Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 58 of 214 FirstFirst ... 8 48 56 57 58 59 60 68 108 158 ... LastLast
Results 1,141 to 1,160 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #1141 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mă obosiți cu vs-ul asta grețos. Sunteți unii dintre voi hateri cu diplomă. Am tot stat și înghițit "războiul" asta de vreo două luni. Chiar nu știți să apreciați când unii sau alții fac o treabă bună?

    PS: Pentru "fanboii" ceilalți, daca pe PS5 atât poate, nici pe consola ailaltă nu duce mai mult de 2k.

  2. #1142 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Eu unul o sa ma orientez in functie de exclusivitati chiar nu imi pasa ca e una mai buna cu câteva procente sau mai gălăgioasă si seamănă cu un cartof atât timp cât imi ofera jocuri de calitate exclusive

  3. #1143 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Dant3
    Nu inteleg, catre cine este direcționat comentariul tau? (Pare ca ataci pe toata lumea)

    Eu nu cred ca am dat vreodata senzația de “fanboy” sau mai stiu eu ce, ba chiar de cele mai multe ori am laudat ambele console pentru ce fac ele (verifica posturile mele), si am fost destul de vehement cu lauda noii generații de console.

  4. #1144 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    “TF nu conteaza asa mult”. Testeaza un 1060 cu ssd Rapid si un 1080 cu ssd mai slab/HDD.
    Vei vedea ca acei Tf in plus conteaza enorm.
    Nu vreau sa zic ca doar developerii ar trebui sa isi dea cu parerea despre cum influenteaza arhitectura hardware dezvoltarea de jocuri, dar exemplele astea empirice ma fac sa cred ca cine nu e dev sau foarte tech savvy nu prea intelege cum anume influenteaza arhitectura hardware dezvoltarea de jocuri.

  5. #1145 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Dant3
    Nu inteleg, catre cine este direcționat comentariul tau? (Pare ca ataci pe toata lumea)

    Eu nu cred ca am dat vreodata senzația de “fanboy” sau mai stiu eu ce, ba chiar de cele mai multe ori am laudat ambele console pentru ce fac ele (verifica posturile mele), si am fost destul de vehement cu lauda noii generații de console.
    Daca era vb despre tine aveai "quote". Nu atac pe toată lumea, pune "mâna" și citește aberațiile pe care le vomita unii aici sau pe topicul celălalt.

    PS: Îți recomand sa urmărești forumul și pe Facebook, o să vezi și acolo useri care au renunțat să posteze aici dar mănâncă c...t acolo.

    PPS: Folosesc un "ton" agresiv pentru că mi s-a umplut paharul. Cu vorba buna am văzut că nu au rezolvat nimic moderatorii, am și eu o limită.

  6. #1146 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Asa este, din pacate Internetul a devenit tot mai toxic pe unele forumuri. Sa vezi ce este si pe Era sau Gaf, pana si la DigitalFoundry gasesti un fanboy înfocat, unde regula ar fi sa fie neutru.
    Rar mai gasesti oameni cu care sa discuți normal fara sa se bage vreun fanboy înfocat....

  7. #1147 SP
    Member gabridinu's Avatar
    @Dant3 Nu stiu ce zici dar n-am fost agresiv in limbaj deloc.(asta daca te referi la mine). Respect ceea ce zice fiecare (@fdkenzo etc). Fiecare are dreptul la propia opinie. Am zis doar ca e bine sa asteptam niste cazuri concrete si sa nu credem ce zice orice dev.

    Ps: am vazut ca la magazinele din UK poti rezerva PS5. Sa faci o inregistrare ceva de genul acesta. De exemplu si pe base.com pentru 0.01 .
    https://www.base.com/buy/product/ps5...-ps5conpre.htm

    Va aparea si la noi asa ceva ?

  8. #1148 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Candva, a fost la JRC asa ceva. Eu am o precomanda la ei la PS5 (2500 de lei). Sper sa o onoreze, dar nu cred ca asta va fi pretul.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #1149 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Cand s-a lansat PS4 Pro, imi aduc aminte ca a fost o lansare simultana in toate țările (mai putin Japonia parca), a fost cineva care nu a primit in ziua lansarii consola? Eu am primit-o exact in ziua lansarii (Altex), sincer nu cred ca va fi o problema la noi in tara cu precomenzile. Vor fi destule comparativ cu cererea....

  10. #1150 SP
    Member gabridinu's Avatar
    la Ps4 Pro, si eu l-am luat cand s-a lansat. Dar au fost prieteni care au incercat sa-l cumpere prin Ianuarie si nu mai gaseai pe nicaieri. Sau daca gaseai era foarte scump. Pot zice, ca atunci am fost norocos.

  11. #1151 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    ...sincer nu cred ca va fi o problema la noi in tara cu precomenzile. Vor fi destule comparativ cu cererea....
    De data asta, din cauza Covid-19, stocurile vor fi foarte mici, iar o lansare mondiala (asa cum vor ei) va insemna cateva sute de bucati - poate 1000+ in total la toate magazinele - per tara (in tarile de mana a 3a cum e rromania) daca ei au zis ceva de genu, 3 mil unitati la lansare, world wide din care ma astept ca 1 mil sa mearga in US si 1 mil la asiatici, probabil 1 mil pt Europa din care tarile mari vor lua cateva zeci/sute de mii.

    Sper sa ma insel, pt ca si eu l-as vrea day 1

  12. #1152 SP
    Member gabridinu's Avatar
    https://www.gamespot.com/articles/wh.../1100-6477161/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #1153 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Daca lansarea oficiala va fi in Nov-Dec 2020, mai mult ca sigur ca storurile in Romania vor fi suficiente in Ian-Feb 2021.
    Sa vedem care vom avea noroc sa punem mana pe o unitate day-one, restul vom saliva pe aici si pe youtube 2-3 luni.
    Ador perioadele acelea de lansari noi, ma uit la unboxing videos ca un copil .

  14. #1154 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu aștept să treacă aprox un an, sa vad ce titluri next gen apar, analize de la DF și bineînțeles jocuri exclusive.

  15. #1155 SP
    Member mladin86's Avatar
    @Dant3 asa e cel mai intelept, desi tentatia e mare.
    Eu o sa incerc , sper sa reusesc.

  16. #1156 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sigur il iau day 1 daca-l prind de pe undeva, daca are ceva launch titles exclusive bune - dar nu numai (pt ca pot rejuca anumite jocuri pe care le-am jucat/le voi juca pe PS4 cu minusuri/probleme - gen Days Gone sau poate chiar Last of Us 2/Ghost of Tsushima).
    O sa astept cu Xbox Series X, daca tot am One X, dar PS5 e prioritar, ca sa schimb PS4 vanilla

  17. #1157 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Si la mine cam la fel, daca il prind pe undeva pe un canal oficial, il iau day one. Oricum se vor face ceva manarii cu stocurile in caz ca vor fi mai putine console alocate pe regiune, dupa cum se preconizeaza. O sa puna baietii destepti din magazine niste bucati deoparte pentru familie, prieteni, cei care dau o atentie in plus, etc.

    Daca nu prind, aia e, macar pot sa vad partea buna: o sa am timp o luna, doua sa citesc despre calitatea ei si SSD-ul ala nebun

  18. #1158 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Eu stau la vecini si aici sper sa fie stocuri destule, eu o sa incerc sa-l cumpar Day 1 ca sa joc Cyberpunk ( da o sa astept inca cateva luni pana sa cumpar jocul pentru o exeperienta mai buna )

  19. #1159 SP
    Member tudort's Avatar
    Au anunțat și Sony că suportă upgrade gratuit la joc ? Știam că CdPR au declarat că sunt siguri doar de varianta Xone spre XseX

    Sent from my Phone 2 using Tapatalk

  20. #1160 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu au anuntat nimic oficial inca dar 100% o vor face, altfel e cam aiurea si ar fi un dezavantaj.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 58 of 214 FirstFirst ... 8 48 56 57 58 59 60 68 108 158 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts