Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 214 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 4274

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #41 SP
    Member morphine's Avatar
    Sper sa nu fie prea scump la lansare mai amortizez cu ceva bani pe pro dacă-l vând.

  2. #42 SP
    Member chris diaz's Avatar
    2021 este anul garantat de Sony ca te vei putea juca pe PS4, noi IP-uri. Asta reiese din articolul postat de Dant3. Nu are nicio legatura cu faptul ca PS5 poate fi lansat in 2019 sau 2020. Daca stam sa ne uitam in urma, dupa lansarea lui PS4 in 2013, au aparut jocuri pentru PS3 inca vreun an, un an si ceva. Daca luam numai cazul Fifa 17, acesta a putut fi jucat pe PS3 la multi ani dupa aparitia PS4, chiar PS4 Pro.
    Pe mine ma intereseaza sa pot juca pe PS5 jocuri de PS4, consola sa nu mai faca ca un supersonic, iar upgrade-ul sa nu se refere doar la Tflops (vezi Nvidia GTX 1060 de 3,8 Tflops care este egala cu AMD RX 480 de 5,8 Tflops in jocuri la rezolutie 1080p).

  3. #43 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Io v-am zis ca nu-l vedem prea repede. Nici devkits n-am vazut.

  4. #44 SP
    Junior Member mario08's Avatar

  5. #45 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Io v-am zis ca nu-l vedem prea repede. Nici devkits n-am vazut.
    sunt devkits in studiouri, 20 20 vorba Vioricai

  6. #46 SP
    Member ymess's Avatar
    2021 e realizabil, insa acum avem posibilitati 4k destul de bune, probabil upgradeul va fi necesar pentru noile modele de VR.
    Eu nu cred ca sunt deja dev kit-uri, de obicei ele sunt date cu cateva luni inainte, un an maxim as zice.

  7. #47 SP
    Member morphine's Avatar
    Încă 3 ani pentru o schimbare mai pronunțată. https://www.wsj.com/articles/next-pl...&ad_id=8293495

  8. #48 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nici nu au motiv să scoată PS5. Se vinde PS4 in draci

  9. #49 SP
    Member chris diaz's Avatar

  10. #50 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ce rahat de știre!

  11. #51 SP
    Member chris diaz's Avatar
    De ce este de rahat? Daca nu ma insel, este pentru prima oara cand presedintele Sony confirma ca se lucreaza la PS5. Poate titlul folosit de autorul articolului sa induca putin in eroare, din motive lesne de inteles, dar continutul acestei stiri se rezuma "La acest punct, pot să spun că este necesar să avem o nouă generaţie de hardware". Asta daca nu se inseala Kenichiro Yoshida, presedintele Sony. Cred ca la sfarsitul lui 2019, pentru SUA si Japonia, respectiv inceputul lui 2020, pentru Europa si restul lumii, vom vedea PS5.

  12. #52 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Tocmai, titlul e un rahat de clickbait. Toată lumea știe că "se lucrează" la PS5

  13. #53 SP
    Member felixanu's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Tocmai, titlul e un rahat de clickbait. Toată lumea știe că "se lucrează" la PS5
    Sau "PS4 e istorie"

  14. #54 SP
    Member chris diaz's Avatar
    @Dant3, evident ca "toata lumea stie", la fel cum "toata lumea stie" ca va apare candva Fifa 23. La fel cum "toata lumea stie" ca au inceput sa fie livrate dev-kits la dezvoltatorii de jocuri, lucru pe care Eagle-Eye l-a infirmat. Ultima fraza e din categoria "toata lumea stie".
    In fine, eu am considerat stirea destul de importanta si sunt sanse reale sa vedem PS5 mai devreme decat ne asteptam.




    L.E.

    Quote Originally Posted by felixanu View Post
    Sau "PS4 e istorie"

    Pai, PS4 a intrat deja in istorie, nu ? Ce inseamna sa fim carcotasi si sa ne legam de fiecare cuvant...

  15. #55 SP
    Member madskills's Avatar
    Nu o sa vezi deloc PS5 mai devreme, nu au motive si ti-au explicat si baietii mai sus de ce. Tu vrei sa ai dreptate din tot sufletul doar pentru ca ai citit undeva pe net ceva interpretabil? Asta cu "Se lucreaza" e cel mai bun exemplu. La Diablo 3 se lucra de peste 10 ani. La GTA 5 s-a lucrat ani de zile. Exemplul cu fifa e cel mult penibil, fara suparare, stiind ca jocul ala apare an de an, fara exceptie.

    PS4 s-a vandut si inca se vinde CU MULT peste ce visau Sony si poti sa gasesti cifrele foarte usor pe net De aia o sa traga de ea mult si bine. Au lansat si varianta pro pentru 4k, deci ce interes ar fi pentru ps5? S-a demonstrat ca inca se pot scoate jocuri uluitoare pentru actuala consola (GOW 4 si Spiderman sunt doar doua exemple), o sa apara si RDR 2 deci hardware-ul inca duce fara probleme. 2021 e un termen chiar optimist. Gandeste-te ca ei inca vand si scot titluri pentru PS3 !!!

  16. #56 SP
    Member chris diaz's Avatar
    @Mad, nu incerc sa am dreptate, dar tu vi cu niste contra-argumente penibile, de genul Diablo 3 si GTA V. Nu au nicio relevanta in discutia noastra, jocurile tale. Da, toata lumea stie ca va apare candva PS5, cum toata lumea stie ca va apare Fifa 23... E in firea lucrurilor sa existe o anumita continuitate la ceva de succes, dar una e sa stii ca "o sa apara" si alta e sa stii ca apare intr-un an, un an si ceva.
    Exemplul cu Fifa 23 a avut un talc, daca nu l-ai inteles, o sa ti-l explic eu : Fifa 23 va apare, logic, urmand aparitiile anterioare ale Fifa, cam peste 4 ani. Toate lumea stia asta, ori macar banuieste. Asta-i logica multimii. La fel e si in cazul PS5. Toata lumea stie ca va apare candva in viitor, unii estimeaza 2020, altii 2021 ca cel mai optimist scenariu, nu-i asa, doar tu ai spus-o!
    Apare presedintele Sony, Kenichiro Yoshida si spune "La acest punct, pot să spun că este necesar să avem o nouă generaţie de hardware". Nu spune ca va fi necesar, ci este necesar, in acest moment.
    Si aici apare similitudinea cu Fifa 23. Imagineaza-ti ca apare cineva de la EA si spune : "La acest moment, pot sa spun ca este necesar sa avem FIFA 23."
    Nu te-ar bucura o asemenea stire, daca ai fi fan inrait Fifa si te-ai gandi ca de la Fifa 19 la Fifa 23 trebuia sa astepti 4 ani, iar durata de asteptare s-a scurtat subit? Si aici nu ma refer numai la scurtarea aparitiei Fifa 23, ci la faptul ca un joc ca Fifa 23, despre care stii ca va fi mult superior fata de ce poate Fifa 19 acum, apare mai repede decat estimai tu? Asta-i asemanarea cu PS5.
    Consola PS4 e la capatul puterilor sale, e suficient sa urmariti analiza celor de la Digital Foundry cu privire la rezolutia dinamica, ce scade pana la 900p in jocul Assassin's Creed Odyssey.
    Parerea mea personala, pe care nu incerc s-o impun, este ca se feresc ca dracul de tamaie sa foloseasca denumirea de PS5, pentru a nu influenta vanzarile PS4 in preajma sarbatorilor de iarna. Insa in 2019, tot parere personala, vom afla termenul de lansare PS5.


    @Mad, titlurile scoase pentru PS3 sunt eSports. Nu am vazut GOW4 si Spiderman pentru PS3, ca sa ma opresc doar la aceste doua titluri.

  17. #57 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu zic sa stam linistiti. PS5 va "apare" cand va "apare". Pana atunci vor "apare" destule jocuri faine pe actuala generatie.

    ... pun intended

  18. #58 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Eu mereu am presupus ca o sa avem ps5 in toamna 2019 si ps5 pro in toamna 2022
    Si sincer sa fiu abia astept un nou PS deoarece joc foarte aproape de TV si simte o rezolutie mai joasa ca de exemplu Odisey fata de BF1 care este foarte bine optimizat, asa ca vreau ca toate jocurile sa fie 4k real sau cat mai apropiat si bine inteles 60fps ma ca, ma cam erveaza randarea aia din 30fps ..

  19. #59 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Cel mai probabil la E3 2019 vom avea data de lansare pt ps5

  20. #60 SP
    Member westy9009's Avatar
    ps3 - 11 Nov 2006
    Ps4 - November 2013
    Ps4 PRO - 10 Nov 2016

    deci au ceva cu acest Noiembrie ... so cel mai probabil Noiembrie 2020 adica fix la 7 ani dupa PS4 ( cum 7 ani au fost si intre PS3 si Ps4) sau 2021 . Inca se vand in draci Ps4 Slim ... nu mai zic Ps4 PRO ..

    Sincer da doamne sa fie 2021 ... Inca este potent PS4 PRO

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 214 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts