Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 77 of 214 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 79 87 127 177 ... LastLast
Results 1,521 to 1,540 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #1521 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Deci la noi ajunge intre 2500-3000 lei... Ouch!
    Nu stiu cum ai ajuns la 3000 de lei, consola nu va trece de 2500 lei.
    Nu se aplica TVA la pretul consolei (acesta se recuperează prin conversia dolar/euro), daca consola va costa 499€, atunci vei face conversia direct in lei fara sa mai adaugi ceva, acela va fi pretul final, mai exact 24.116 lei la cursul de azi.

  2. #1522 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    PS4 a fost 1800 de lei, nu este mult 2500 de lei pentru noua generație.

  3. #1523 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Nu mi se pare asa scump tinand cont ca au mărit ăștia prețurile
    Cand am luat ps4 ma ajuns cam 2400 lei si tinand cont ca au trecut atatia ani ps5 e chiar ok la pret
    Oricum am zis de câteva zile ca atat o sa coste

  4. #1524 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Un content extrem de pertinent si explicativ, voi lasa postul pe ambele threaduri:


  5. #1525 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Pretul consolei mi se pare foarte rezonabila pentru gerenatia noua, castile o sa ajunga la 100 de euro plus un controller si tot o sa merite investitia.

  6. #1526 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Căștile pun pariu ca o sa coste peste 700 lei asa ca pass ( astept reducerea )

  7. #1527 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar, s-a intrebat cineva cum o sa fie cu racirea la SSD-ul de pe PS5? Nu de alta, dar un M.2 de 2.5GB/s cu radiator serios si cu ventilator care sa bata in el, folosit la maxim, cam fierbe (sare de 70-80 grade). Ma gandesc ca unul de 5GB/s e si mai greu de racit, si ca PS5-ul totusi nu are ventilatoare de 120mm, si nu toti vor folosi PS5-ul in camere cu aer conditionat... Sper sa nu ajunga iarasi avion ca PS4, dar de data asta din cauza M.2-ului.

    Damn, sunt ca baba aia cu drobul de sare... Sper sa vina astia cu detalii noi, ca altfel pana la sfarsitul anului...

  8. #1528 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Hmmm, sper sa nu ne sara si pe noi!

    Report: PS5 And Xbox Series X Won’t Release In China This Year

    Sony and Microsoft announced a worldwide launch for PS5 and Xbox Series X for later this year but it seems China might not be a part of the release plans. According to a report from Niko Partners, the Chinese launch of PlayStation 5 and Xbox Series X isn’t expected until 2021.

    https://respawnfirst.com/report-ps5-...china-in-2020/

  9. #1529 SP
    Junior Member Ciocan's Avatar
    Nu cred ca sunt sanse sa ne sara si pe noi.
    Din cate retin si PS4/Xbox One au fost lansate mai tarziu in China. Xbox One in 2014 si PS4 in 2015.

  10. #1530 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Chiar, s-a intrebat cineva cum o sa fie cu racirea la SSD-ul de pe PS5? Nu de alta, dar un M.2 de 2.5GB/s cu radiator serios si cu ventilator care sa bata in el, folosit la maxim, cam fierbe (sare de 70-80 grade). Ma gandesc ca unul de 5GB/s e si mai greu de racit, si ca PS5-ul totusi nu are ventilatoare de 120mm, si nu toti vor folosi PS5-ul in camere cu aer conditionat... Sper sa nu ajunga iarasi avion ca PS4, dar de data asta din cauza M.2-ului.

    Damn, sunt ca baba aia cu drobul de sare... Sper sa vina astia cu detalii noi, ca altfel pana la sfarsitul anului...
    "PS5 is bigger so it will stay cooler", PlayStation VP confirms.

    Cu siguranță au învățat din greșeală cu ps4/ps4 pro și sunt foarte multe informații cu privire la acest lucru.

    https://www.gamesradar.com/ps5-is-bi...gn=buffer_grtw


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #1531 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asta cu "Bigger is cooler" m-a facut sa zambesc. Degeaba e bigger, daca fantele alea pe unde trage si scoate aerul sunt la fel de mici (ca sa pastreze mirobolantul design cu aripioare)...

    Eu nu-s asa sigur ca au invatat din greseli, o sa fiu Gigi Contra la PS5. La cat de mare este (fata de XSX) puteau sa puna ditamai ventilatorul, dar cred ca au ales fix acelasi sistem de racire "tip laptop", ca si pana acum. Da, am vazut si eu articolul (wow, ce de informatii) si mi se pare ca astia de la Sony ne cam iau la misto cu raspunsuri superioare gen "thermals", "supercomputers"... Dar in fine, nu mai zic nimic pana nu vad cum arata inside, ca la XSX.

  12. #1532 SP
    Junior Member pac86's Avatar
    Nici eu nu cred ca va fi atat de wow la racire ! Sper dar ...

  13. #1533 SP
    Member fdkenzo's Avatar

  14. #1534 SP
    Junior Member Cyberpunk77's Avatar

  15. #1535 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Cred ca va fi prima consola pe care o voi tine pe verticala. Acel stand nu pare ce trebuie pe orizontala.

    Sau poate e greu sa ne dam seama din poze si este foarte stabil...

    High res pic mai jos (de pe Amazon).
    Attached Images Attached Images stand.jpg

  16. #1536 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Pe cat de bine arata pusa in picioare, pe atat de urata e culcata. Problema e ca am mobila din sufragerie gandita pentru continuitate pe orizontala si daca tin consola vertical imi strica feng shui-ul, deci am probleme chiar daca mobila e in acelasi stil cromatic. Voi cum o integrati in imaginea de ansamblu a mobilierului?

  17. #1537 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Pe cat de bine arata pusa in picioare, pe atat de urata e culcata. Problema e ca am mobila din sufragerie gandita pentru continuitate pe orizontala si daca tin consola vertical imi strica feng shui-ul, deci am probleme chiar daca mobila e in acelasi stil cromatic. Voi cum o integrati in imaginea de ansamblu a mobilierului?
    La mine vine bine de tot alaturi de XSX, ambele vertical, dar trebuie sa demontez o polita de la mobila . Le potrivesc o sa arata bine de tot (sper).

  18. #1538 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Pe cat de bine arata pusa in picioare, pe atat de urata e culcata. Problema e ca am mobila din sufragerie gandita pentru continuitate pe orizontala si daca tin consola vertical imi strica feng shui-ul, deci am probleme chiar daca mobila e in acelasi stil cromatic. Voi cum o integrati in imaginea de ansamblu a mobilierului?
    Inainte sa stiu cum arata, planul era sa o pun pe orizontala, intr-o polita spatioasa sub TV unde sta acum Pro-ul. Vazand cum arata, cat se preconizeaza ca este de mare si cum arata pe verticala (mai bine decat pe orizontala), o sa o aduc sus langa TV, deasupra politei in cauza. Macar acum nu o sa mai cumpar "dopuri" d-alea de prin Dedeman sau Hornbach sa o ridic putin de la sol

    Asta e partea misto la aceasta generatie de console, poti sa le pui pe amandoua in picioare una langa alta. Salvezi spatiu si arata super bine amandoua. O sa fie ceva cromatica de sah acolo, alb cu negru, dar e ok, jocuri sa fie

  19. #1539 SP
    Member mladin86's Avatar
    ce probleme aveti, demontati mobila sa nu strice feng shuiu
    eu unul o pun exact in locul PRO ului, pe orizontala , chit ca e mai mare are loc , nu ma incurca , nu ma deranjeaza, ma uit la ecran la tv nu la ea.
    doar nu o sa stau in sufragerie cu tv inchis sa ma uit la consola

  20. #1540 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    ce probleme aveti, demontati mobila sa nu strice feng shuiu
    eu unul o pun exact in locul PRO ului, pe orizontala , chit ca e mai mare are loc , nu ma incurca , nu ma deranjeaza, ma uit la ecran la tv nu la ea.
    doar nu o sa stau in sufragerie cu tv inchis sa ma uit la consola
    Daca-ti spun ca am mutat complet un turn/corp de mobila ca sa maschez un cablu de internet care imi provoca icter o sa spui ca sunt nebun nu?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 77 of 214 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 79 87 127 177 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts