat startul. Nu zic de un an, dar îți dai seama daca lansau consola mai devreme cu jum de an?

    PS: Presupunând că nu ar fi fost nebunia Covid 19

  7. #527 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Iti trebuie cojones de fier sa faci o miscare ca asta, chiar daca ai deja produsul, ready to ship. Astia (corporatiile) cand fac proiectii pe ani si discuta despre strategie, nu vor sa auda de ceva "neprevazut". Dar sincer, cred ca ar fi castigat super multi gameri de partea lor, strict prin prisma faptului ca ar fi prima consola next gen scoasa, deci lumea care este interesata de gaming pe consola, trebuie sa o aiba.


    Eu sunt curios de ce vor face pe partea de streaming de pe consola. As dori sa vad integrare cu Mixer (deal cu MS), lucru care lipseste cu desavarsire acum de pe PS. Poate si FB gaming, ca am vazut ca exista si asa ceva. Camera mai buna, care cu siguranta va veni separat (stiu ca era o discutie acum ceva timp sa fac un bundle cu camera). Posibilitatea de a personaliza imaginea, overalys, etc.

  8. #528 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu nu cred ca arata nimic. Vor spune doar niste specs si vor discuta despre teste interne. Parerea mea e ca o sa vedem mai multe informatii prin vara, inclsiv jocuri sau design final al consolei/controller.
    Asta cred și eu, sa vezi mâine hate, pe buna dreptate .

  9. #529 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Ma repet, nu l-ar aduce Sony pe Cerny sa discute despre nimic! (Ramane de vazut)

    Hermen Hulst

    @hermenhulst
    Don't miss the deep dive into PS5 with secret agent Cerny tomorrow 9am PST!


    In alta ordine de idei, stau si ma intreb, ce ar putea fi atat de revoluționar in PS5 avand in vedere ca XSX este deja o “bestie”.

  10. #530 SP
    Banned wd87's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Eu sunt curios de ce vor face pe partea de streaming de pe consola. As dori sa vad integrare cu Mixer.
    ii doare in cur pe Sony de mixer, e moarta platforma aia nu se uita nimeni, PS4 are deja streaming cu twitch si youtube, xbox nici nu are youtube streaming

  11. #531 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu as zice ca Mixer e mort ca platforma, mai ales ca au bagat ceva bani in aducerea unor nume mari exclusiv pe platforma lor, si asta se vede si in numere. Daca il compari cu Twitch, care este un Behemoth al streamingului in acest moment, orice platforma poate parea moarta.

    Eu ma gândesc strict din punct de vedere al businessului, are sens sa aduca cat mai multe opțiuni pentru ca sunt multi oameni care fac streaming, majoritatea pe Twitch, dar multi si pe Mixer, unde este loc de creștere ca streamer, nu este sufocant ca Twitch unde toata lumea si mama lor cu tot cu pisica fac IRL si ASMR.

  12. #532 SP
    Banned wd87's Avatar
    pai dupa ce au investit bani si au angajat streameri populari, moralul si popularitatea sunt la pamant


  13. #533 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Ma repet, nu l-ar aduce Sony pe Cerny sa discute despre nimic! (Ramane de vazut)

    Hermen Hulst

    @hermenhulst
    Don't miss the deep dive into PS5 with secret agent Cerny tomorrow 9am PST!


    In alta ordine de idei, stau si ma intreb, ce ar putea fi atat de revoluționar in PS5 avand in vedere ca XSX este deja o “bestie”.
    A mai venit o dată Cerny și mi-a explicat ce scula e PlayStation 4 Pro, care dpmdv a fost o mizerie ordinară.

  14. #534 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Opreste-te aici man.Am Pro din 2017 si inca merge ca o bijuterie.Eu un upgrade major peste PS4

  15. #535 SP
    Banned wd87's Avatar
    PS4Pro a fost exact ce a zis Cerny ca o sa fie, daca tu ai avut asteptarile tale in plus, e vina ta nu al lui Cerny, Cerny a zis clar, Pro e pt HDR si checkerboard 4k, majoritatea jocurilor Sony au livrat acele performante, Detroit Become Human, God Of War, Horizon Zero Dawn, Days Gone, Death Stranding, etc. toate 4k checkerboard, si Spiderman, Ratchet & Clnak & Shadow of the Colossus chiar mai bine ca checkerboard 4k, sunt temporal injection 4k care are calitate mai mare, cat despre HDR, DigitalFoundry zice ca Horizon Zero Dawn este unul din cele mai bune jocuri cu HDR si restul sunt bune, cat despre developerii 3rd party, e treaba lor, nu poate Sony sa ii oblige sa faca ce vor ei

  16. #536 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
    Opreste-te aici man.Am Pro din 2017 si inca merge ca o bijuterie.Eu un upgrade major peste PS4
    Am voie sa am o părere? Sau se accepta numai părerile pozitive? Atâta timp cât dau banii pe ceva nu am cum să mă opresc. Jocurile exclusive merg foarte bine și pe un PlayStation normal. Pentru celelalte exista XOX, care pentru jocurile multiplatform este ce ar fi trebuit să fie Pro.

    PS: Sa nu mai zic de zgomot. Am avut 3 modele de Pro, toate au decolat.

  17. #537 SP
    Banned wd87's Avatar
    PS5 Reveal Announcement Doubles Xbox Series X Twitter Interest

    vorbea cineva de popularitate... huge LOL, doar o data de incepere a unui stream >>>>> tot reveal-ul xbox

  18. #538 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Am voie sa am o părere? Sau se accepta numai părerile pozitive? Atâta timp cât dau banii pe ceva nu am cum să mă opresc. Jocurile exclusive merg foarte bine și pe un PlayStation normal. Pentru celelalte exista XOX, care pentru jocurile multiplatform este ce ar fi trebuit să fie Pro.

    PS: Sa nu mai zic de zgomot. Am avut 3 modele de Pro, toate au decolat.

    ^Agree. Din pacate (sau din fericire?) upgrade-ul de la PS4 la Pro nu prea a fost justificat. Consola e okay pentru cine nu avea primul model, dar XOX face treaba mult mai buna. Si eu sunt fanboy Sony.

  19. #539 SP
    Member mladin86's Avatar
    Eu zic ca nu se mai lanseaza niciun PS5 anul acesta, desi bine ar fi macar asta sa nu se amane...

  20. #540 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    9AM inseamna ora 18i la noi? Anuntul sau ce o fi el va fi un stream live?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 214 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 77 127 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts