Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 214 1 2 3 11 51 101 ... LastLast
Results 1 to 20 of 4274

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #1 SP
    Junior Member nelutzzu's Avatar

    Lightbulb Clubul PlayStation 5

    Cred ca e momentul sa incepem sa ne intrebam despre noua consola de la Sony. Stie cineva cand apare PS5?
    Attached Images Attached Images playstation5_2-1920x1080.jpg

  2. #2 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar

  3. #3 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Mai devreme de 2020 nu cred sa apara, probabil 2021. Stiu ca erau niste zvonuri cu 2019, dar asta inainte sa apara PS4 Pro

  4. #4 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Unii au o placere sa deschida thread-uri fara rost.Sa-l inchidem si pe asta!

  5. #5 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Fara rost de ce? Chiar crezi ca nu o sa apara PS5?

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si eu as fi spus initial ca PS5 o sa vedem cel mai devreme in 2020, insa odata cu aparitia lui Xbox One X, am un feeling ca Sony se va grabi sa vina cu un raspuns... asa ca aproape sigur cel mai tarziu la E3 2019 vom vedea anuntat PS5 pentru Christmas shopping spree.

  7. #7 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Pariez pe 2019, nu se lasa sony la xbox one x

  8. #8 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Pare-se ca Playstation Pro si Xbox X sunt cam la acelasi nivel de performanta: PS4 Pro and Xbox One X processors compared at the silicon level • Eurogamer.net
    Si pana in 2019 cand AMD trece la procesul de fabricatie pe 7 nm nu avem vreo sansa sa vedem PS5. Si eu cred ca vor anunta ceva la E3 2019, dar lansarea efectiva va avea loc in 2020.

  9. #9 SP
    Member Smara's Avatar
    Sincer....nu vreau sa aud prea curand de o noua consola ( nici la unii nici la altii ) . Sa dezvolte naibii jocuri pentru astea doua ( pro si x ) ca sunt suficient de potente .
    O sa ajungem ca la telefoane : apare anul asta noua generatie, la anul generatia pro si in urmatorul alta generatie. Iar de jucat, ciuciu...

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu sunt nici la acelasi nivel de performanta si nici nu vor dezvolta jocuri ok pentru astea 2.

    Nivelul de performanta e foarte clar ca difera iar producatorii sunt "nevoiti" sa pastreze o oarecare egalitate intre sisteme, chiar daca X1X are o rezolutie uneori putin mai mare, dar calitatea grafica este relativ asemanatoare. Ar fi prea disruptive sa nu fie asa.

    Iar referitor la jocurile doar pentru astea 2, sunt sigur ca exista o clauza sau ceva care-i obliga sa scoata jocurile pe ambele platforme (PS4 si PS4 Pro/Xbox One si Xbox One X) iar diferentele dintre ele sa fie doar de rezolutie si nimic mai mult.

  11. #11 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Iar referitor la jocurile doar pentru astea 2, sunt sigur ca exista o clauza sau ceva care-i obliga sa scoata jocurile pe ambele platforme (PS4 si PS4 Pro/Xbox One si Xbox One X) iar diferentele dintre ele sa fie doar de rezolutie si nimic mai mult.
    Mai e si diferenta de fps-uri in unele (60 vs 30) si cred ca unele jocuri ofera o grafica nitel mai buna pe PS4 Pro, dar optionala. Adica ceva gen enhanced graphics toggle in meniu.

    Si eu speram la PS5 prin 2019, dar nu cred ca va fi asa. Momentan sunt in dilema daca sa iau PS4 Pro sau nu.

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, e clar ca sunt cateva exemple de jocuri care au implementate diverse moduri (in fav rezolutiei sau a framerate-ului sau chiar ai graficii).

    Referitor la anul de aparitie, daca ne uitam in urma la durata de viata a unei console, cam 2019-2020 ar trebui sa iasa.

    Eu raman la parerea ca urmatoarea generatie o sa fie ultima asa cum le stim noi, pentru ca ei nu-si mai permit sa vanda hardware in pierdere, doar ca sa recupereze din software.

  13. #13 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Eu zic ca o sa anunte consola in 2019 si apare la sfarsit de 2020. Pe la noi inceputul anului 2021. Pana atunci multa sanatate tuturor.

  14. #14 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pana atunci sa tinem acest thread in viata. We must protect it at all costs!!!11unu

  15. #15 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    Tbh, exclusivele o sa fie pumped la grafica, pt ca sunt doar de consola and they showcase si hardware ul. Dacă îmi aduc aminte, Parcă God of War pe ps2 la finalul ciclului consolei a folosit tot ce putea sa ofere consola. Aici și developerii trebuie sa descopere. Ma gândesc ca o sa fie mai ușor acu ca și xbox folosește aceeași arhitectura ca pc urile processor wise. Ma gândesc ca o sa fie mai ușor de ajustat nivelul de detalii în backoffice


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu mai are nicio treaba deja. PS3 folosea o cu totul alta arhitectura. In momentul de fata, atat PS4 cat si Xbox One folosesc aceiasi arhitectura cu PC-ul.
    Avansurile tehnologice si optimizarile se fac pe alte parti acum.

  17. #17 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Si eu sunt de parere ca ar iesi la finalul lui 2019, inceputul lui 2020 in Romanica. Mai tarziu de toamna lui 2020 nu cred ca or sa apara. 2021 mi se pare cam tarziu, pentru ca ar insemna sa aiba un ciclu mai lung ca PS3, iar PS3 cand a iesit era mai potent decat PS4 la lasnsare HW wise, din cate imi aduc aminte.
    Totodata, cand au scos PRO-ul au spus ca e mid-cycle, deci inca 3 ani cu Pro-ul ar insemna 2019 lansare. Pana la urma om trai si om vedea. Tot ce imi doresc este ca PS5 sa fie compatibil cu jocurile de PS4, sa fie trecerea mai usoara si sa nu mai trecem iar prin 15000 de remasteruri.

  18. #18 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  19. #19 SP
    Junior Member kebab's Avatar
    Cu toate ruperile astea de firmware de pe PS4 eu cred ca PS5 o sa apara de craciun. Anul asta!

  20. #20 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    2019 cel mai probabil

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 214 1 2 3 11 51 101 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts