Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 214 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 92 142 ... LastLast
Results 821 to 840 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #821 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Eu stiu ca Xander a juisat cand a citit textul ala
    Nu-ti poti imagina cat de tare .
    Glumesc, daca PS5 va fi de cocos, se culca mizeriile alea din Seattle pe o ureche si va fi rau pentru toata lumea. Concurenta e buna, problema e ca SONY momentan parca sunt pe legale, nu ii inteleg.

  2. #822 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    https://www.neogaf.com/threads/plays...ouble.1534760/

    '....The report begins by noting the collective feeling in the developer community is that Sony has dropped the ball, partially because it underestimated Microsoft and the Xbox Series X. And this is why -- by certain measurements -- the PS5's specs are considerably inferior to the specs of the Xbox Series X. According to this new rumor, the PS5 can't maintain its clock speeds, which is causing severe overheating problems, which in turn is causing the hardware to fail at an alarming rate. Further, the lack of power is also apparently leading to optimization issues. While the Xbox Series X is reliable in terms of the power it provides, the PS5 is unpredictable, which in turn makes optimization very challenging... '
    Cine e băiatul ăsta?

  3. #823 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu am citit tot de prima data. Sper ca nici Xander nu a citit, pentru ca a citat o mizerie.

    "the PS5 can't maintain its clock speeds, which is causing severe overheating problems" - (?)

  4. #824 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu am scris eu articolul, doar am lasat un link.
    Ala poate fi sau nu un bou, insa faptul ca SONY n-a aratat inca nimic face ca totul sa para plauzibil.

    Sa demonstreze contrariul si aia e, dupa cum am spus, fara concurenta serioasa degaba are Microsoft XSX, deci chiar nu m-as bucura sa fie PS5 un fail.
    Voi da precomanda day one, la ambele console.

  5. #825 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu are treaba cu ce a aratat sau nu a aratat Sony. O afirmatie e plauzibila numai daca are sens, pe cand sa spui ca un sistem se supraincalzeste deoarece nu mentine frecvente ridicate este o aberatie, indiferent de ce face Sony. Este fix opusul: maintaining high clock speeds generates more heat.

  6. #826 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    "the PS5 can't maintain its clock speeds, which is causing severe overheating problems"
    Lol.Abia acum am oservat.Inca un "tech geek" care scrie pe internet ce viseaza noaptea.
    Neogaf - "biggest gaming community ever" .Bruh. Daca ar fi fost la fel de inteligenti pe cat sunt de mari atunci chiar era ceva.

  7. #827 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu are treaba cu ce a aratat sau nu a aratat Sony. O afirmatie e plauzibila numai daca are sens, pe cand sa spui ca un sistem se supraincalzeste deoarece nu mentine frecvente ridicate este o aberatie, indiferent de ce face Sony. Este fix opusul: maintaining high clock speeds generates more heat.
    E un leak. Toate astea se iau ca atare si nu trebe' sa aibe vreo logica.

  8. #828 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Leak? E încă unul care se crede insider, terminați cu prostiile. Da, orice e posibil dar dă-mi voie sa nu cred nici 0,1% din postarea aia.

  9. #829 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Logic. E dreptul fiecaruia sa filtreze informatia. Pana atunci tot ce nu este oficial se ia ca atare si procesezi singur informatia. Atat de simplu.

    Continuati sa puneti astfel de leaks. Asta e rostul threadului momentan.
    Discutam de informatii oficiale si neoficiale.

  10. #830 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Răzvan, nu le mai spune leaks, te rog. Eu din leaks înțeleg informații adevărate care au scăpat pe net de la oamenii din industrie, nu zvonuri lansate de fanboys sau hateri.

  11. #831 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si nu ai de unde sa stii daca sunt sau nu asa. Zvonuri/minciuni, zi-le cum vrei. Informatia conteaza.

  12. #832 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Poti sa stii ca nu sunt asa prin prisma faptului ca reprezinta o afirmatie ilogica, aberanta din punct de vedere al componentelor hardware in general.

  13. #833 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Si nu ai de unde sa stii daca sunt sau nu asa. Zvonuri/minciuni, zi-le cum vrei. Informatia conteaza.
    Un zvon nu e leak, pentru mine e o diferență uriașă. Poate unii il percep ca pe sinonim, nu e așa însă.

    LE: Daca vrei las și eu o informație pe Neogaf că am cont Pot sa inventez multe să știi

  14. #834 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un leak este un zvon. Orice informatie neoficiala este ori falsa ori adevarata.

    Mai exact toata este falsa pana la informatia oficiala.

    Serios ca am ramas fara subiecte de discutie si am ajuns sa discutam despre cat de adevarate sunt informatiile neoficiale?

  15. #835 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    I'm with Dant3 on this one. Nu poti sa spui ca asta e un leak, e ca si cum ai spune ca memKhan face leaks in legatura cu ce se va intampla cu lumea asta in care traim, ca pana la urma, orice e posibil, nu? In felul asta, putem sa postam absolut orice, neverificabil (pana la proba contrarie care cine stie cand vine). Se umple threadul de informatii care mai de care mai "avizate". Daca vreti voi sa fie content, asta e altceva, dar nu il face mai credibil.

  16. #836 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Putem sa nu mai aducem Neogaf in discutie ? Multumesc

    ---------- Post added 04-04-2020 at 15:40 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Un leak este un zvon. Orice informatie neoficiala este ori falsa ori adevarata.

    Mai exact toata este falsa pana la informatia oficiala.

    Serios ca am ramas fara subiecte de discutie si am ajuns sa discutam despre cat de adevarate sunt informatiile neoficiale?
    "LEAK
    3. Verb :
    If a secret document or piece of information leaks or is leaked, someone lets the public know about it.
    Synonims : disclose, tell, reveal, pass"

  17. #837 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Clubul PlayStation 5

    Da. Dar noi nu avem de unde sa stim daca e oficial sau nu pana nu anunta ei, nu?

    Si atunci, cu ce e diferit un leak de un zvon, daca ambele sunt confirmate sau infirmate in momentul anuntului oficial?

    Plus de asta eu nu am zis ca termenul leak inseamna acelasi lucru cu termenul zvon. Am zis exact ce zic si mai sus, ca ambele sunt egale pana nu aflam informatia oficiala.

    Dar e ok. Zvon it is. Minciuni. Hate. Troll. Acum puteti sa dormiti linistiti?

  18. #838 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Sper ca nu o iei personal in niciun fel. Mi se pare logic sa corectezi cand cineva spune ceva care poate nu e in concordanta cu realitatea. La asta ma astept de la colegii de forum si cand scriu/postez eu vreo gogorita.

    Leak ar fi o informatie venita de pe un canal oficial (scapata involuntar, sau voluntar), de la o persoana direct implicata, un angajat, fost angajat, etc. Cum se intampa atunci cand official gameplay leaks. De unde vine? De la cineva implicat. Dev, tester, QA, etc. Un fanboy care este citat de Android Central (hello?) nu poate fi considerat niciuna din cele mentionate. Chiar daca ar fi adevarata treaba cu problema la sistemul de cooling, acel clovn nu are de unde sa stie asta, doar speculeaza, pentru ca asta face un d-asta care lupta in razboaie de tastatura.

  19. #839 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da. Dar noi nu avem de unde sa stim daca e oficial sau nu pana nu anunta ei, nu?

    Si atunci, cu ce e diferit un leak de un zvon, daca ambele sunt confirmate sau infirmate in momentul anuntului oficial?

    Plus de asta eu nu am zis ca termenul leak inseamna acelasi lucru cu termenul zvon. Am zis exact ce zic si mai sus, ca ambele sunt egale pana nu aflam informatia oficiala.

    Dar e ok. Zvon it is. Minciuni. Hate. Troll. Acum puteti sa dormiti linistiti?
    Leak = informatie REALA scapata (intionat sa nu)de o persoana implicata in proiectul (sau cum vrei sa-i spui) respectiv.
    Zvon = informatie care poate fi FALSA sau REALA.Diferenta e ca si atunci cand e reala, este mult modificata.De ex. vine Cutare care e implicat in realizarea unei console de jocuri si spune : "S-ar putea ar sa aiba 8 procesoare.Gogu' aude si îi zice unui alt gogu', dar mai misto, sa sune mai bine.Si asa aude toata lumea o informatie care de multe ori e prea de deplasata de realitate.Ala e zvon, nu stii sigur daca e real sau nu.
    Apoi mai e "zvonul" ala care de fapt nu e zvon.Sa zicem ca e asa : Aseara am visat ca PS5 o sa aiba racire de rahat ca la PS4. Dimineata, ma pun repede si scriu pe net.
    Si uite-asa se cearta prostii (noi) si trollul nu mai poate de ras.

  20. #840 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bai baieti incetati sa-mi mai dati definitii sau traduceri pentru Leak si Zvon si cititi ce am scris acolo, nu mai faceti pe desteptii si continuati discutia despre PS5

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da. Dar noi nu avem de unde sa stim daca e oficial sau nu pana nu anunta ei, nu?

    Si atunci, cu ce e diferit un leak de un zvon, daca ambele sunt confirmate sau infirmate in momentul anuntului oficial?

    Plus de asta eu nu am zis ca termenul leak inseamna acelasi lucru cu termenul zvon. Am zis exact ce zic si mai sus, ca ambele sunt egale pana nu aflam informatia oficiala.

    Dar e ok. Zvon it is. Minciuni. Hate. Troll. Acum puteti sa dormiti linistiti?
    Eu chiar sunt foarte curios de unde stiti voi 100% ca aia nu este o informatie adevarata spusa de la cineva direct implicat? Si cand va intreb asta, vreau si dovada oficiala.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 214 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 92 142 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts