Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 214 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 56 106 ... LastLast
Results 101 to 120 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #101 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    • SSD care elimina orice fel de loading screen si permite navigarea mai rapida prin nivele (viteza cu care se misca spiderman, de exemplu, e limitata numai de hdd)
    • Ray Tracing
    • improved 3D Audio (ce o fi insemnand si asta, probabil tot pe baza la ray tracing)
    As da pana $600 pe o astfel de jucarie.

  2. #102 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Este si BC.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #103 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Price point decent si ceva jocuri day one si e day one pentru mine.

  4. #104 SP
    Junior Member Zetrix's Avatar
    Ok. Ma sperie grav faptul ca s-a confirmat ceva atat de inutil ca 8k, dar nu au spus nimic despre fps-uri. Stiu ca fps-urile tin mai mult de
    game developeri, dar sper ca SONY nu sunt atat de idioti incat sa prioriteze 8k fata de 60fps (cel putin in jocurile exclusive).

  5. #105 SP
    Member codpin's Avatar
    Din ce am inteles ei confirma 8k video, nu 8k gameplay ceea ce poate insemna ca e un media player 8k. Eu cel putin asta inteleg din stire.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  6. #106 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ei au confirmat si marketat si 4K la PS4 Pro, iar consola merge mai bine in 1080p sau 2k. Asa ca ei pot sa confirme si 16k cat timp consola va rula perfect in 4K (perfect = minim 60fps fara framedrops si cu ceva detalii grafice care sa diferentieze de 1080p).

    Oricum sunt foarte multe intrebari fara raspuns momentan, asa ca cel mai bine asteptam sa vedem si alte lucruri oficiale.

    Totusi ma mira faptul ca desi au atat de multe de aratat/prezentat, au ales sa sara atatea expozitii importante din an si sa anunte in alte feluri aceste lucruri (gen State of Play sau aceste prezentari pentru media).

  7. #107 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu mai au ce jocuri sa arate la E3. In ultimii ani Sony a avut prezentari epice care erau ele insele un show (vezi prima prezentare GoW cu orchestra live), eu prefer sa ramana ceva special si sa mai astepte un an decat sa vina cu gameplay la aceleasi jocuri deja anuntate si cu specificatii hardware. Nu cred ca e nevoie de conferinta ca sa spuna ca PS5 are SSD.

  8. #108 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Culmea e ca au ce arata. Altfel nu faceau State of Play sau prezentarile astea pentru media.

  9. #109 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cred că anul ăsta au sărit peste E3 sa impresioneze la Gamescom. Cel mai probabil la sfârșitul anului, anunță la PSX prețul consolei și o dată de lansare, martie-aprilie 2020?

  10. #110 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca vor participa nici la Gamescom.

    Eu cred, sincer, ca odata cu SoP asta lunar, vor anunta acolo ce au de anuntat si astfel economisesc bani cu conferintele astea.
    Iar asta inseamna inclusiv ca vor face un SoP pt PS5 si 1-2 launch titles.

    Oricum eu cred ca vom avea cel putin 2 versiuni diferite, la lansare (si la fel cred ca o sa fie si la Xbox) si nu cred ca se lanseaza mai devreme de toamna 2020 (ca sa prinda vanzarile alea mari de sarbatori, nu inainte de vara cand lumea nu investeste in asa ceva).

  11. #111 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ultima data spuneau că nu vor sa mai vina cu informații hardware prea devreme, de accea nu mai cred într-o lansare trimisa in toamna lui 2020. Vedem pe parcursul anului

  12. #112 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda. Pe principiul asta, deja e prea devreme, daca vor lansare in 2020, sa anunti cu un an inainte. Deci nu prea are sens afirmatia lor...

  13. #113 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Culmea e ca au ce arata.
    Ca de exemplu? Imi place sa cred ca sunt la curent cu jocurile, dar nu prea stiu jocuri noi la care sa lucreze Sony si sa nu fi fost deja anuntate la E3.

  14. #114 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai tot ce arata la SoP. Daca nu aveau ce arata, nu faceau SoP.

    + de asta, trebe sa anunte data de aparitie pt cel putin 3 jocuri deja anuntate + ca odata anuntat PS5, trebe sa anunte si launch titles sau cross platform titles sau ce urmeaza.

  15. #115 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ultima data spuneau că nu vor sa mai vina cu informații hardware prea devreme, de accea nu mai cred într-o lansare trimisa in toamna lui 2020.
    Eu zic sa ai credinta, ca cine stie...

  16. #116 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai tot ce arata la SoP. Daca nu aveau ce arata, nu faceau SoP.

    + de asta, trebe sa anunte data de aparitie pt cel putin 3 jocuri deja anuntate + ca odata anuntat PS5, trebe sa anunte si launch titles sau cross platform titles sau ce urmeaza.
    Pai ce au aratat la SoP, concret? O data de lansare si informatii generale despre consola pot veni sub forma de articol, chiar nu cred ca e suficient ca sa tina o conferinta la E3.

    E un thread util pe resetera cu informatii despre toate studiourile Sony, dar e neschimbat de anul trecut. E drept ca sunt multe studiouri care nu au anuntat inca la ce lucreaza, deci cel mai probabil toate se ocupa de titluri pentru PS5.

    Daca aveau de gand sa lanseze in curand PS5 si au multe studiouri mari care deja se ocupa de jocuri pentru consola, adica o groaza de content nou, ce motiv ar avea sa nu participe la E3? Imi e frica sa nu anunte generatia noua abia la E3 2020.

  17. #117 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai n-au aratat nimic concret, dar de fapt au aratat niste chestii. Ideea e ca au luat o decizie sa faca ceva public lunar si ma gandesc fix la motivul din spate si anume sa renunte la altfel de prezentari.

    Faza e ca si daca anunta PS5 la E3 2020, tot in 2020 iese. Desi acum a fost anuntat oficial (chiar au postat link catre articulul Wired referitor la PS5 pe canalul oficial de twitter) asa ca doar o prezentare grafica + detalii de pricing sa mai faca.

    Oricum e clar ca toti lucreaza la jocuri pt PS5, desi tocmai asta nu inteleg eu. Daca toate jocurile ies pe PS5, dar PS5 e compatibil full si cu PS4, iar multe jocuri for fi cross platform, sunt curios cum vor "handle the situation".

    Iau ca exemplu Death Stranding - au zis ca iese pe PS4 dar o sa aibe si versiune de PS5. Deci ori jocul iese anu asta sau inceputul anului viitor, pana iese PS5, ori iese in acelasi timp pe ambele platforme.
    Dar cum vor proceda? Daca luam versiunea de PS4 si o putem juca si pe PS5, o jucam la "nivelul de detalii" de pe PS4? Sau vom avea automat upgrade la PS5 hardware level, un fel de texture pack? Deci cumparam un joc si jucam pe 2 platforme? Sau trebuie cumparat si pt PS5?
    Se speculeaza ca jocurile "next gen" vor fi mai scumpe decat current gen, ceea ce ar putea impinge oamenii sa cumpere jocuri de PS4 si sa le joace pe PS5, daca asta merge si nu se cer bani extra.

    Sunt foarte multe intrebari la care vor trebui sa ofere raspuns.

  18. #118 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  19. #119 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Cum suna specificațiile astea ?

    “Alleged details of the PlayStation 5 console have been posted online. The incredible claimed specifications include 8K upscaling, 2 TB storage utilizing NAND, 24 GB GDDR6 RAM, VR, ray tracing, backwards compatibility and more. There’s also mention of the widely believed custom AMD Ryzen CPU and the Navi GPU – that apparently offers 14 teraflops of compute performance.”

  20. #120 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Devkit

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 214 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 56 106 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts