Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 214 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 ... LastLast
Results 141 to 160 of 4274

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #141 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Au adaugat astia in BFv tot felul de bunatati grafice cu ultimul patch si arata incredibil pe ps4 pro , dar totusi ..ventilatorul face consola sa decoleze si a inceput sa fie o experienta plina de crash-uri si freez moments.. deci da , ps4 e depasit .. mi-as dori maine un BC3 si ps5

  2. #142 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Am văzut pe un site suedez ca ii la precomandă ps5, cu prețul de 10.000 coroane suedeze aia vine aproximativ 950€, specifică că prețul poate să se modifice...dar totuși. Voi ce părere aveți de preț?

    ---------- Post added 03-08-2019 at 00:03 ----------

    https://www.mediamarkt.se/sv/product...5-1283580.html

  3. #143 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu cred ca e placeholder. Daca totusi, in mod absurd, ajunge sa coste in jurul cifrei aleia eu probabil nu o sa cumpar consola... Poate doar la un discount masiv.

  4. #144 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    100% nu o sa treaca de 600 euro varianta mai puternica (in cazul in care vom avea 2 variante).

  5. #145 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Dacă o să fie diferențe majore grafic față de pro, o sa cumpăr consola in prima zi. 950 € nu este o sumă foarte mare...Dacă comparăm cu preturile telefoanelor

  6. #146 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    950 € eu zic ca merita pentru o varianta puternica si sper sa vina anu asta dar slabe sanse

  7. #147 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    1.Nu vine anul asta
    2.E 1050 de euro
    3.Nu se merita.Oameni buni,voi ati da o mie de euro pt o consola?!Care va fi depasita rapid de PC-urile high-end...
    4.E next-gen,normal ca va fi de cateva pri mai puternica decat pro

  8. #148 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Nu este nimic oficial cum ca ar fi "1050 de euro" pretul consolei, ci doar un zvon si un pret place-holder al unui site din Suedia... Normal ca nu se merita sa dai 1000 de euro pe o consola, mai degraba cu banii aia iti faci un PC bun.

  9. #149 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca poti face un PC care sa ruleze toate jocurile in 4K 60FPS cu 1050 de euro da-mi si mie configuratia si azi dau comanda.

  10. #150 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Daca poti face un PC care sa ruleze toate jocurile in 4K 60FPS cu 1050 de euro da-mi si mie configuratia si azi dau comanda.
    Baga de 2 ori in cos si pentru mine!
    Daca ruleaza si toate exclusivele de la SONY acel PC atunci baga in cos 3, unul il folosesc si unul il tin sigilat in dulap!
    #braindamage

    Terminati cu prostiile, nu o sa iasa niciodata o consola care sa coste 1000 de euro. Daca SONY sau MS fac treaba asta, inseamna ca ne apropiem de final for good...
    Ala este un site privat, pot scrie acolo orice, au pus si ei un pret placeholder si cine da click aia e, inseamna ca nu isi cumpara masina in leasing.

  11. #151 SP
    Member deepjinx's Avatar

  12. #152 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Consola de 1050 euro, spre deosebire de un PC de 1050 euro, iti ofera confortul financiar si psihic ca timp de 3-4 ani nu trebuie sa investesti decat in jocuri si accesorii, nu trebuie sa mai faci upgrade la procesor/memorii/gpu care sunt cele mai costisitoare la PC si datorita proastei optimizari, trebuie sa ai tot timpul cea mai noua (si scumpa) tehnologie pentru ca totul sa iti ruleze la FPS maxim.
    Din punctul meu de vedere e posibil sa vedem preturi apropiate de 900 - 1000 euro, la lansare, apoi vor mai scadea. Nici PS3 nici PS4 nu au fost ieftine la lansare, raportat la puterea de cumparare din perioada respectiva.

  13. #153 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    3-4 ani o consola?Am tinut o consola timp de 20 de ani si mergea ca noua,nu stiu ce intelegi tu prin consola.
    Consola e un sistem de gaming confortabil,in care nu esti nevoit sa bagi bani la greu si se pot juca de la pici de 4 ani la gameri inraiti.La inceput consolele erau mai mult dedicate copiilor,tinerilor,etc prin anii '70-'80,dupa '90 audienta a mai crescut si ea.
    Oricum,pt mine "Copii Fortnite" nu vor intelege niciodata ce inseamna gamingul adevarat,ce e Tomb Raider,Resident Evil,GTA,God Of War,Ucharted,Forza,Halo,Metal Gear,Final Fantasy,Shadow of the Collosus, si chiar Metroid,Sonic,Mario si alte clasice.

  14. #154 SP
    Member morphine's Avatar
    Vorbiți de bani de parcă ar crește în copaci. Mai cumpără popa consola la 1000 de euro.

  15. #155 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    S-ar putea sa ai surprize. Oamenii dau 1000 coco pe un telefon in 2019


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #156 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
    3-4 ani o consola?Am tinut o consola timp de 20 de ani si mergea ca noua,nu stiu ce intelegi tu prin consola.
    Nu e nimic gresit in ce am scris. In cazul meu a fost 4 ani cu PS4 normal, apoi am luat PS4 pro.

    Si un PC poti sa il pastrezi 100 ani si functioneaza ca nou. Comparatia e aiurea pt ca nu inseamna ca daca tie iti functioneaa o consola 20 de ani, nu a aparut ceva mai bun pe piata.

    Cu ultima generatie de console, s-a scurtat mult ciclul de viata, fiecare imbunatatire pe care au scos-o producatorii pt Xbox sau Ps4 (trecerea de la 1080p la 4k de exemplu), a uzat moral consola veche si te-a fortat cumva sa cumperi produsul mai nou, daca doreai ultimele performante. La PS3, PS2 nu a fost asa si te jucai in aceleasi conditii 10 ani.

  17. #157 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e chiar asa. Eu inca ma joc pe prima generatie de PS4 si inafara de Days Gone care chiar sughite, nu am avut nicio alta problema cu vreun alt joc. Si asta pe un TV 4k.

    Totul tine de preferinte dar si de buget.

  18. #158 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu e chiar asa. Eu inca ma joc pe prima generatie de PS4 si inafara de Days Gone care chiar sughite, nu am avut nicio alta problema cu vreun alt joc. Si asta pe un TV 4k.

    Totul tine de preferinte dar si de buget.
    Da, tine de buget, dar inainte de PS4 sau Xbox S (generatia Xbox 360 si Ps3) nu aveai varianta de PS4 pro sau Xbox X asa ca erai mai linistit, stiai ca in urmatorii 10 ani nu mai apare alta consola/varianta cu performante mai bune. Probabil ca se incearca o accelerare a industriei la fel ca la telefoanele mobile (anul si modelul)

  19. #159 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Unde 10 ani? Nu cred ca a tinut nicio generatie atat. PS4 a aparut la fix 7 ani dupa PS3. Daca ar fi aparut PS5 anul asta, ar fi fost 6 ani. Eu zic ca ar fi fost decent, dar probabil vor fi 6.5 - 7 ani intre PS4 si PS5. Mie mi se pare mai mult decat suficient.
    Acum daca sunt persoane care au trecut la PS4 acum 1 an, asta e problema lor si n-au de ce sa se planga ca apare noua generatie prea repede.
    Avand in vedere ca PS5 va fi BC, cine vrea sa treaca la ea bine la inceput, cine nu la fel de bine. Oricum 1 an mai mult ca sigur vor fi majoritatea jocurilor cross platform.

  20. #160 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    PS4 pro nu e generatie noua. Puteai la fel de bine sa joci toate jocurile fara sa faci upgrade. PS5 apare la 7 ani dupa vechea generatie, adica dupa PS4, la fel cum si PS4 a aparut la 7 ani dupa PS3. Quick maths.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 214 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts