Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 214 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 4274

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #81 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Eu sper ca daca vin cu HDMI 2.1 sa poata fi folosit si 2.0 in 4k , n-am chef sa ma apuc de schimbat tv si placa de captura..dupa 1 an.

    La sony te astepti de la orice, avand in vedere ca ii doare in dos sa puna o bifa pt a avea sunet si pe tv si pe casti in acelasi timp, a si cel mai important sper ca raman pe varianta cu optical ca si iesire audio+ Dolby , altfel iar mi-am cumparat casti de 1700ron pt 1 an.. ultima oara mi-am luat platinum pt 1 an si am constat ca nu le mai pot folosi din cauza "bifei"

  2. #82 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai 2.1 este si backwards compatible, cum sunt mai toate. Problema este daca se trece la un nou HDCP.

  3. #83 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Probabil o sa se poata dezactiva HDCP-ul ca si in prezent , daca nu , trec pe xbox.

  4. #84 SP
    Junior Member mario08's Avatar
    O imagine face cat 1000 de cuvinte , info/foto fierbinti
    Attached Images Attached Images sony-ps5-e.jpg sony-ps5-b.jpg sony-ps5-c.jpg sony-ps5-d.jpg

  5. #85 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    S-au postat un pic mai sus

  6. #86 SP
    Junior Member mario08's Avatar
    Sorry , rog un moderator sa stearga ultimile 3 postari

  7. #87 SP
    Member flames95's Avatar
    https://mp1st.com/news/sony-files-pa...ps5-controller


    Se pare ca Sony lucreaza intens si la un nou controller.

  8. #88 SP
    Member morphine's Avatar
    AMD CEO Lisa Su, who noted that AMD saw a decline in the APU chip segment. However, she noted that the company expects “significant growth” in this sector starting from 2020 and onwards.

  9. #89 SP
    Member chris diaz's Avatar
    PS5 va fi compatibil cu titlurile actuale PS4.
    https://www.thesixthaxis.com/2019/03...ds-compatible/

  10. #90 SP
    Member chris diaz's Avatar
    https://wccftech.com/playstation-5-x...teraflops/amp/

    Ținta Sony și Microsoft este ca viitoarele console să aibă fiecare peste 10,7 Teraflops, adică peste Google Stadia, iar cele 2 console apar nu mai devreme de 2020.

  11. #91 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce treaba are cu "peste Google Stadia" ?

    Voi chiar nu ati inteles nimic din ce inseamna Google Stadia asta...

    Oamenii aia aleg sa ofere 10.7 teraflops per virtual machine (pe langa ce frecventa de procesor sau cate core-uri sa-ti ofere + cat RAM), dar ei pot debloca si 1000 daca exista un joc care sa foloseasca. Daca in 3 ani, apar jocuri care folosesc 15 sau 20 teraflops, acolo va putea rula fara probleme pentru ca se pot folosi infinit, in teorie, pe cand pe Xbox/PS va trebui revizie hardware.

  12. #92 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Dar input lag actual e dezastruos. Îți urez să-l folosești, dacă chiar crezi că-ți oferă ție, un singur utilizator casnic, 1000 core-uri (bănuiesc că la asta te refereai).

  13. #93 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Input lag actual e dezastruos si nu prea. Am mai zis si ma repet, dar nu vreau sa transform thread-u asta in altceva, cand avem thread special pentru Stadia.

    Deja exista servicii asemanatoare care ruleaza foarte bine pe ce avem momentan. In momentul in care va iesi 5G-ul, dar si noul wi-fi ay, deja nu vor mai exista problemele astea.

    Lag-u de care zici tu, mai ales netestand nimic asemanator, se simte momentan doar la mouse, dar cum noi jucam pe console, nu se simte diferenta in gamepad.

    Din analiza DF s-a vazut clar 166ms delay pe Stadia, adica identic cat avem pe Xbox One X, la un joc local (AC Odyssey, pentru ca este singurul joc testabil pe toate). Si atunci despre ce vorbim aici?

    Urmatoarea generatie va merge in paralele cu aceasta revolutie de game streaming, dar cealalta se va renunta usor usor la partea hardware, pentru comoditate si rapiditate si multe altele.

    Fiti putin mai deschisi la minte

    Problema cea mai mare cu astfel de servicii e ca fiecare vrea sa-si faca unu, iar asta inseamna ca daca vrei un joc EA, nu-l vei regasi in Stadia sau Nvidia sau altii, doar la ei. Deci trebuie abonament la ei. Daca vrei un joc Microsoft, la fel si cine stie cati altii vor lansa astfel de servicii.
    Castigatorul va fi ala care va reausi sa aduca la un loc cat mai multi producatori/developeri.

    Btw - prin 1000 ala ma refeream la teraflops...

    ---------- Post added 30-03-2019 at 09:59 ----------

    Si back on toppic - cica PS5 gamepad leak...

  14. #94 SP
    Member codpin's Avatar
    Sper sa nu fie adevarat leak-ul ca dupa cum arata nu pare sa stea bine in mana plus display-ul ala care are reduce si mai mult durata bateriei...

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  15. #95 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu siguranta va avea display dar depinde ce fel de display. Daca-i duce capu si pun ceva e-ink color si cu touch, atunci nu conteaza pt baterie. Altfel, o sa fie cam greu.

    Cat de forma controllerului, daca te uiti acum la dev kit controller de la PS4 o sa vezi ca e cam 90% din asta final.

  16. #96 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Nici mie nu imi place forma controller-ului. Sunt mult mai incantat de forma actuala.
    Cred ca acel touch va functiona la fel ca si cel de pe telefon. Nu o sa mai apas pe el pentru a arata harta in joc... Si daca in afara de acest lucru, poti scrie mesaje folosind acel touch, cred ca iti trebuie niste scobitori pentru litere sau va functiona pe acelasi principiu ca si acum, folosesti D-Pad-ul pentru a selecta litera...

    Observ ca in stanga si in dreapta touch-ului sunt doua orificii... Probabil sunt mini boxele duale.

    Cat despre trigger-e, cred ca ele vor fi ceva rontunjite, in ton cu D-Pad-ul...

  17. #97 SP
    Member codpin's Avatar
    Problema e ca un display acolo ar fi prea mic sa fie util pt text messaging iar pt altceva e cam contra productiv, pt ca nu o sa-ti iei ochii de la tv sa te uiti la o harta (de ex) pe controller.

    Daca va fi display, mi-e sa nu fie fix cum a fost si touchpadul pe DualShock 4 si anume un gimmick inutil. Avea potential dar nici un developer nu si-a dat interesul sa-l integreze in gameplay si a ajuns practic un buton mai mare.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  18. #98 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dar inventory? Sau shortcuts? Sau schimbi armele repede? Sunt o tona de utilitati pentru el si 100% va avea asa ceva.

  19. #99 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Tot mi se pare mic display-ul pentru asa ceva.
    Cred ca ramane la alegerea dezvoltatorilor.
    Raman la parerea mea, si anume ca doar atingi pentru afisarea hartii, poti vizualiza mesajele si sa tastezi folosind D-Pad-ul, sa vizualizezi alte notificari.
    Poate, poate va fi ceva legat de RPG-uri, unde iti poti schimba gearset-ul mai usor, doar ca va trebui integrat bine ca sa nu faca blackscreen si apoi sa apara setul ales. In meniu este mai usor acest lucru.
    Poate sa aiba intrebuintare si in multiplayer. Sa vezi unde sunt coechipierii.
    Ecranul fiind mic, cred ca vor intra cateva iconite pentru scurtaturi.
    Sper ca de data asta, sa ii puna o baterie cu ceva mai multi mAh.

  20. #100 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 214 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 105 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts