Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Zgomot PS4 Pro CUH-7016B

  1. #1 SP
    Junior Member Donatello's Avatar

    Zgomot PS4 Pro CUH-7016B

    Salut, am observat dimineata cand am dat drumul la consola ca scoate un fel de zgomot cand intru in joc, si as vrea sa stiu daca consola are vreo problema sau este ceva normal, sunetul este ceva de genul acesta cand se deschide un joc
    si se intensifica pe parcursul rularii. Va multumesc.

    ---------- Post added 05-03-2018 at 15:26 ----------

    Chiar niciun răspuns ?

  2. #2 SP
    Member renatoman's Avatar
    e ceva normal stai linistit, cocxeaza-o cu jocuri si nu te mai gandi la zgomot...

  3. #3 SP
    Junior Member Donatello's Avatar
    Mersi, m-ai calmat.

  4. #4 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Ala pare sunet de HDD cand e ceva citit/scris ...it's all fine.

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cum sa fie normal? La voi asa se aude PS4 cand functioneaza? La mine nu se aude nimic asa "macinat".

    Am vazut ca ai deschis o usa ca sa o filmezi. Sper sa nu te joci cu usa aia inchisa si fara spatiu de aerisire pentru consola.

  6. #6 SP
    Junior Member Donatello's Avatar
    Filmarea nu este a mea, consola mea e mai aerisita și produce acest sunet când rulează ceva, se aude acel măcinat și variaza de la puțin măcinat la mult măcinat

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am inteles. Parerea mea e ca nu este normal sa se auda asa. A mea nu se aude asa oricat de tare o "chinui". Sunetul normal este cel al unui HDD folosit + cooler la turatie mare/maxima. In niciun caz ceva atat de "ragusit".

    Dar poate cine te-a sfatuit sus e mai cunoscator decat mine si poate PS4 meu e defect pentru ca nu face zgomotu asta. Nu stiu

  8. #8 SP
    Junior Member Donatello's Avatar
    Mersi de răspuns, o sa îl iau in considerare, mai aștept răspunsuri.

  9. #9 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Ala pare sunet de HDD din ala mai vechi si pe 3.5". La mine nu tin minte sa se fi auzit asa HDD-ul sau consola. Cum s-a mai zis, in principiu doar ventilatorul, daca nu invarte niciun disc.

  10. #10 SP
    Junior Member valyo's Avatar
    Asa face ventilatorul cand e pe duca.

  11. #11 SP
    Junior Member mihai_s's Avatar
    Salut,

    Si eu am problema cu zgomotul ( acelasi model de ps4)
    https://drive.google.com/file/d/1hHz...5o4KF9kZX/view


    Am vorbit cu cei de la Sony Romania si au zis ca nu este normal. am incercat si pe masa, adica spatiu in toate directiile, am cumparat si un cooling pad de laptop , fara efect. In camera sunt 23 de grade.

    Am trimis consola la depanero in garantie, dupa 3 saptamani : Produsul nu prezinta probleme tehnice / hardware. Mi se pare corect. Mentionez ca nu am avut probleme sa se incalzeasca prea tare sau in jocuri sa mearga prost.

    In concluzie daca ai avut noroc de aspirator aia e....daca te prinzi repede ii dai retur , daca nu...ghinion

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PS4 Pro By Srachi in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 3085 Last Post: 13-04-2022, 17:36
  2. Guide: PS4/PS4 Pro HDD/SSD Upgrade By tudyniuz in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 157 Last Post: 25-05-2021, 11:21
  3. Cumpar PS4 Pro CUH-7200 By KodiaK in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 11 Last Post: 27-11-2018, 01:23
  4. Zgomot ps4 By stefana00 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 12-09-2014, 10:10
  5. PS One - zgomot de fond By RaverX in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 0 Last Post: 29-10-2010, 17:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts