Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: PS4 store e imposibil !!!

  1. #1 SP
    Junior Member Taldarin's Avatar

    PS4 store e imposibil !!!

    Din nou nu pot cumpara nimic de pe PS store romania.

    Cum poate cumpara cineva orice de pe asta ?

    Nu ma lasa sa imi schimb data expirarii cardului, nu ma lasa sa bag alt card, nu exista paypal, efectiv nu pot sa imi cumpar Death Stranding orice as face in momentul asta.

    PS store Romania e jalnic.

  2. #2 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Trebuie sa fii mai explicit de atat. Primesti vreo eroare? Ai incercat din browser sa schimbi datele de card/cardul?

    Eu nu am intampinat probleme pe Store (UK). Ma indoiesc ca asta romanesc e mai cu mot.

  3. #3 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Eu cumpar jocurile din ps store romania , cardul il am de la raiffeisen .
    Am avut o problema luna trecuta si puteam cumpara doar de pe browser fiindca imi venea un cod pe mobil iar pe consola nu imi dadea sa bag codul.

  4. #4 SP
    Junior Member Taldarin's Avatar
    Am de la BRD si pana akm o mers, a expirat cardul si am editat cardul nou care era identic cu cel vechi ca si date doar trebuia schimbata data expirarii si imi da incontinuu eroarea ca nu is bune datele, desi efectiv am schimbat doar anul cu cel actual al expirarii cardului, pentru mine PS store nu a functionat niciodata, a trebuit mai demult sa imi iau codes cu bani de pe alte sites sa imi pun in wallet si asa, efectiv au un store de rahat. Am cumparat la jocuri de PC de pe toate browserele si weburiile posibile si imposibile, la astia efectiv ii horror.

  5. #5 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu este nici un Store de rahat, ci put si simplu are o functionalitate limitata si bizara uneori.
    Daca erai din Macedonia sau Albania nu cred ca ai mai fi spus asta, facand in continuare petitii online sortite esecului cu "vrem si noi Store, vrem si noi suport oficial, vrem si noi sa fim recunoscuti".

    Dar asa face, cand avem ceva uitam sa il mai pretuim.

    Inapoi la problema ta, da remove la acel card si adauga-l complet din nou, nu ii face update.

  6. #6 SP
    Junior Member Taldarin's Avatar
    ,,Dar asa face, cand avem ceva uitam sa il mai pretuim.'' Tocmai am mentionat ca am facut cumparaturi de peste tot, toate platformele, idea este ca am cu ce sa il compar si vad diferentele. Din cauza asta prefer sa platesc cu PayPal ori de cate ori am ocazia.

    ,,Inapoi la problema ta, da remove la acel card si adauga-l complet din nou, nu ii face update.''

    - Am facut tot ce se putea face. Nu am am dat de o eroare si am venit sa ma plang pe forum. Crede-ma am facut tot ce era uman posibil. de la litere mici la litere mari, diferite adrese, fara puncte / bare etc. Am dat remove am bagat cel nou, nu a mers nimic, imi dadea eroare.

  7. #7 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Daca incerci de prea multe ori sa adaugi card nou fara succes intra ceva protectie si te blochează 24-48 de ore. Trebuie sa-i dai pace, sa treacă perioada asta si sa încerci după.
    Am plătit pana acum cu vreo 6 carduri diferite pe vreo 6 conturi diferite. Am șters, am reintrodus cardul, am inlocuit cu altul si niciodată n-am avut probleme. Platit cu card RO pe cont UK, cu card UK pe cont RO. Nici o problema.

  8. #8 SP
    Junior Member Taldarin's Avatar
    Eu incerc cu card RO pe cont RO

  9. #9 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cardu tau nou nu o fi activat. Când l-ai ridicat de la banca l-ai bagat in bancomat? PS Store merge perfect!

  10. #10 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Eu am avut problema asta la PS Vita

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Vand cod 10 EURO incarcare playstation store PS4 PS3 PSVITA By gorgyrip in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 13-11-2017, 15:12
  2. Replies: 1 Last Post: 23-10-2013, 01:49
  3. Replies: 17 Last Post: 21-07-2010, 17:13
  4. Replies: 18 Last Post: 29-01-2010, 16:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts