Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 43

Thread: Project EPSILON = PS5

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e chiar asa. E aiurea sa scoata din start una light si una pro. Vom avea, ca si pana acum, paritate, iar jocurile vor arata 90% (sa zicem) identic pentru ca vor fi trase in jos de cea light (oameni pe care nu-i poti marginaliza doar pentru ca nu-si permit pro-ul) asa ca nu prea se va justifica pro-ul doar pentru o rezolutie mai mare, cand el arata identic.

  2. #22 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu e chiar asa. E aiurea sa scoata din start una light si una pro. Vom avea, ca si pana acum, paritate, iar jocurile vor arata 90% (sa zicem) identic pentru ca vor fi trase in jos de cea light (oameni pe care nu-i poti marginaliza doar pentru ca nu-si permit pro-ul) asa ca nu prea se va justifica pro-ul doar pentru o rezolutie mai mare, cand el arata identic.
    Nici acuma nu arata jocurile 90% la fel, comparand ps4 cu ps4 pro sau one cu one x.
    Ceea ce spui tu se intampla pe PC de cand ma stiu eu iar mai nou se intampla si la telefoane, de aia avem 2-3 modele lansate odata, in functie de nevoile/posibilitatile fiecaruia. Dar nu cred ca vor scoate vreodata o noua consola mai ieftina decat modelul anterior, ps4 in cazul de fata, cred mai degraba ca pretul ar fi 450$ la varianta normala si 650$-700$ la pro.
    Insa, nu cred ca vor lansa doua console de-o data, cred mai degraba ca vom vedea iar console mai bune la jumatatea generatiei, tehnologia evolueaza prea repede.


    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Thats what i said, lansate odata. La idea cu cea lite mai trebuie bibilit putin.

    Daca vi se pare mult 600$, one x inca e ~650$ in uk.

    Nu asa functioneaza, sunt diferite preturi pentru diferite zone, influentate de foarte multe, cum ar fi tva.
    Si oricum e exagerata conversia, xbox one x ar fi 600$ iar ps4 pro e 500$ la preturile de pe amazon uk, aplicand 1 lira=1,43$.

    Later edit: https://www.amazon.co.uk/Xbox-One-X-...rds=Xbox+one+x

  3. #23 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Eu dau pe google cand am nevoie de coversie. 449 lire cat e x-ul acum = 643$. Daca vin din us cu 600 de dolari in buzunar, nu imi ajung sa iau un x. Normal ca stiu de tva, de taxe in general, dar cei din uk (australia si mai si) sunt fcuked cand vine vorba de tech prices.

    Degeaba vad eu pret de lansare 349$ cand stiu ca va trebui sa platesc 349£.

    Oricum, ontopic (cred), ideea cu mai multe console o data mi-a venit asa si mi se pare putin amuzanta, fara prea mult realism. Dar as da 999$ (lire) pe un model pro cu specs ridicole, ca asta mi-e hobby-ul si as simti ca ma pacalesc singur in timp ce as juca un joc pe un eventual ps5 cu grafica limitata, cand pe versiunea ridicola de 999$ s-ar vedea si s-ar misca MULT mai bine. my2c

  4. #24 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Daca ar iesi o consola cu acele specificatii , clar vreo 7-8 ani nu mai ai treaba . Plus ca la acele specificatii te poti astepta un salt urias in materie de grafica. Pentru o consola ar fi o configuratie “monstru”. Cu siguranta rulezi orice joc la 4K nativ si 60fps. Imaginati-va ce ar scoate studiourile ceor de la Sony cu o astfel de consola....te minunezi pe actuala generatie ce iese...dar vu mai multa putere din toate partile ?!

    Insa cum spunea cineva...probabil ce vom primi noi va fi o consola nu cu mult mai performanta decat x-one-x.

  5. #25 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Oricum, noul GoW e dovada clara ca inca se pot scoate miracole pe generatia asta, dar si ca e nevoie de un upgrade, lipsa a 60fps se simte foarte mult. E un joc ce atesta cumpana dintre generatii si deschide noul si ultimul val de jocuri superbe pe generatia asta. You can't go better than this.

  6. #26 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Sa vedem ce fac naughty gods inainte sa incheiem subiectul ps4 (pro).

    Ce va insemna generation leap? Cat de socanta a fost trecerea de la texturi maro urate pe gpu de 256mb, la gpu particles pe 8gb ddr5 (shared)? Devkits chiar si ridicole par incremental upgrades, nimic sa te lase cu gura cascata.

  7. #27 SP
    Member Otman's Avatar
    Eu nu imi doresc jocuri fotorealiste, pt aia am filme.
    Sper ca odata cu noua generatie sa se puna mai mult accentul pe fps si crearea unor setinguri mai realiste, nu d.p.d.v. grafic.....de exemplu un oras care misuna de oameni, sau o padure plina de animale....etc.
    Generatia asta a fost trasa in jos enorm de CPU, PS5 poate sa vina cu gpu-ul din pro ca numi pasa, dar sa aiba in sfarsit un CPU puternic.
    Jocuri ca Uncharted 4 sau GOW 4 is deja la un nivel grafic suficient ca sa transmita playerului orice vrea devu......decat sa bage gramezi de bani si timp in fotorealism, eu prefer sa investeasca in story si gameplay.

  8. #28 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    asta mi s-a parut interesant (si rational zis. fara hype-uri). ptr cine nu a vazut.



    Ar fi culmea (intr-un sens bun) ca TLoU 2 sa fie varful, cel putin ca grafica, ptr PS4, asa cum a fost primul ptr PS3 (il consider the last great game, si the best, pe acea consola, ducand capabilitatile sale la maxim). Si apoi sa se treaca la PS5.

  9. #29 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Dacă PS5 se lansează în 2020 e posibil să aibă specificațiile de mai sus, evident, fără ssd, la un 600 $(€).În 2 ani și ceva mai scad prețurile. Dacă o vor lansa la anul, va avea 8-10 tfops, 16 gb ddr6 și hdd de 1 tb.

  10. #30 SP
    Junior Member mario08's Avatar

  11. #31 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Nu sunt abonal la Wall Street Journal dar titlul spune:
    Sony Says the Next PlayStation Is Three Years Off
    https://www.wsj.com/articles/next-pl...ays-1527067818

  12. #32 SP
    Member clovnusor's Avatar
    inca 3-4 ani e ok sa mai ramanem cu generatia asta. nu imi plac generatiile scurte pt ca fiind colectionar, nu imi place sa strang console in casa.

  13. #33 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Dacă o să fie ceva oficial asta cu 3-4ani imi cumpăr direct pro-ul.

  14. #34 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Nu cred ca vom vedea nimic mai oficial de atat, pentru ca aceeasta industrie este destul de volatila.
    Desi cei de la Sony se afla pe primul loc in vanzari si au o baza de utilizatori foarte mare, vor sa gaseasca momentul perfect in care sa anunte/lanseze urmatoarea generatie de console, daca vor ca aceesti utilizatori sa migreze pe urmatoarea platforma.

  15. #35 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    sa nu migreze userii spre xbox one x pt mediul online si sa tina pro-ul doar pt cateva exclusive sony , astfel renuntand si la psplus pt urmatorii 3 ani

  16. #36 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    sa nu migreze userii spre xbox one x pt mediul online si sa tina pro-ul doar pt cateva exclusive sony , astfel renuntand si la psplus pt urmatorii 3 ani





    Hahahahahahahahahahahihihhihihihihihihihiihihihihi ihihihihihihiihihihihihiihihihihiihihihihihahahaha hahahahhaha....

  17. #37 SP
    Member felixanu's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    sa nu migreze userii spre xbox one x pt mediul online si sa tina pro-ul doar pt cateva exclusive sony , astfel renuntand si la psplus pt urmatorii 3 ani
    Tot ce este posibil, mai ales daca Sony nu vor lua în considerare CrossPlay.ul

  18. #38 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Atata tot se plange lumea de cross play, din punctul meu de vedere face bine Sony ca nu se arunca pe ideea asta. Pana ce nu a fost faza cu Fornite nu i-a pasat la nimeni de crossplay. Xbox normal ca s-a urcat pe acest tren ca asa au si jucatorii lor cu cine juca si acuma ca au introdus si mouse si tastatura, va dati seama ce fair o sa fie in MP.
    Iar legat de noua generatie de console, M$ poate sa scoata si cu 2 ani inainte pe piata consola ca ma lasa rece.

  19. #39 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    the fanboy is strong in this one ! ^


    M$ <-- lol 2001 a sunat si isi vrea glumele inapoi . Crezi ca cei de la Sony sunt fara de pacat ? Pana la urma toate sunt corporatii si raspund doar in fata actionarilor , iar faptul ca in lumea voastra unii sunt buni si altii rai e hilar . Pana la urma consola e o bucata de plastic , daca pentru tine e un stil de viata , ai probleme grave .

  20. #40 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    ...si acuma ca au introdus si mouse si tastatura, va dati seama ce fair o sa fie in MP....
    Ce mouse si tastatura a introdus Microsoft pentru Xbox? Din ce stiu, PS4 avea ceva chiar oficial, dar pe Xbox nu merg decat cu adaptoare speciale gen XIM sau cum le zice. Iar ala doar emuleaza un mouse, nu se compara cu unul real.

    Oricum, sper din tot sufletul sa inceapa Sony si Microsoft sa impuna servere diferite pentru M+K vs Controller, pentru ca devine frustrant sa vad cum ma omoara toti prapaditii in PUBG doar pentru ca au mouse (si se vede clar lucru asta cand dai spectate pe cine te-a omorat).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Countdown pentru PS5 ?!? By QuestionArtist in forum Console News
    Replies: 71 Last Post: 11-12-2015, 22:50
  3. Project Hon By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 0 Last Post: 20-11-2014, 22:34
  4. Inside (Project 2) By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 15-06-2012, 01:50
  5. Replies: 3 Last Post: 10-09-2008, 00:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts