Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 214 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 79 119 169 ... LastLast
Results 1,361 to 1,380 of 4274

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #1361 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Preoder clar, si cred ca o sa ia si castile alea pentru full experience.

  2. #1362 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    In R&C treci dintr-o lume in alta doar pocnind din degete... unii chiar sunt cârcotași.
    Eu sunt multumit!

    Si un sfat, luati si uitativa inca o data la trailere in calitate 4K, este o diferenta uriașă de ce am vazut pe stream.

    //era vizavi de I/O si SSD, nu despre alte așteptări...

  3. #1363 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    De ce spui ca unii sunt carcotasi? Doar pentru ca au alte asteptari fata de tine?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #1364 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    E posibil sa fie si orizontala. De vazut cum sta cu racirea (air flow), si care pozitie e mai buna ptr asta. Ptr mine ma avantajeaza pe verticala ca spatiu. XBox Series X pare stearsa pe langa designul PS5 (desi poate va avea racire mai buna).


    Jocurile mi s-au parut interesante. Vad ca sunt cateva voci aici care sunt numai pe AAA si franchise deja existente. In afara de Horizon si RE8, mi-au mai atras atentia R&C, Returnal, Deathloop, Kena, Little Devil, Ghostwire, Pragmata (conceptul). Vor fi toate bune? Cel mai probabil nu. Dar la nivel de concept cel putin sunt interesante pentru mine.


    Oricum unii pe aici o sa se incalzeasca cu timpul. Tot timpul reactiile la cald sunt mai extreme (ca nu cumpar, ca jocurile sunt naspa, sau ca e super, cumpar din prima zi, bla bla bla).


    Designul e unic si interesant. Nu imi displace. Dar astept sa vad fizic cum arata. Sunt curios cum vor arata versiunile ulterioare. Atat la PS3 si la PS4 primele variante erau mai uratele decat urmatoarele. Eu nu o sa iau day one ptr ca 1. astept sa treaca de consolele initiale (care pot avea probleme pana va fi "ironed out") si 2. cred ca o sa fie pe la 2000 lei si astept sa mai scada putin. Cu PS4 sunt la a 3a consola. Ce fac? Cumpar si vand cum apare o noua varianta?

  5. #1365 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Parerea mea despre consola:


    Arata bine dar nu ma da pe spate designul, aduce cu niste carcase Alienware de acum cativa ani.
    Imi da senzatia ca e unul din conceptele care tot circula pe Youtube. Nu prea sunt fan linii curbate, prefer un design industrial, but that's just me.
    Grilele din partea frontala sunt clar pentru intake, o racire net superioara PS4/PS4PRO.
    Pare ca au gandit-o in pozitie verticala pentru ca suprafata cu care intra in contact (mobila/podea) este mai mica, deci caldura se disipa mai usor.
    Si in pozitia orizontala pare ca sta pe acelasi picior.
    Abia astept un teardown.

    Buna decizia de a lansa o versiune digital only de la bun inceput, e clar ca au facut-o pentru a-i atrage si pe cei pe care pretul i-ar fi tinut la distanta. Aici pleaca clar cu un avantaj fata de XSX.
    Personal, nu ma atrage digital only, I'll take a disc in a case anyday.

    Castile, camera, chargerul, telecomanda > same as usual.
    Ma astept la o calitate mai buna a camerei, si evident 3D audio pentru casti.

  6. #1366 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    As fi acceptat cu drag si “necunoscutul” daca mi-ar fi facut cu ochiul. Din pacate nu s-a intamplat asta, cel putin nu din ceea ce am vazut in seara asta.

    Cat despre platforms, cum a spus si Monky, nu vad nimic revolutionar, chestii gen mobile games. Ca sa nu mai zic ca cel putin mie personal mi se par prea de... categoria 5-11 ani.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #1367 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Design superb dar ma asteptam, nu aveam emotii in privinta asta.

  8. #1368 SP
    Member geo971986's Avatar
    tower of sauron anyone?

    sauron.jpg

  9. #1369 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    In R&C treci dintr-o lume in alta doar pocnind din degete... unii chiar sunt cârcotași.
    Eu sunt multumit!

    Si un sfat, luati si uitativa inca o data la trailere in calitate 4K, este o diferenta uriașă de ce am vazut pe stream.

    //era vizavi de I/O si SSD, nu despre alte așteptări...
    The Medium care e 3rd party ptr Series X are acelasi gimmick .

    Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

  10. #1370 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Acum a muscat Sony din cascaval, prezentand ceva inainte. In acest caz, consola digital only, lucru pe care si MS il va face in perioada urmatoare cu Lockhart.

  11. #1371 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Ma bucur ca au aratat-o in sfarsit... Si nici rau nu arata, eram si eu titubant la culoare dar cu design-ul acela vine perfect. Day 1 buy! Digital edition . Prefer sa dau 50 de euro sau cat o fi in plus dar macar am unitate optica. Jocuri au fost, unele bune, altele mai putin. Mai pentru toate gusturile. Per total o conferinta buna 9/10. Daca mai aratau si cat costa...

  12. #1372 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    Killzone ? Arata bine consola .
    Si eu am ramas surprins.
    Imi place Horizon, dar vroiam sa vad un nou Killzone de la Guerrilla Games.

  13. #1373 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Au arătat destule, abea aștept să o cumpăr.

  14. #1374 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Categoric evenimentulu fost mult mai bun ca si cel de la Xbox S X, dar totusi nu cine stie ce, consola mi se pare mega cool si accesoriile gen casca aia 3D si telecomanda is bine venite! Dacă tot au arătat un media remote sper ca au făcut si un media player bun care sa stie să redea mai orice arunci in el inclusiv Dolby Atmos si Vision si sa redea din retea!

    Jocurile nu m-au super impresionat, daca era un event PS4 erau ok dar așa eu unul ma asteptam sa vad ceva sa raman gură cască! Resident si Horizon parca mi-au captat putin atenția, probabil HZD2 va fi bun, vroiam sa vad totusi mai mult gamplay! Ratchet mie nu mi se pare mult mai diferit la grafica ca si ultimul de pe PS4.
    E bine ca au arătat si jocuri de ps3 gen Little Big Planet, Asto Playroom si jocul ala cu capsunele, mega fain lool.

    De cate ori ii mai puternic ps5 decât ps4? Mult? Nu se vede, lool!

    Nu stiu cine si de ce va prefera varianta digital only, sper sa nu aibe vanzari prea multe ca sa nu încurajeze un PS6 cloud gaming console only!

    Sper sa fie o generație mai buna ca si PS4, pentru mine actuala consola nu a fost cine stie ce, pe PS3 am jucat mult mai multe titluri si am ramas cu amintiri mai placute!

  15. #1375 SP
    Member ymess's Avatar
    Mie imi place cum arata consola, arata destul de next-gen.
    Macar atat, jocuri next-gen next-gen mai avem de asteptat un an doi

  16. #1376 SP
    Manager paul's Avatar


  17. #1377 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Poza din sufrageria lui Cerny.
    Attached Images Attached Images l2zwxaw.jpg

  18. #1378 SP
    Member krOOm's Avatar
    Asta e designul corect. Parerea mea. M am cam saturat de cutii si dreptunghiuri suntem in 2020 orice e posibil.

  19. #1379 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Asta cu digital only probabil va fi ca headphone jack. Ne vom zbate ca vai nu se poate, nu acceptam si incet incet vor disparea (probabil urmatoarele generatii dupa asta vor veni fara disc, poate posibilitatea unui bluray player, sau ce o mai fi, extern, ptr nostalgici). Si eu prefer discurile dar stiu ca nu va mai tine mult asta. Industria se va duce inspre asta, inspre digital, fie ca ne place sau nu.


    Ah ca tot veni vorba. Sper ca pe PS5 sa avem net mai bun. Degeaba am 500 mbps daca fac down cu cel mult 50 mbps.

  20. #1380 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Clubul PlayStation 5

    Pe mine ma incanta digital only. Nu sunt fan discuri. Toate jocurile le am digitale.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 214 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 79 119 169 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts