Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Pro sau contra The Last of Us 2 (spoilere)

  1. #1 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar

    Pro sau contra The Last of Us 2 (spoilere)

    Am observat ca parerile sunt impartite in privinta noului joc de la Naughty Dog. M-am gandit ca poate ar fi interesant un thread separat pe acest subiect.
    PS. O SA CONTINA SPOILERE.
    Attached Images Attached Images last-us-part-2-preview-fire-1920x1080.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exista deja un thread separat pentru spoilere din jocuri. O sa va rog sa discutati acolo iar threadul jocului sa-l pastrati cat mai spoiler free, iar daca este neaparata nevoie, din context, sa adaugati si spoilere, se va adauga SPOILER TAG.

    Mare atentie la faptul ca in tapatalk, aceste spoiler tag nu apar si se vede tot ce se posteaza.

  3. #3 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    MRC, poate n-ai priceput, pe forumul asta damage controlul e la el acasa. Nu ai voie sa discuti aspectele negative ale jocului nici pe threadul normal, nici pe asta separat, ce dracu', sa nu cumva sa se șifoneze emoţional fanboii hardcore.

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Gresit. In regulament scrie foarte clar:
    6. Este interzisa folosirea spoilers-urilor. In cazuri in care trebuie precizat neaparat o informatie de acest gen se foloseste tag pentru spoilers dar este recomandata evitarea acestora. Pentru un gamer ce nu a terminat inca jocul in cauza un simplu spoiler poate strica toata placerea de a parcurge acel joc.
    Toleranta este 0 in ceea ce priveste discutiile despre spoilere pe thread-urile dedicate.

    Faptul ca totusi am inteles ca lumea vrea sa discute despre anumite spoilers/leaks ne-a facut sa dam ok-ul thread-ului general despre spoilers. Dar nu putem avea cate un thread de spoilers pentru fiecare joc in parte.

    Repet. Daca e vorba de ceva contextual, ce efectiv duce in discutie si un spoiler, atunci se poate posta pe thread-ul jocului cu SPOILER TAG, dar mare atentie sa specificati foarte clar acest lucru, tocmai pentru ca pe Tapatalk (si sunt multi care-l folosesc, me included) se vede tot ce se scrie sub acest spoiler tag.

    Daca in schimb e vorba strict despre spoiler talk si atat, sa se posteze pe thread-ul dedicat.
    Acolo va puteti organiza cum doriti. Puteti pune numele jocului clar, iar sub spoiler tag sa scrieti ce vreti voi.

    @KurtKnispel, daca ai jocul si l-ai jucat/il joci, poti face un review negativ fara nicio problema, cat timp porti o conversatie normala si aduci argumente.

  5. #5 SP
    Junior Member Ciocan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    ... daca ai jocul si l-ai jucat/il joci, poti face un review negativ fara nicio problema ...
    Exact. Dar majoritatea celor care vorbesc jocul de rau nu indeplinesc acele conditii.
    Mi se pare incredibil, e ca si cum ai da rating 0 si ai scrie din ce ai vazut tu pe YouTube si prin comentarii care este parerea ta despre un produs pe care nu l-ai avut si nici nu il ai.

    Nu ai cumparat acel produs ? Inseamna ca nu iti place sau nu te intereseaza, atunci de ce si de unde iti poti spune tu parerea ta personala despre acel produs ?
    Lasa-i pe cei care l-au cumparat si l-au folosit sa isi spuna parerea, fie una pozitiva, fie negativa.

  6. #6 SP
    Member KurtKnispel's Avatar

  7. #7 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Da, sigur. Sa dau 300 lei pe joc, apoi sa zic, vai ce sau ..... pe poveste și sa i dau nota 2 . Dar bani i-au luat. Mișto. Sa nu mai analizam nimic in ziua de astazi, sa nu ne mai informam din nimic, prost sau nu, sa aruncam cu bani, ca Doar așa pot trage o concluzie) Eu cred, ca personal, pot mai mult de atat. Nu am votat și am sa cumpar jocul, pentru toate celelalte aspecte. Dar am scris și in celălat Thread, jocul il iau după olx, și tot așa il vând când termin. Sa se plimbe jocul printre noi, sa ne bucurăm toți de ceilalți aspecte ale jocului, dar bani sa nu ajungă la ND . Nu bani mei direct

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg ce a devenit thread-u asta. Era vorba despre ceva si vad ca tinde sa devina al 3lea thread pentru joc

    Thread closed. Asa cum am zis mai sus, nu se accepta un asa thread.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Spoilere in jocuri By razvanrazy in forum Console Club
    Replies: 82 Last Post: 30-07-2020, 16:47
  2. Cumpar PS4 Pro sau simplu 5.05/Modat By Daniel Tanase in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 10-03-2019, 21:55
  3. Vand sau Schimb PS4 pro 1 tb, garantie Auchan, 1300 RON By Speed in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 20-05-2018, 11:36
  4. Pro sau contra modatului la Xbox By Popescu Ilie in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 8 Last Post: 31-01-2016, 13:57
  5. Pareri PRO sau Contra despre PlayTV PlayStation 3 By Agresiv in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 21-10-2013, 13:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts