Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 214 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 111 ... LastLast
Results 201 to 220 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #201 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Pai n-ai cum sa dai mai mult de 600.
    PS3 de ex era 600.Dar,sa zicem,a fost o consola,oarecum,mai buna decat PS4.Chiar daca abia scotea 1080 si majoritatea jocurilor erau 480p si 720p fiind apoi scalate.Pt vremea aia era ceva "wow".

  2. #202 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    $600 in 2006 inseamna cam $770 in 2018, raportat la inflatie. Pana in 2020 probabil vor fi $800.

  3. #203 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Lasand la o parte pretul, credeti ca o sa avem ceva noutati despre noile console la gamescom? Mai avem putin peste o saptamana pana pe 20

  4. #204 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Despre pleistaișăn 5 vor fi cu siguranta noutati.MS in schimb isi tin consola cam "secreta"

  5. #205 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai Sony o sa prezinte ceva la Gamescom? Din ce stiam, au renuntat la tot pentru anu asta si vor prezenta doar State of Play (pe care nu l-au mai scos din Mai parca).

    Deci daca este asa, ori vor face un nou State of Play, eventual unu focusat pe PS5, ori vor anunta PS5 oficial (chiar daca ce se stie pana acum este oficial, dar prezentarea a fost doar pentru media pana acum) la E3 2020, cu data de lansare in acelasi an.

  6. #206 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    @Legat de intrebarea cat am fi dispusi sa platim pentru un PS5:

    As fi dispus sa platesc cat cer ei, daca imi garanteaza 2 lucruri:
    1. Consola va fi suficient de puternica dpdv hardware incat sa imi garanteze 4K@60fps SAU 4K@30fps unde este cazul, fara nici o fluctuatie sau compromis de performanta. Nu vreau sa mai aud de dynamic resolution si nici de loadinguri de 1 minut.
    2. Vor mentine linia de exclusives.

    Nu ii cunosc personal pe cei care au postat pe acel thread german ca sa ii pot jigni cum mi-as dori, dar, raportat la nivelul de trai de acolo, trebuie sa fi destul de ipocrit sa spui ca ai plati 700 de euro dar 900 nu, pe un hardware care sta acolo si isi face treaba minim 4 ani.
    Sunt satul de aceste praguri financiare artificiale, dam bani pe tot felul de mizerii, tigari, chiftele prajite, tenesi din aia chinezesti cu bot de cauciuc prin care-mi iesea degetul prin talpa in copilarie si acum se numesc pompos, dar cand vine vorba de un produs de calitate destinat pasiunii noastre ne impiedicam mereu de 100-200 de euro.

    Daca e X euro imi iau, daca nu, nu. Hai serios, nu-ti mai iei Playstation 5 pentru 3 facturi la gaze?

    Stiu, o sa fiu judecat din nou ca "ai tu bani si nu-ti pasa, iar altii strang cu greu". N-am.
    Dar de unde gasesc 700 de euro pentru 'fun', se mai gaseste si diferenta. Daca nu, stau cuminte si ma joc pe ce am, pana fac rost.

    Prefer un produs complet si performant dar mai scump unui produs torsionat la maxim de un pret fix dar cu multe compromisuri.

  7. #207 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Deși apreciez comentariul tău, să știi că nu toată lumea are ca prioritate gamingul. Nemții în cauză au participat la un sondaj, la care au fost întrebați cât ar fi dispuși să plătească pentru viitoarea consola PS5, nu dacă ar fi dispuși să ofere aproape 1000 euro. Iar răspunsurile au fost între 400-600 euro. Nu 700. Deci sunt unii care nu oferă mai mult de 400. În funcție de versiunea finală, poate aș oferi un 600, hai să spunem maxim 700. Pentru mine, consolele sunt obiecte de mobilier folosite foarte rar. Bănuiesc că și pentru unii nemți e la fel. Salutare!

  8. #208 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu spun ca nu ai dreptate, dar trebuie sa privesti putin lucrurile si din alt unghi.

    Vezi ce s-a intamplat cu telefoanele mobile. Astea de "top" au ajuns sa coste 1000 euro. Punct. Nu conteaza ca e Apple, Samsung, Google sau Huawei (si cine o mai fi). Nu conteaza din ce materiale sunt facute, daca au sau nu casti in pachet sau fast charger, samd. Asta e pretul, nejustificat decat de faptul ca este de top.
    Dupa care, astea 5G, desi pe ei chip-u ala special probabil nu-i costa mai mult de 1-2 euro pe bucata, sunt si mai scumpe cu 100-200 euro.

    Daca a facut cineva pasul, ala o sa fie minimul si cumva, tot ce va iesi din acel punct, o sa fie cel putin atat sau mai scump.

    Poate ca pare o nimica toata acum, in logica noastra. Ce-mi e 600 euro, ce-mi e 800 euro. Dar daca te gandesti ca o consola ar trebui sa fie, ca pana acum, 4-500 euro, parca acel 800 euro = dublu. Daca se ajunge la preturi de 1000 de euro, deja in banii aia iti luai si Playstation si Xbox si chiar si un Nintendo ceva.

    Eu ma gandesc si din punctul meu de vedere. Nu-mi permit sa iau cu banii jos, asa ca iau in rate. Ce-mi e 12 rate de 300 lei (ipotetic vorbind, nu am stat sa fac niciun calcul) si ce-mi e 12 rate de 350 lei? Nici nu-i simti.
    Dar daca vrei si Xbox si Playstation, deja e mult, cand de fapt in aia 1000 euro le puteai lua pe ambele.

    Eu sunt sigur ca preturile vor ramane ca si pana acum. Ei au vandut si vor vinde consolele in pierdere o buna perioada de timp, urmand sa atenueze investitia in cativa ani, prin jocuri/servicii.

    Dar fiind vorba de o ultima generatie (teoretic) de hardware fizic potent, care va merge in paralel cu inceputul generatiei cloud based, atunci e posibil sa fie ceva mai scump.
    Desi chiar si in cazul asta, avand in vedere faptul ca 100% in ~3-4 ani vom vedea modele Pro lansate si pentru aceste console, deja parca nu mai este la fel de rentabil.

  9. #209 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Pentru mine, consolele sunt obiecte de mobilier folosite foarte rar. Bănuiesc că și pentru unii nemți e la fel. Salutare!
    Absolut de acord.
    Insa, daca PS5 iese mai ieftina de 600 de euro, va fi o catastrofa.
    Strangeti bani pentru PS5 Pro deja (ceea ce banuiesc ca se va intampla at some point, ca de ce sa nu fie ei nenorociti si sa se wiwi pe toti cei care cumpara day one, sa le mai suga niste bani in 3-4 ani).

    @Razvan, scuze, am postat in paralel.
    Ai dreptate, ceea ce vreau eu sa spun este ca daca vor limita (din nou) pretul final la suma X, vor fi niste catastrofe cum au fost Xbox One si PS4 la lansare, care n-au vazut un 1080/60 stabil pana in 2015..

  10. #210 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Categoric, peste 3-4 ani vom avea PS5 Pro.

  11. #211 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Românul daca nu are bani, schimbă 100 de euro.

    PS: Pentru toate celelalte exista Mastercard, in rate fara dobândă

    PPS: De acord cu Xander, 100%

  12. #212 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    $1000 pentru mai multa putere acum si garantia ca nu mai apare o noua consola pro la mijlocul generatiei > $600 pentru hardware mediocru si + $600 in 3 ani si jumatate pentru alt hardware mediocru

  13. #213 SP
    Member chris diaz's Avatar
    @Espiritus, iti dai seama ca indiferent cat de puternica ar fi noua consola PS5, peste 3-4 ani, AMD vor trece la un alt proces de fabricatie, care va aduce mai multa putere de procesare, la aceeasi bani ca acum. Se va intampla exact ca la PS4 Pro, tu ai livra la aceeasi bani un APU mai slab, cand poti sa livrezi unul mai puternic? Si in felul asta sa-i atragi si pe cei nehotarati, care nu au cumparat PS5 in primii 3-4 ani. Hm? Nu va exista nicio garantie, ca peste 3-4 ani nu va apare PS5 Pro.


    @Dant3, asa e, dar tot romanul ala fuge sa vanda ceva la amanet, cand nu mai are suta aia... Sunt pline amaneturile de console si telefoane foarte scumpe.

  14. #214 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Prietene, ati vrut capitalism. Saturati-va de capitalism acun.

    Nu intereseaza pe nimeni daca tu nu ai sau iti amanetezi casa ca sa-ti iei consola... draci baltati.

    Preturile nu se stabilesc in functie de ceea ce vrei tu. Sunt altele criteriile, pe capitalist il doare fix in fund ca suntem noi saraci, sa fie clar.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #215 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Pe bune, imi amanetez eu casa? Ai dat-o rau in balarii si cred ca vorbesti doar de dragul unui flame. Daca nu ai alte contra-argumente, te rog, opreste-te!

  16. #216 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Nu m-am referit la tine personal, ideea este ca voi nu intelegeti cum functioneaza capitalismul asta.

    Sunt telefoane de 1000$ si cu toate astea se cumpara. Asa si cu consolele si cu orice. Repet, pe aia ii doare in fund de nivelul nostru de trai.

    Nu-ti permiti, nu cumperi. Daca totusi vrei si nu-ti permiti, baga la amanet. Nu vor scadea/fixa ei preturile pentru tine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #217 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Strangeti bani pentru PS5 Pro deja
    Nici chiar asa Adica apare PS5 si mai astept 3-4 ani pana apare PS5 Pro. Apoi apare PS5 Pro si daca stau sa ma gandesc pot sa mai astept 3 ani si imi cumpar direct PS6

  18. #218 SP
    Member chris diaz's Avatar
    @JohnnyUSA> Capitalismul de care spui tu si imi (ne) dai lectii, va muri subit daca lanseaza o consola la 1000 euro. Mai vorbim pe subiectul asta peste un an si ceva. Nu era vorba de a nu-mi permite, ori ca altii sa nu-si permita a cumpara o consola de 1000 euro, ci o aluzie la indivizii fara pic de minte, care au o drama de bani, o investesc prosc, apoi produsul cumparat cu acei bani il amaneteaza. Revenind la consolele viitoare, intrebarea era daca merita acei banuti. Or fi nemtii mai prosti si nu cunosc valoarea unui ban investit intr-o consola puternica, ori de la un anumit pret incolo, nu se mai numeste consola ci un pc exclusiv Sony ori Microsoft, caz in care exista alternativa?

  19. #219 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar


    Asa cum a murit si capitalismul cu 1000$ telefonul?

    Ma faci sa rad...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #220 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Eu vorbesc de console, nu de telefoane. De gamerul ala care atunci cand isi cumpara consola isi face niste calcule, gandindu-se cat il mai costa si jocurile, abonamentele pentru multiplayer, plus altele. Te-ai intrebat de ce au ratat startul Microsoft in primii ani de Xbox One?
    Sa fi fost pretul ala cu doar 100 dolari sau euro, mai mult ca PS4? Adica 500 vs 400?
    Iar cand spun gamer, ma refer la neamtul ala care a spus ca ofera 400-600 euro pe PS5 si care cumpara in draci jocuri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 214 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 111 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts